Hirdetés

Aktív témák

  • Xantomas

    őstag

    válasz Doki-HUN1978 #38842 üzenetére

    Villamosmérnöki, modulos, utolsó féléves projekt -> diplomamunka.

    Bluetoothon keresztül vezérelhető, giroszkópos stabilizálású, két keréken egyensúlyozó, robot.

    Mikor belekezdtem, akkor azt hittem, hogy egy baromi innovatív dolog lesz, amit nem nagyon csináltak eddig, de utólag rájöttem, hogy sajna ez nem az, sőt, a monovasutak, a gyrocar, és újabban a Lit motors C1 is ugyan ezt az elvet használja, csak ezekben a lendkerék egyben tárolja is a belefektetett mozgási energiát is, amit pl kis méretben nem igen lehet megvalósítani, mert jóval komolyabb motorok kellenének hozzá.

    Utóbbi fejlesztői korrektek voltak, mert pl, mikor a lendkerék méretezésre keresgettem rá, hogy fizikailag nekem mekkora lendkerék kell, és ráleltem erre az egész, már prototipusként létező, egy hangyányival nagyobb, már emberi szállítóeszközként is működő projektre, akkor próbaszerűen elkezdtem velük levelezni. Baromi segítőkészeknek tűnt Kevin, sőt, egy halom Berkeleys jegyzetet küldött át a témával kapcsolatban, meg kérte, hogy majd küldjem el, a projektem doksiját, és videókat, a kész robotról.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

Aktív témák