Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    Brokernet? Címeres csirkefogó társaság. Ez persze a személyes véleményem.

    Ahogy nemrég a kolléga is mondta, kétféle ember van, aki pénzt és aki kifogást keres... A kétféle ember stimmel. Az egyik, akinek van gyomra ezt csinálni, és a gerince nem akadályozza ebben, mert nincs, a másik, aki az első percben az asztalra csap, hogy mindent azért mégsem kellene.

    Engem megpróbáltak beszervezni, mire mondtam, hogy köszönöm, nem egy barátom volt ebben benne, és kivétel nélkül mind kiszállt, rossz tapasztalatokkal. Egyből vérszomjas hangon kérdezte a kolléga, hogy kik voltak azok. Mire mondtam, hogy ezt nem fedem fel, erre idézem: "Mondja el a nevüket, majd mi utánuk nézünk!" Ha ez nem fenyegetés, akkor mi? A végén már üvöltve követelte, hogy mondjak neveket. Aztán gondoltam jó édes anyáddal beszélj így, és kinyomtam a telefont. Azóta csend van.

    Szokásos "tanácsadó" cég, a te pénzeden térképezi fel a kapcsolati hálózatot, lokalizálja a hálózatban a pénzt, és megpróbálja kicsalni. Ennyi.

  • #64791808

    törölt tag

    Jaja, két ember láttam, aki védi. Az első MA regelt és 1 hsz-e van, itt. A második 4 napja regelt és 5 hsz-e van.

    Van még kérdés?

    Szerk: kano, odavág az aláírásod a mistrallal kapcsolatban :D

  • #64791808

    törölt tag

    válasz kano #385 üzenetére

    Mérkéne drágábban megvenni? Annyi számtech üzlet van, mint a szemét. Mistralban hővezető pasztát szoktam venni :D

  • #64791808

    törölt tag

    válasz alexxxx #690 üzenetére

    Erről a nem kötelező ott dolgozni dologról azért tudnék mesélni egy jópofa kis történetet.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Vamp #694 üzenetére

    Én egy picit más oldalról közelítettem, de pontosan ugyanoda jutottam, ahová Te. Konkrétan:

    Tehát van ilyen, hogy biológia, és biológiai logika. Ez azt diktálja, hogy magunkat szeretjük, meg családunkat is szeretjük, aztán van egy-két fajtatárs, akit szeretünk, az összes többi nem érdekes, sőt, adott esetben dögöljön meg. Tehát az "akarok-e jót tenni embertársammal" kérdésre - bármennyire is mást akar bárki - egyértelmű NEM a válasz. Na most ha ezt a tényt beillesztjük a BNet-es témakörbe, akkor a kérdés úgy módosul, hogy "akarhat-e nekünk bárki pénzügyi értelemben jót"? Nem. Esetleg úgy, hogy magának jó, és mellékesen nekünk sem rossz. Ezt hívjuk üzletnek.

    Az üzletkötésnek (cserének) az alábbi fajtái vannak:

    1., Bűnözői csere (ellenérték nélküli) 1 0
    2., Részleges csere (az ellenérték kevesebb) 1 <1
    3., Tisztességes csere (arányos ellenérték) 1 1
    4., Bőséges csere (az ellenérték több) 1 >1

    A BNet minden téren a negyedik kategóriát kínálja. Hogyan? Először is, minden üzletkötés 30%-ban gazdasági kérdés, 70%-ban érzelmi kérdés. Ez utóbbit felhasználva próbálják az ügyfelet meggyőzni, hogy ez neki jó. Jobb, mintha máshoz menne, tehát nem pusztán tisztességes üzletkötést, hanem egyenesen bőségeset kínálnak. Első kérdésem: ezt ki hiszi el?

    A következő téma a pénzügyi piac ismerete. Ez két részből áll. Az első, hogy ehhez oskolát kell végezni, aki nem ért a gazdasághoz, az ne fektessen be, én sem kezdek el fémipari esztergát tervezni, mert nem értek hozzá. Ezt a tudást pedig főiskolán és egyetemen kívül máshol nem lehet megszerezni. Komplex tudásról beszélek, tehát meg lehet tanulni könyvelni, sőt, valaki tervezői szinten tisztába lehet a kétszintű bankrendszer monetáris lehetőségeiről, mi több, irányíthat zseniálisan céget, attól még komplexen nem látja a folyamatokat, és nem fogja átlátni, melyik befektetés lesz neki az ideális. A BNet üzletkötő mind gazdasági főiskolát, de inkább egyetemet végeztek? Nem, jó részük nem, még nagyobb részük egyetemista és annyira nyomorultul él, hogy ebben a kis plusz pénzben bízik. Hogyan akarják ők nekem elmesélni, hogy hová tegyem a pénzemet? Hová akarnak ők tárgyalni, mikor a "százmillió forint" elhangzása után olyan zavarban lesznek, hogy majd bepisilnek? Mit tud nekem mondani az az üzletkötő, akit mikor félbeszakítok, hogy köszi, ezt ugorjuk, mert ezt tudom, akkor közli, hogy neki mindent el kell mondania, és különben is, nem tudja végigmondtani, ha kihagy egy részt? Mit tárgyaljak egy olyan emberrel, akitől megkérdezem: hallott már a mi cégünkről? Mi is pénzügyi területen dolgozunk! Majd ő válaszolja, hogy igen, persze, hogyne ismerné a mi cégünket, remek portfóliókat kínálunk, és azt mondják, jó pénzügyi szakembereink vannak! Igen mondom, ez így igaz, faipari gépeket árulunk...

    De ez csak az első dolog, és szerintem nem ez a fő gond. A fő gond az, hogy ha valaki teljes egészében tisztában van minden szükséges közgazdasági elemmel, és magabiztos tudás alapján választana befektetést, az is elcsúszhat, és el is csúszik. Most jön a lényeg: Magyarország kis ország, a spekulánsok országa. Itt egy befektetés hozama és kimenetele nem attól függ, hogy milyen gazdasági események fognak történni, egyáltalán nem. Csakis attól, hogy az ebben nagy tőkével érdekelt embereknek mi az érdekük, és a kezük meddig ér el. Tehát NEM gazdasági, hanem kapcsolati információ fog dönteni a kérdésekben! Tehát ott a BNet-es emberke, és mondja nekem, mi lenne a legmegfelelőbb befektetés. Ő akkor tisztában van a gazdasági kérdésekkel, plusz tudja az ilyen információkat? Ha nem, akkor hogy akar ő nekem tanácsot adni? Ha igen, akkor mért árulná el nekem, amikor ő is kereshetne rajta? Ne vicceljünk egymással.

    Az MLM-ről: minden MLM rendszer buktatója, hogy megpróbál nem annak látszani. Ha nyíltan felvállalná a BNet, hogy az, akkor fele ennyi üzletkötője, vagyis házalója lenne, és nem utálná senki. Így viszont, hogy eltitkolja, elég sok ember ellenszenvét váltja ki, utálni fogják, okkal vagy ok nélkül, de nem lesznek ügyfelek. Az üzletkötők nagy része - mint írtam, fele, de akár több - úgy is ott maradna a cégnél, vagy odamenne, ugyanis őket kivétel nélkül a bizonyos 70%-os érzelmi faktor győzte meg. De nem, ők inkább erőszakoskodnak, és álljon itt az én történetem:

    Egy volt munkáltatóm, és jó ismerősöm felhívott, hogy megadta egy cégnek az elérhetőségeimet, jó befektetéseik vannak, és jó üzletkötőket keresnek. Én ebben élek, kereskedő családból származom, mondom hajrá, hallgassuk meg őket, az információ nem mérgező. Felhívtam a megadott telefonszámot, ahol üdvözölt egy úriember, elmondta a részleteket, pénzügyi cég, nagy múlttal, üzletkötői feladatkör, stb. Itt volt az első gyanús pont: nem mondott cégnevet, sőt, kínosan kerülte azt. Átugrottam a témán, megbeszéltünk egy időpontot, és ő egy kávézóban akart velem találkozni. Itt mondtam azt: ácsi. Álljunk csak meg egy ásónyomra. Nem tudhatom a cég nevét, és egy állásinterjút - amire kikötötte, hogy üzleti megjelenés szükséges - egy kávézóban akar lebonyolítani? Nagy nehezen áttettük a találkozót a céghez, melynek a nevét még mindig nem tudtam. A telefon letétele után már kerestem is a címet, Brókernet. Itt már eldöntöttem: meg egy nagy lóf*szt. Visszahívtam az urat, hogy utánanéztem, Önök a Brókernet, és emígyen nem tartok igényt az állásra, tisztelettel lemondom az állásinterjút. Aki ismer, tudhatja, hogy nem szoktam ilyen esetben bunkó lenni, tárgyilagosan, de illedelmesen fejezem ki magam, ez esetben is így tettem, de az úr megkérdezte: mi az oka ennek. Erre kifejtettem, hogy ez az én döntésem, úgy gondolom, nem tartozom magyarázattal. A dolog itt vett egy fordulatot: a fickó felemelte a hangját, és közölte, azonnal mondjam meg, mitől változott meg az álláspontom! Mondom azért, mert a környezetemben sok a negatív tapasztalat Önökkel, és nem vagyok meggyőződve arról, hogy az állás nekem való. És ki az a közvetlen környezet? Baráti kör, elég sok embert ismerek. Erre mondta, hogy ők bizonyára rosszul végezték a munkájukat, és azért szálltak ki. Itt visszaváltott nyájas hangnemre: menjek be, beszéljünk személyesen, meg fogom látni, hogy... itt közbevágtam, hogy a "nem tartok igényt az állásra" melyik részét nem értette? Itt újra üvölteni kezdett, és követelte, hogy mondjam meg, kik mondtak rosszat a cégről (!), mondom, ezt Ön sem gondolja komolyan, mondta, hogy de igen, és meg is fogom mondani... itt elszakadt a cérna, megkérdeztem, mit képzel magáról, ki maga, hogy én neveket fogok mondani csak azért, mert Ön azt követeli? Erre közölte, hogy majd megtudom, úgyis megvan a címem, eljön az idő, hogy én fogom kérni, hadd mondhassam el a neveket (!). Itt elköszöntem, erre jött a "ne rakd le te kis geci köcsögláda, ne rakd le, mert nagyon megbánod!". Piros gomb...

    Egy ilyen fenyegetés után higgyem el, hogy ez egy becsületes cég, megéri itt dolgozni, és én látom rosszul a dolgokat...? Ne vicceljünk. A Brókernet tipikusan az a cég, amelyik egész egyszerűen meglovagolja a lakosság pénzügyi téren jelentkező mérhetetlen tudatlanságát, alapoz az emberek anyagi eredetű elkeseredettségére és ezáltal hiszékenységére, legyen szó ügyfélről van üzletkötőről. A Mercedesek a látszat miatt vannak, igen, én is jártam a BNet parkolójában. Na akkor a rendszámokat is tessék megnézni (még nem uniós rendszámok), meg tessék beazonosítani a külső jegyek alapján, hogy melyik facelift-ről van szó, meg mennyire kopott a bőrülés, meg a kormány... Mercedes? 3 milláért lehet S mercit venni, másfél milláért 7-es Bömbit veszek. Persze, 400 ezer kilométerrel, de BMW! Úgyhogy azt ne higgye senki, hogy ez egy mekkora biznisz. Persze, kereset-kiegészítésnek jó, azzal együtt, hogy a lelkedet eladod minden fillérért, és odafenn szépen tejel, 100 ember jól megél belőle. Hol a probléma? A lakosság iskolázottságában. A lakosság nagy része túl buta ahhoz, hogy meggyőzzék: add a pénzed, majd mi intézzük, egy kisebb hányada túl okos ugyanehhez, marad egy szűk, hiszékeny, félművelt réteg, aki beveszi a cumit.

    Hogy nem bukik meg a cég? Úgy, hogy általában semmivel, vagy csak egy picikét rövidítik meg az ügyfelet. Ha én önként kötök egy üzletet, és elvesznek tőlem 30 ezer forintot, és kiderül, hogy egyedül az én hibámból, akkor én sem reklámozom, hogy mekkora nagy ökör voltam. Ez az önigazolás tézise, és ez a valódi kulcsa a működésnek. El kell hitetni az emberekkel, hogy nyerni fognak a bolton, ugyanakkor nem szabad sokat kivenni a zsebükből, és akkor még örülni is fognak, hogy csak kicsit b*szták át őket. De nem kell aggódni a kedves BNet-es kollégáknak, nekem már nem biztos, hogy lesz kinek gyalugépet eladnom, mert tönkreteszik a faipart Magyarországon, de buta ember mindig lesz, éljen soká a Brókernet!

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Never George #698 üzenetére

    Na most először is tartsd meg a sajnálatodat magadnak. Másodszor pedig érdemben nem fogok veled vitázni. Majd ha megismersz például más írásjeleket a felkiáltójelen kívül, akkor majd újból beszélünk.

    Illetve tudod mit? Játsszuk le most! Nos, amit az elején a biológiai logikáról írtam, az nem jellem kérdése, vagy akarat függvénye, hanem tény. Az, hogy te nem akarod, hogy így legyen, a te bajod. Ha te önzetlen felebaráti szeretetből saját magaddal szemben anyagi előnyben részesítenél egy idegent, akkor szóljál már légy szíves, odaállnék az ablakod alá, mikor lapátolod kifelé a pénzt. A "tudjuk milyen vagy" először is a legjobb esetben is csak "van valami halvány elképzelésünk arról, milyen lehetsz", és bármennyire a személyiségem degradálására akarod használni az érvelésedben, nem jelent semmit. Még ha rájöttél, hol a caps-lock, akkor sem. Egyébként mi ez a királyi többes? A BNet vezérkar ott jegyzetel mögötted? Vagy azért írsz többes számban, hogy érveléstechnikailag azt a látszatot keltsd, hogy az én véleményem egyedi, de a tiéd mögött több ember áll? :)

    A te félmilládra lehet, hogy 6% kamatod ad a bank, bár én javaslom, hogy válts bankot. Azt tudom, hogy a mi befektetéseink évi 34-38%-ot hoznak, nem kívánom megadni, mekkora összeg, és milyen banknál. Számolunk még? Összehasonlítottál egy befektetési kondíciót egy folyószámla kamat-kondícióval, ez kb annyit jelent, hogy összehasonlítod a VW Golfot és a Mercedes E-Klasse-t, és kihúzott mellkassal lobogtatod, hogy utóbbi a jobb! Nagyon ügyes vagy, büszke vagyok rád, csak máskor ne írj számokat, ha nem vagy tájékozott. Egyébiránt egy megtérülési ráta számításnál hogy jön a képbe az, hogy az illető egy neked haveri szinten lévő férjezett, két beteg gyerekkel ellátott nő? Effektíve: kit érdekel?

    "Az barátom" - írod te. Egyrészt a kettő közé vessző, másrészt meg barátja neked a kaszás halál. Segíteni mentél oda? Tehát neked ebből egy fillér hasznod nem volt, a saját költségeden mentél el hozzájuk, és egyetlen forint jutalékot sem kaptál utánuk, és az üzletkötéseid kumulált mérőszámába sem számított be, ugye? Ha bármelyik ezek közül nem igaz, akkor egészen konkrétan hazudtál, igenis anyagi érdeked fűződött hozzá.

    Sokkal jobban jár, mint a bankban? Mit jelent az, hogy mint a bankban? A te olvasatodban azt, hogy mint ha folyószámlán tartaná, vagy lekötné. Jó, ha tudod, hogy egy bank ennél lényegesen többet nyújt. 500 ezer forintra is elérhetőek 20% feletti hozamú, nem túl nagy rizikójú befektetések. Annyi történt, hogy te vagy előre megfontoltan, vagy a tudatlanságodból kifolyólag ezt elfelejtetted velük közölni, és imígyen a BNet 12%-át tekintve jelentős összegektől estek el.

    Örül a szíved, hogy segíthettél neki? Mi ez, misén vagyunk, vagy ezt mért írtad le? A BNet egy gazdasági szervezet, ahol a számok beszélnek. Hol érdekel engem, hogy te minek örülsz? Kerestél-e rajta valamit? Az üzletkötéseid számában biztosan benne van. Egyébként, ha pedig egy félmillás szerződésnél te ezer forintot keresel, akkor ez elég szar üzlet, azt ne mondd, hogy 100.000 forint megkereséséhez 50.000.000 forint összértékben kell szerződést kötnöd, mert akkor nem is írok tovább, inkább beveszek valamit röhögés ellen :)

    Az emberek nem segítenek egymáson? Te, ha kell 2000 forint, adok kölcsön. Ha 20 kell, az sem komoly összeg, írunk róla papírt két tanúval, és rendben van. 200.000 forint komoly összeg, és pisztollyal a számban fontolnám meg először, hogy kölcsön adjak-e idegennek. Tehát nem, az emberek nem segítenek egymáson, maximum nem ártanak, vagy a segítséggel ők is jól járnak, elég, ha csak kicsit. Önzetlen segítség csak családon belül illetve szoros barátság esetén létezik. Az összes többi az üzlet. Kivétel persze a hit gyülekezete, de értelmes emberekről volt szó.
    A többiben nagyrészt igazam van? Tudom. A BNet legtöbb embere elkeseredetten vágyik egy kis plusz pénz után, és az orra előtt túl ügyesen húzták el a mézes madzagot ahhoz, hogy kihagyja ezt a lehetőséget. Megszorítás? Először is szeretném látni. Diplomás? Diploma a szombathelyi Berzsenyi Dániel Főiskolán szerzett büfé-ruhatár szakos papír is, és nem igazán vagyunk vele előrébb. Akinek jó diplomája van, és ért a szakmához, az nem fog a BNet-hez menni dolgozni.

    150.000 forint, és komplett oktatás? Kezd hasonlítani a szcientológiára, ott is te fizetsz azért, hogy átmossák az agyadat. Az MLM-ről egyébként sehol nem írtam, hogy az emberek szarnak tartják, nem. Az értelmes ember tartja szarnak, a világ nagy részét még mindig meg lehet arról győzni, hogy ez egy hatalmas, zseniális dolog. Leírtam előző hsz-em végén: mindig lesz buta ember, aki az egészet beszopja, így a BNet is örökké él majd. Igen, örömmel konstatálom, hogy te is ezen a véleményen vagy, és briliáns módon gyakorolsz önkritikát azáltal, hogy te is a neves csapat oszlopos tagja vagy.
    Az MLM-et illetően valóban tévedtem. Alábecsültem az emberek butaságát, azt hittem, hogy a mocsok derékig ér, pedig már közben nyakig. Egyébként így újragondolva nem csodálkozom. A hitel annak idején egy üzleti koncepció megvalósításához adott pénzügyi fedezet volt. Egy ideje már az emberek a mindennapi életük során is használják, lakás vesznek belőle. Aztán egyre kisebb dolgokat is hitelre vesznek, kocsi, televízió, és van, aki egy 50 ezer forintos fényképezőgépet is hitelre vesz. Csakhogy már elértünk a következő fokozathoz: egyre több ember már a hitel törlesztő részletét sem képes fizetni. Ilyen körülmények között nyugodtan lehet gátlástalanabb a BNet is, a homlokára is írhatja, hogy „iszonyú nagyot hazudunk, de akár pénzt is kaphatsz!”, lesznek ügyfelek. Az önzetlen segítséggel kapcsolatban pedig én felvállalom, hogy üzleti szemléletű vagyok, és nem álszenteskedem. De hogy én is hozzak a baráti körből ellenpéldát: egy lány ismerősömmel beszélgetvén múltkor, észrevettem, hogy szomorkás, és a „mi a baj” kérdésemre az alábbi rövid történetet mesélte el: a barátja segítséget kért tőle, először 30 ezret, aztán 50-et, aztán 80-at, aztán azt nem adta meg, de kellett még 70, és így tovább. Jelenleg a srác eltűnt, és 800 ezer forinttal tartozik a csajnak.

    Erre azt mondod, hogy jócskán van különbség a te sztorid és az enyém között? Szerintem is. Az én történetemben az alany a sajátjából adott. Mert ugye ne felejtsük el, hogy te úgy segítettél, hogy NEM a sajátodból adtál. Jaaaa kolléga, hát más pénzét én is szívesen eljótékonykodom, és veszek rajta megbecsülést, ha magamnak nem adhatom :)
    Úgyhogy akármennyire is szeretnéd, bármekkora érzelmi töltettel írsz róla, mindegy milyen erős vágyad: a kanál bizony nem hajlik. Csak te úgy látod. Egyébként pedig sikeres üzletkötéseket kívánok, te minél több embert szédítesz meg, nekem arányaiban annál több pénzem lesz a többi emberhez képest. Tehát hajrá, bátran merem ezt mondani. Egy szint fölé ugyanis soha nem fogtok jutni. Hál’istennek.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Never George #703 üzenetére

    Nos, azt írod, hogy nem akarsz vitatkozni, aztán idegességedben mégis írsz, összesen 4 hszt. Az elsőt 8:11-kor, de 26-kor még mindig ideges vagy, és megint írsz, és még 9:05-re sem higgadsz le, és mégis vitatkozol. Egyébként érdekes, hogy az eddigiekhez képest mennyit változott a stílusod, elkezdtél gúnyolódni, személyeskedni. Valamitől csak ideges lettél :) Egyébként újból megkérdezem, mert nem válaszoltál: mi ez a királyi többes? Ha jól látom, csak te írogatsz, viszont mi ketten vitázunk veled. Szállj már le a magas lóról, mert a végén leesel arccal a lócitromba. Igyál egy hideg dupla konyakot, és hűtsd le magad.

    A haszon: tehát volt jutalékod, és egységeket is kaptál. Minimális hasznod volt, de volt, nem a sajátodból segítettél, és nem te adtál. A legönzetlenebb esetben is annyi történt, hogy segítettél egy haverodnak, ami neked semmibe nem került. Boruljunk térdre, és csókolgassuk a lábad nyomát? Akkor szóljál, hogyha van egy 2 milliós üzlet, amit te is megkaphatnál, de átengeded valaki másnak, mert neki nagyobb a szüksége rá, az már önzetlen segítség! Meg azt se írd le, hányszor segítettél át öreg nénit az utcán. Irreleváns. Persze rághatjuk még a dolgot, szemmel láthatóan téged ez idegesít :)

    A befektetéssel kapcsolatban: hol írtam én, hogy fundamentáról van szó? Teljesen más téma. Ellenben a kollégád, aki a BV-nél munkáltatási felügyelő, mint te? Ezt vajon mért írtad, össze kellene rezzennem, hogy a BV-nél dolgozol? Egyébként hol érte el a 98%-ot, a BV-nél? Milyen BV-befektetések vannak, van a Börtönőr II csomag, az hoz 98%-ot? :) Komolyra a szót: te hány embernek meséled el ezt a 98%-ot? Ha nem nagyon mesélgetsz róla, akkor nem vagy egy kicsit álszent? Rólam írsz, hogy tudod, illetve tudjátok (ti hatan?), hogy milyen vagyok, de mért nem írod le ide közösbe a részleteket? Mért nem ezt a példát hoztad fel először? Mindegy, nem kérdezek többet, az eddigiekre sem válaszolsz, egy rahedli kérdést tettem fel az előző hsz-eimben, gyakorlatban egyikre sem kaptam értékelhető választ, csak elkeseredett védekezést, hogy deeeee akkor is neked van igazad. Szomorú hírem van: nem, nincsen.

    A 703-as hsz-ed nagyon ügyes, újfajta próbálkozás, mindenkinek szól, valójában nekem címzed. Eltértünk a tárgytól – írod a mindenkinek, valójában nekem írod, hogy hagyjam abba. Ismét szomorú hírem van: nem fogom. Ugyanis nem tértünk el a tárgytól. A topic címe az, hogy „Brokernet – ki mit hallott róla?” tehát nem arról van szó, hogy leírjuk, kinek mi a befektetése – hogy aztán te felhasználhasd az információt –, hanem arról, hogy kinek milyen információja van a BNet-ről. Hát nekem az, amit közreadtam. Jut eszembe: a fenyegetős sztorira mért nem írtál semmit? Megtennéd, hogy leírod a véleményedet azon BNet-es kollégádról, aki köcsögözik és fenyeget azért, mert nem akarok csatlakozni hozzájuk, és nem mondom meg, kinek a véleménye miatt nem? Tedd meg, légy szíves!

    Az a PH-s ember, aki eddig banki lekötést alkalmazott, most információt fog kapni jobb konstrukciókról? Hát ez remek. Tőletek? Pontosabban, tőled és még kitől? Fordítsuk le magyarra, amit írtál: itt akarsz további ügyfeleket szerezni. Van hozzá pofád? Van képed még ilyen helyzetben is az üzletet keresni? Engem megszólsz azért, mert bevallottan nem jótékonykodom. Ezzel szemben te mit csinálsz? Két forintért eladnád az őseidet, sőt, az ár alkuképes. Bocsánat, eladnátok, hogy a többes meg legyen. Egyébként hol van az az elsöprő tömeg, aki támogat téged, és ami miatt te mindig többesben beszélsz? No, mindegy, nem, a dolog nem oldható meg, legalább is abban a formában, ahogy te akarod, nem. Mért akarod ennyire befejezni a BNet-es témát? Ez a topic erről szól, amire te gondolsz, arra már van topic, nem is egy. Van ez, vagy ez, esetleg ez, netán ez. Úgyhogy maradjunk csak szépen a Bjókejnetnél, érdekelnének a válaszaid, mert addig fogom feltenni a kérdéseimet, amíg el nem menekülsz, vagy választ nem adsz.

    [ Szerkesztve ]

  • #64791808

    törölt tag

    Elnézést a késésért, de dolgoztam. Ugye valakinek meg kell termelni a pénzt, amiből a BNet él :)

    #708, misirulez: Eddig még nem jött el az idő, ha arra gondolsz, hogy én akarjam elmondani, mért nem akartam oda menni dolgozni :) Azért bízom benne, hogy nem is fog.

    #709, Soha György úrnak:
    Nos, először is, én írtam egy 30% feletti hozamú befektetési alapról, amelynek kapcsán megjegyeztem, hogy nem kívánom leírni a részleteket. Erre te szó szerint azt írtad: „lehet, te nem írod le, én leírom…” Ezt mire írtad, ha nem az említett témára? Tehát az első kérdésedre az a válaszom, hogy Te.

    A második kérdésedet illetően: semmi más értelmes jelentőségét nem látom annak, hogy leírtad a BV nevét és a haverod munkakörét, csak azt, hogy tekintélyt kívánsz magadnak. Minden más esetben irreleváns a dolog.

    A harmadik kérdésed: ki mondta, hogy tőletek? Te írtad: „annak pl ajánlhatnánk jobbat”. Bár elég zavarosan használod a többes szám első személyt, úgyhogy figyelni kell, mikor a szövegedet a te nyelvedről magyarra fordítjuk, de úgy látom, nem csak én értelmeztem így.

    Itt kívánom megjegyezni, hogy annyit írtál a f*szodról, hogy szerintem engedd a gép elé, hadd írjon ő. Legalább javul egy nagyságrendet a helyesírás és az írásjelek alkalmazása. Érdekesnek tartom továbbá, hogy te vagy a második BNet-es fazon, akivel találkozom, és eddig kettőből kettő, ha nem úgy alakultak a dolgok, ahogy ő akarta, akkor önfeledt, habzó szájú káromkodásba kezdett. Ezt nektek tanítják?

    A sokadik bekezdésedben írod, hogy azt a kollégát, aki engem megfenyegetett, ki kellett volna rúgni, plusz nekem is ki kellett volna rúgnom. Ez utóbbi mit jelent? Honnan kellett volna nekem kit kirúgnom? Illetve csak azokat köcsögözik le, akik hagyják. Ez szlogennek nagyon jó, de ha én itt most leírnám, hogy egy köcsög vagy, akkor leköcsögöztelek, és akkor te hagytad? Nem lehet, hogy inkább nem tehetsz ellene?

    Nem kell továbbá minden ökörségre válaszolni, nekem csak arra válaszolj, amit én kérdeztem. Akinek én segítek, annak én segítek. A te esetedben nem te segítettél, hanem BNet. Egyébként meg várjuk ki a végét, hogy segítség volt-e. Végül pedig rohansz hozzám befektetni? Örömmel veszem, gyere!

    Most pedig nagy nemzeti összefogásra van szükség! Srácok: találjuk ki, hogy Kína most került a képbe. Mert eddig szó nem volt róla, BNet-es befektetésekről volt szó, és te előjöttél egy számmal, konkrétan 98%-kal. Hol volt a Kína? Hogy jött ehhez a BV? Eleresztesz információmorzsákat, most már akkor írd le, hogy ez a 98% milyen befektetési alap volt, mikor kötötték, hogy legyen valami strukturált információ is, mert kezdem azt hinni, hogy ködösítesz. Kína gazdaságát köszönjük, nem kell bemutatnod, exportálunk oda, felmértük a helyzetet.

    Azt írod: nagyon sok BNet-es kollégát falhoz állítanál, és sortűz. Szeretném, ha ebből mindenki levonná a konzekvenciát, tehát a BNet annyira remek szervezet, hogy a kollégák is irtanák egymást. Én meg vigyek oda pénzt, hát persze :) Egyébként ahol dolgozom, ott is van ember, akit nem kedvelek, de az ügyfél leköcsögözése nálunk nem bevett szokás. Megjegyzem, valóban nem mondok fel ilyen esetben, mert nincs kinek.

    A „nem vagyok mérges” rész nagyon tetszik. A hsz-ed elején a káromkodásból is egyértelműen látszik, hogy teljesen nyugodt vagy, higgadt, megfontolt, a legkevésbé sem indulatos válaszokat adsz, és teljes a lelki egyensúlyod. Nem kell magyarázkodni, nyugodt, letisztult gondolataid önmagukért beszélnek :) Egyébként a börtön neked már csak böri? Egyébként elhiszem, hogy 75 kolléga nem tud felidegesíteni. Ha nálam van fegyver, náluk nincs, akkor én is elég nyugodt vagyok. Csak itt nincs nálad gumibot, csak a magyar nyelvet tudod fegyverként használni, amit meg még egy picit nem ártana gyakorolni, de egyébként örülök, hogy tudlak tanítani valamire, nézd meg, már sokkal kevesebb mondat végén használsz felkiáltójelet! Erre iszunk!

    Vamphoz hasonlóan nekem sincs a továbbiakban kérdésem, sőt, ezen hsz-em kérdéseit tekintsd költői kérdéseknek. A célom az volt, hogy rávilágítsak, mennyire fenékig tejfel az említett cég. Ezt megtettem, ennyiből mindenki látja, meddig ér a kaki. Aki meg nem, az pedig megérdemli, hogy adott esetben csőbe húzzák.

    #710, Agyzuzo: egy ilyen szervezet az információra épül. Az információ pedig itt egy oldalról a befektetések feltérképezése – ez elég egyszerű a cég szempontjából – a másik információ pedig az ügyféladatbázis. Az ügynökök elsődleges feladata az adatbázis bővítése, és van itt még valami: ebből remek kapcsolati hálót lehet realizálni, és pontosan lehet majd tudni, mely foltoknál van nagyobb tőke.

    #711, Vamp: Gratias tibi ago, Vamp! Egyébként fogadni akartam veled, hogy te leszel a hülye, mert te nem érted, hogy a kolléga mit írt, de látom, hogy már meg is kaptad, ugorgyunk! Ugyanakkor Never George-nak abban igaza van, hogy az IQ-dat te is megmutattad. Úgy első blikkre 140 felett. Az „is” a mondatban nyilván azt jelenti, hogy ő is. Majd egyszer mondjuk el neki, mi is az IQ, hátha érdekli…

    #717, alexxxx: nagyon jól írod, ez is egy vállalkozás, tehát akkor így is ítéljük meg. Milyen az ügyfelekhez való hozzáállás, milyen a rugalmasság, mennyire képes az ügyfél irányítani, mennyire fix az üzlet kimenetele, stb stb. Ezekben pedig a BNet nem áll jól. Ha vállalkozásként kezeljük a dolgot, akkor kezeljük úgy minden oldalról. Egyébként laikusként kis összegekkel tanulni azért más, mint feltenni több milliót egy idegen által javasolt „lapra”. Ehhez bizalom kell, és itt az én problémám: nem látom azt, hogy mért kellene nekem egy BNet-es üzletkötőben megbízni.

    #720, misirulez: öff, ezt sem én mondtam, de igaz :C

    #719, Vamp: Tuus in terra servus, nuntius fui; officium perfeci.

    [ Szerkesztve ]

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Bman81 #722 üzenetére

    PÜ ment, annak szellemében tehát értekezzünk!

    Nekem két kérdésem van:

    1., Hogyan teszik az üzletkötőt anyagilag érdekeltté abban, hogy nekem, ügyfélnek előnyös ajánlatot adjon? Ez azért fontos, mert az üzletkötő anyagilag érdekelt az üzlet megkötésében, de ebben nincs biztosíték azzal kapcsolatban, hogy az ük. igyekszik a nekem megfelelő konstrukciót összehozni.

    2., Mint írtam, a bizalom a kérdés. Meg kell bíznom a brókeremben, de az a kérdés, hogy mi adja ezt a bizalmi alapot? Az én brókeremmel garanciális szerződésem van, ő garantál bizonyos feltételeket biztosítás, alapok, stb terén (összesen 15-20 befektetési szál mozog), az alatt kőkeményen fizet, afelett jutalékot kap. Itt látok pénzügyi garanciát. A BNet erre mit mond?

    Szerk: félreértés ne essék, én sem tudok latinul :)

    [ Szerkesztve ]

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Bman81 #751 üzenetére

    Akkor sorban:

    BMan: saját érdeketek a biztosan jó konstrukció megtalálása. Ezt te felfogod, én felfognám, aztán itt hosszú szünet, másnak ez pénzkereset, és nem érdeklik a továbbiak. Továbbá nagyban nem lehet az anyagi érdekeltséget sem megteremteni, igen, ezt tudom, de még mindig nem tudom, hogy mért bízzak egy idegen brókerben, mért bízzam rá a pénzemet. Szerintem jobb befektetés az iskola, és aztán egyénileg megtalálni a jó konstrukciókat, megbízhatóbb. Egyelőre.

    752: Nana. Nem a te vállalkozásod, te üzletkötő alkalmazott vagy, sok tekintetben szabadon, ugyanakkor sok tekintetben egy centit nem vagy a magad ura. Lehet, hogy a munkajogi státusz nem ez, de a gyakorlati igen. Egy vállalkozás elindításával továbbá több tőkeforrás kerül bevonásra, kapcsolati tőke, humán tőke, stb, itt viszont csak a pénz. A szerencsefaktor ez esetben az, hogy míg egy konkrét üzleti tervben konkrét megvalósítási elméletek szerepelnek, addig itt csak a nagy számok törvénye és a személyes vonzerőd bevetése adja meg, mennyi ügyfeled lesz. Lehet, hogy az első 40 közül mindenki rád fogja csapni az ajtót. Magyarul nincs állandó végezhető munka, minden feltételes. Egy MLM pénzügyi tanácsadást vállalkozásként kezelni... szóval nem értek vele egyet.

    Az amerikai bejegyzésnek és egyebeknek az e-cegjegyzek.hu-n utána lehet nézni. Egyébként jogi okai vannak. Innen egyébként az is kiderül, hogy egy rakás Erste és K&H kötődésük van. Kíváncsi lennék, hogy mikor ajánlanátok citibank befektetési alapokat, de most ez mellékes.

    Itt a lényeg az, amit írtál számokat. 35 ezer regisztráltból 2500-an dolgoznak aktívan. Mennyi az esélye annak, hogy én egy ilyen üzletkötőt fogok ki? És ez a problémám. Mint üzletkötő: ezt a szemléletet hogy irtom ki az értelmes embereknél? Mi garantálja nekem, hogy jó munkával én is a létra felső részére kerülhetek? Mint ügyfél: mi garantálja nekem, hogy a 2500-ból kapok valakit? Akárhogy is, ez valóban hozzáértő emberek között nem működik.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz TTommi #767 üzenetére

    Nnnaakkor.

    1., Nos én csak jót tudok mondani a BN-ről!

    Részvétem, de ugye szedsz erre valamit?

    2., a cég olyan elképesztő megoldásokat kínál, amit sehol, és tényleg sehol nem kap magánszemély. LENYOMOZTUK!

    Mesélj, ez érdekel :)

    3., Az én tanácsdómat akkor hívom fel, amikor csak akarom...

    Az enyémet én is, de ez mind semmi, az enyém fel is veszi a telefont!

    4., Biztos vagyok benne, hogy a tanácsdókon keresztül kapják a jobb ajánlatot!

    Hát, akkor nézz meg egy másik bankot is, ne legyél benne ennyire biztos. Jaaa, hogy a bank nem foglalkozik a 300 ezer forinttal? Megeshet. 40 millióval már foglalkozik.

    5., A BN-tet pedig az bántsa, akinek a pénze odaveszett a munkájuk eredménye képpen!

    30 ezerrel rövidítettek meg (tanfolyam), plusz az idő, azalatt az idő alatt pénzt is kereshettem volna. Továbbá: elolvastad az édes kis történetemet az egyik nagyrabecsült BNet-es üzletkötővel? Láttad Never George hsz-eit? Hát... szerintem bánthatom őket :)

    6., Ez egy tisztán magyar cég! - Naaaaaaaaa!!!

    7., amit miattunk is csinálnak - tán inkább maguk miatt...

    8., Sok ember ma nem ott tartana az okoskodásával, ahol most! - na ebben egyet értünk, az emberek értenének a pénzhez, és nem lennének kiszolgáltatva éhes gülüszemű hiénáknak. Való igaz :K

    Egyéb? :)

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Vamp #774 üzenetére

    Namost ha 20 ezer embernek vesszük a 30 ezer forintját, az 600 millió forint. Hát, szerintem a kurva életbe.

    Valóban, a másik ez a "teszt". Pénzpiacon próbálkozni? Aki ilyet leír, az végiggondolja ezt? Ezen próbák tényleges kimenetelének az intervalluma értékeléssel együtt egy év, vagy több. Továbbá 50 ezerrel nem lehet próbálkozni. Namost tegye fel a kezét, akinél van feles pár millió, és ki is adná a kezéből egy évre, hogy "nézzük, melyik fial jobban"...

    Abszurd.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz alexxxx #776 üzenetére

    Rendben, oszd el kettővel. Így jobb?

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Bman81 #778 üzenetére

    38800? nem úgy volt, hogy 120?

    Egyébként nem azt mondom, hogy a 300 milla mekkora gazdaságrengető überösszeg, láttunk már többet is egy kupacban, de azért tétel.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Dolby #780 üzenetére

    Hitelfelvétel a befektetéshez csak úgy érthető, ha a saját befektetendő pénzedet egészíted ki azért, hogy jobb feltételeket kapj. Ha van 28 millióm, és mondjuk 30 felett kapnék egy igen kedvező konstrukciót, akkor felveszek némi hitelt, és hajrá. Egyébként...

    A lényeg egyébként itt van: nem vállal felelősséget semmilyen téren a tanácsadói tetteiért. Ez olyan, mintha én mondtam volna, pedig nem.

    Teszt: R O T F L :DDD

  • #64791808

    törölt tag

    Nohát akkor szerintem mindent ki is tárgyaltunk erről a cégről.

    Zárható a topic... :DDD

  • #64791808

    törölt tag

    válasz zizi62 #788 üzenetére

    Engem kihagytál! Nos, először is nem tudom bekalibrálni, hogy mennyire vagyok sikeres, vagy mennyire nem, de nálad sikeresebbnek érzem magam, mivel nekem sikerült megtanulni például, hogy mondatok között szóköz van, meg ilyen apróságok.

    Milyen eredményt tudunk felmutatni az életben? Nos, te akartad látni: saját lakásom, saját kocsim van, hitelem egy fillér sincs, két saját és egy családi vállalkozásom van, mindezt úgy, hogy 23 éves egyetemista vagyok.

    Ennek fényében a hsz-ed kétharmada eleve nem méltó válaszra, mert csak azon alapszik, hogy mi nem tudunk felmutatni semmit, és csak a kudarcunkat vetítjük ki, és mint az egyértelműen látszik, ez ugye nem így van.

    Az IQ-ról (Intelligence Quotient) először is tanuld meg, hogy micsoda, aztán beszélhetsz róla. Mindezt azért mondom, mert az IQ-nak semmi köze ezen témához, és ezt te is tudnád, ha tisztában lennél azzal, mi is az az IQ. Az optimizmust főleg nem értem, hogy mi köti a Brókernethez és hozzánk.

    A hozzánk hasonló emberek semmit nem értek el az életben? Nos, a BNet és témaköre a pénzről mint anyagi erőforrásról szól, tehát nyilván anyagi természetű sikerekre gondolsz. Olvasd el újra a második bekezdésemet.

    A siker azokat érinti, akik tesznek is valamit? Nos, köszönöm, az én életem jól halad, meg is teszek érte mindent. Más életéért is teszek, például benne vagyok az országot ellátó 1/3-ban.

    Javaslom, hogy olvasd el az előző 100 hsz-t újra, és próbáld meg értelmezni. Ha valamit nem tudsz - mint pl az IQ jelentését -, akkor nézz utána, és közel fogsz járni, hogy felfogd: miről is szól itt a vita, és mért vagyunk azon az állásponton, amelyiken.

    Van még kérdés, vagy ezért az egyetlen egy hsz-ért regisztráltál a fórumra?

    [ Szerkesztve ]

  • #64791808

    törölt tag

    válasz zizi62 #797 üzenetére

    Elevenbe tapostál? Hát, amennyiben ez a totális ökörségek és valótlan, demagóg marhaságok leírását jelenti nálad, akkor igen :)

    Hogy mi miből van? Nos, jó szokás más pénztárcájában kutatni, és ha nem jön be, akkor habzó szájú apehes módjára nyomozni, hogy miből van. Való igaz, a szüleim nyújtottak segítséget. Elmagyarázták, hogy hogyan kell saját vállalkozást indítani. Pénzt? Ja, azt nem adtak. Adtak üzleti érzéket, megtapasztalhattam egy vállalkozás működését, adtak tudást, iránymutatást. Ez elég volt.

    Hogy milyen alapon szapuljuk a BNet-et? Világosan megmondtam, hogy olvasd el még egyszer az utolsó 100 hsz-t.Vagy nem tetted meg, vagy megtetted, csak nem tudtad értelmezni. Különben tudnád - mivel leírtam -, hogy nem egy esetem volt a BNet-tel. Azok után, egyszer megpróbáltak átverni, egyszer megfenyegettek, és kétszer találkoztam BNet-es ügynökkel, nem értem, mért kellene további tapasztalat.

    Még mindig a kitartás hiányát és a kudarcot hozod fel. A legkomolyabban kérdezem: olvasni tudsz? Ma Magyarországon amit én elértem, az neked kudarc? Teljesen megbolondultál?

    Valószínűleg igen, mert az utolsó mondatod teljesen ellent mond egész eddigi érvelésnek alig nevezhető indulatos ömlengésednek: olyan embertől fogadjunk el segítséget, akik már ott tartanak, ahová mi is el szeretnénk jutni? Teljesen igaz, és ilyen elven a BNet kiesik a pikszisből. Nem hinném ugyanis, hogy akárki egy BNet-es üzletkötő szintjét akarná elérni. Üzletkötőkét, akik nem tudják végigmondani a betanult szövegeket, ha félbe szakítom őket, vagy kérdést teszek fel, vagy akik kérdezősködnek, hogy mekkora összeg lenne befektethető, és mikor közlöm, hogy jelen pillanatban 160 millió az erre fordítható állomány, akkor kiveri őket a hideg veríték...

    Szóval kiskomám te idejössz, annyira korlátolt vagy, hogy csak annyit fogsz fel: itt bántják a BNet-et. Ideszülsz valami gusztustalan kinézetű, tagolatlan, magyartalan, több helyen értelmetlen, ellentmondásokkal teli, indulatok által vezérelt hozzászólást. Utána öten írják le neked, hogy nincs ki mind a négy kereked, de te továbbra is érvként hangoztatod azokat az állításaidat, amelyek egyértelműen cáfolásra találtak.

    Egyébként még nem írtad le: te hány éves vagy, és mire vitted?

  • #64791808

    törölt tag

    válasz zizi62 #800 üzenetére

    Sajnálatos, hogy a te szüleid nem láttak el téged jó tanácsokkal. Leírom még egyszer, mert úgy látszik, nem érted: nem kaptam anyagi jellegű támogatást a szüleimtől.

    Továbbá kicsit unom, hogy a jó családi kapcsolatot, a jó szülőket és a jó anyagi hátteret mumusként hozza fel mindenki. Nem fogok elnézést kérni azért, mert jól élek, és mert apám elmondta, hogyan kell céget alapítani és mire kell figyelni. Büszke vagyok arra, amit elértem, és ha neked a szüleid annak idején nem segítettek, az nem az én sikeremet kisebbíti, hanem a te nyomorodat nagyobbítja.

    De, pedig el kellene olvasnod még egészen sokszor a hsz-eimet. Amikor tanfolyamon voltam, és minden szart megpróbáltak velem elhitetni, vagy amikor megfenyegettek, mert nem ismertettem konkrétan, mért nem akarok nekik dolgozni, az nem saját tapasztalat? Csak az a saját tapasztalat, amit x év munka után a cégnél szerzel? Elhiszem, 45 évesen (megjegyzem, anyám fiatalabb nálad) tartasz ott, ahol én most, világos, hogy volt időd tapasztalatot szerezni. Én azért vagyok ott, ahol, mert nem kell több tapasztalat ahhoz, hogy lássam, az említett cég milyen. Annyi épp elég volt.

    Egyébként ki mire hogyan vetíti ki a kudarcát? Kit irányít a gyűlölet? Nézd már meg, milyen hsz-t írtál itt először, aztán másodszor. Ott volt benne a gyűlölet, az irigység, az előítélet. Eleve feltételezted itt mindenkiről, aki nem zengett ódákat a BNetről, hogy teli van kudarccal és nincs kitartása. Aztán kiderült, hogy egyik sem igaz. Aztán feltételezted, hogy mindenki előítélettel áll a céghez. Kiderült, hogy mindenkinek van valamilyen sztorija már vele. Most pedig jön a magyar ember irigysége, az apuci-anyucizás. Egyébként te pszichológus vagy? Ha nem, akkor ne próbálj meg annak tűnni. Ha igen, akkor állati vacakul csinálod.

    Végezetül ne kívánj nekem te szívből semmit. Azért ne, mert egy-két hsz-szel ezelőtt ölni tudtál volna az irigységgel, úgyhogy a szívből jövő jókívánságaid gusztustalan, álszent mondatok. De az eddigi baromságaid mellé befér. Köszönöm, majd én gondoskodom a jólétemről.

    Amennyiben van még valami, az eddigiekhez hasonló, nyilvánvalóan valótlan állításod, előítéleted és irigy megjegyzésed velem szemben, akkor légy szíves, írd le egyszerre, hogy gyorsan hülyét csinálhassak belőled. Illetve nem, ez így nem igaz, nem az én érdemem. Hülyét csinálsz te magadból nélkülem is.

    Szerk: naugye, hogy hülyét csinálsz magadból?

    Ugyanis számomra ismeretlen fogalom a gyűlölet! -írod

    Ennek fényében olvassuk el együtt a 788. hozzászólásodat. Annyi harag és gyűlölet van benne, hogy védőruha kell. Vagy esetleg az irigység is távol áll tőled?

    csak nem anyuciék segítettek?Ja,így könnyü!

    Váltsunk át komoly módba, magázással. Tisztelt Hölgyem, nagyon sajnálom az Önnel történteket, de Ön beteg ember.

    [ Szerkesztve ]

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Nikitaa7 #813 üzenetére

    Hát, ezt sem én mondtam... és mégis milyen igaz..!

    Szóval a te hsz-edből is kiderült, hogy nem kell közgazdász végzettség, nem kell pénzügyi ismeret és egyéb ügyesség ahhoz, hogy belássuk: nem fenékig tejfel a cég. A vélemény pedig egyre romlik, ahogy az ember kezdi kiismerni magát a pénzvilágban.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz baba22 #817 üzenetére

    Attól függ az egész, hogy van-e most elkülöníthető 50 ezred ezt kipróbálni. Ha van, tapasztalj, tanulj. De ha nem tudod főállásban csinálni, és nincs meglévő pénzügyi tapasztalatod, akkor elhasalsz, ugyanis te leszel a 23678. "egyetem-mellett-kéne-kis-pénz" típusú üzletkötő.

    Ha pénzügyi területen szeretnél dolgozni, akkor menj bankba. Ha call-centeres vagy, már az is valami, onnan már lehet tovább lépni, ott már sokmindent hallasz.

    Bárhogy is döntesz, majd írj, mi lett a dologból!

  • #64791808

    törölt tag

    válasz baba22 #820 üzenetére

    Hát, így egyértelmű, így, hogy napi 2-3 órát tudsz fordítani rá, és még plusz költségeid is vannak, így garantáltan csak bukni fogsz rajta.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz floridaaa #876 üzenetére

    Igyál egy konyakot, mert kicsit túl vagy pörögve :D :P

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Széltoló #1727 üzenetére

    Ez utóbbit hogyan lehet ellenőrizni? HOvatovább: hogyan lehet kvantálni?

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Széltoló #1731 üzenetére

    A tudásodtól függ az én portfólióm sikeressége, tehát a befektetésem sikeressége. Ezek szerint bizalmi kérdés, hogy mi lesz a pénzemmel? Magyarul te jó fejnek nézel ki, tehát adok tíz gurigát, hogy fektesd be?

    Van olyan marha, aki ezt beveszi?

  • #64791808

    törölt tag

    válasz csaba54 #1737 üzenetére

    Részemről rendben van, én megbízok az üzletkötőmben, de nem jobban, mint ahogy ő megbízik az adott portfólióban. Befektetem a pénz szimpátia alapján, de akkor írjuk oda záradéknak, hogy ha mégis bukta van, akkor a jegybanki alapkamattal megtoldva visszafizeti nekem a pénzt az üzletkötő.

    Mert úgy én is tudok tanácsadni, hogy ha összejön, oké, ha nem, meg kisnyúl... Annyira bízok meg idegenben, amennyire ő felelősséget vállal.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Széltoló #1742 üzenetére

    Noshát először is jó lenne, ha lassan megtanulnád a "Szerkesz" gomb használatát.

    Másodszor: aki ad valamilyen szintű jogi biztosítékot, az játékban marad nálam. Ahol a megbízási szerződés nem tartalmaz a megbízott részéről felelősségvállalást, az az életben nem bízom meg.

    Más: tőkegarantált portfólióról hallottál-e?

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Széltoló #1747 üzenetére

    Való igaz, szereksztés gomb. Az, hogy nem ismered, nem gond, mindenki kezdi valahol. Az viszont, hogy fasza gyereknek hiszed magad emiatt, az már annál inkább.

    Mikor regisztráltál ide, elolvastad az alapelveket? Nyilván igen, te biztosan. Ez esetben az értő olvasás okoz gondot, vagy csak nyíltan szarsz rá?

    A kérdés bár költőinek hangzik, mégsem az, meg is van a válasz: előbbi. Ha értenéd, amit olvasol, nem hinnéd, hogy akármikor is azt írtam, valakinél labdába akarsz rúgni.

    Egyéb kérdés?

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák