Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Jahno #30891 üzenetére

    Nem tudlak követni. Hogy mi? :D
    Azt mondod tudatlan aki ezt állítja és elitta az agyát? :C

    Komolyra fordítva a szót. Mit tudnak a halandó ember számára elérhető obik felbontásban? Circle of Confusion (CoC) átmérője milliméterben. Ezt le lehet vetíteni pixelek számára egy adott szenzoron. Gondolom az könnyen belátható, hogy m43 pixelsűrűsége okán kb négyszer nagyobb felbontású objektívet kíván azonos képi felbontásnál, mint ugyanaz FF méretben.
    Arra nincs adatom, hogy milyen felbontást tudnak a piacon népszerű obik, de empirikus megfigyelésem szerint egyáltalán nem törvényszerű, hogy kisebb a CoC, mint egyetlen pixel crop szenzoron. Sőt, korlátozott tapasztalatom szerint nagyon is helyálló a fenti konklúzió. Elég ha csak azt nézem, hogy 1:1 nagyításban apsc Fuji zoom-ok nem élesek - amivel nekem van tapasztalatom -, a fixek már-már szinte igen. Míg egy 24 MP-es FF oda-vissza veri részletességben sztenderd Canon zoom-okkal is (24-70, 70-200 amiket láttam). FF-nél a pixelek jól elválnak, a kontúrok fűrészfogasak, vagyis valós képi részlet van ott. Crop szenzoron meg úgy kb 4-6 pixel össze van mosva többnyire zoom-on. Fix az még csak-csak tudja ezt. M43-at sose használtam, de ha megnéznénk pár mintát, meglepne ha nem lenne rosszabb a helyzet. Végül is 24 MP-es m43 az úgy 96 MP lenne FF méretben. Egy cirka 100 MP-es üveg az már etalonnak számít ha jól tudom - javíts ki ha tévedek! :R 24 MP-t meg kb bármi kirajzol FF-ben kis túlzással, még az occó kínai is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák