Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thomgrande #7719 üzenetére

    Az elővágó 2db fűrészlapból van összerakva és közte tized és századmm vastag cserélhető beilag van ezekből a vékony lapocskákból adnak általában (jó esetben )egy 8-10db-os készletet amiben minden kellő vastagság (és azok kombinációjának lehetősége megvan)amiből pont olyan vastag elővágót raksz össze mint amire a főfűrész miatt szükséged van.Oldalirányban meg állítható, szóval élezés nem játszik, csak ha életlen a főlap akkor jobban töri az anyagot, ekkor az elővágóval többet fogatnak befele ,vagy lapcsere.Meg sokkal könnyebb durván beállítani mint hajszálpontosan.(én elszöszmötöltem vele amíg jó nem lett , mert utána fóliáztam, raktam össze a bútort vittem ki és szereltem be stb ..a stb nem igaz mert a pénzt azt nem én kaptam meg :D :D :D
    Amúgy függőleges lapszabászokon általában előkarcoló szokott lenni(lehet hogy mostanság már nem)
    Én új gépre gondoltam mobil lapszabászra mert az viszonylag kis helyen elfér ellentétben egy használt robland ugye minimum kell neki egy 7mx5m-es hely táblaszabáshoz ha a kocsiját tologatni akarod (3m-telőre-3m hátra), meg nem akarsz a falnak szorulni jövet menet a táblával.És abból egy 4mx 3,5m-t folyamatosan lefoglal, ha éppen nem használod akkor is.Max a tolóasztalt lekapod nyertél 1m helyet oldalt A használt kiverődött tolóasztal és fűrésztárcstartó és elővágó csapágyazások nem valók finom munkára -lami szabás elővágóval.
    A rossz minőség nem újdonság meg kell válogatni hol szabatsz és ott is hogy ki fogja nekedf megcsinálni, és meg kell nézni a munkáját, és meg kell követelni --előre-- hogy jól csinálják meg .(utólagos reklamáció a sóhivatalban)

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thomgrande #7719 üzenetére

    Egyszer korábban már próbáltam a 2x vágást amit ajánlottál most,nekem nem annyira jött be...nem lett tökéletes, ha megint kell egy db lamit szabnom kipróbálom mégegyszer. :)

  • thyeby

    őstag

    válasz thomgrande #7719 üzenetére

    Igazad van, Tomi, de tudni kell, hogy említett áron vásárolt lapszabászgépnek már garantáltan vérzik a nyaka. Olyan ez, mint ha Mercedest akarsz 300 ezerért vásárolni - mert ennyiért többet is találhatsz, de ekkora összegért gyakorlatilag csak az emblémát vetted meg, amire aztán bármennyit költhetsz, még mindig csak az emblémánál tartsz, nem pedig autónál. Egy használt lapszabászgép ára egymillió körül jár, ha vétel után még te is akarod használni. Ezek érzékeny műszerek. Ha a tolószán már (akár csak tizedeket) kotyog, akkor gyakorlatilag ki is fog pattogzani, holott épp azért konstruálták, hogy ezt ne tegye. Rendbe hozni inkább egy olcsót? Mire kész, drágább lesz, mint az új.
    S hogy magad is kaptál már lapszabászatból gány munkát a pénzedért: No, ezt tudja egy vérző nyakú lapszabászgép. És az a lapszabászat, amelyik ilyen vágásért pénzt kér, hamar be fog dögleni, mert még a kisvárosokban is ott a konkurencia, aki ugyanannyi pénzért korrekt munkát végez.
    Kétségtelenül igazad van, hogy maszek elővágással nem olyan reménytelen a helyzet. A lényeg azon van, hogy nagyon pici vágásszögben nem fog kitöredezni, utána már jöhet a nagy kilépő szög. S miután elő van ilyen kézi módszerrel vágva, már sokkal kevésbé, és sokkal ritkábban fog kitöredezni. De! Tökéletes sosem lesz. Akinek van mersze és türelme - gyakran bejön, hogy kevés figyelmes forgatással eltűnnek szem elől a hibák. De amikor ez épp nem jön be?

    Mindenkinek azt javaslom, költse el azt a pár ezer forintot inkább a bérvágásra. S hogy ne járjon úgy, mint Te, belépéskor nézze meg a kilépő leszabott anyagot. Egy szempillantás alatt elárulja magát az a lapszabászat, akitől nem szabad munkát megrendelni.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák