Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maiden8

    csendes tag

    válasz tjb007 #5907 üzenetére

    Akkor aki ilyen concorde szerűt választ jól választott, mert az xpad70 alias bármely AML Meson-MI klón (AMLOGIC MESON-M1 8726M SZ) tablethet még olcsóbban hozzá lehet jutni.
    Talán azért olcsóbb mert gyengébb?

    Egész pontosan 14,7 dollárral olcsóbb!

    Ráadásul az xPad70 forgalmazó először kispórolt egy OTG átalakítót ami -0,7 dollár
    kihagyta a műbőr tokot és tett bele egy vászontokot - 4 dollár
    valamint AC adapterből is az olcsóbbat adta -0,5 dollár
    a ház amit használ az is -2 dollárral olcsóbb

    [link]

    Itt már vannak 10"-osban is így előre számíthatjuk annak is az árát
    [link]

    Amúgy jólértesültségedre ismét hivatkozva kérdem, hogy miért nincs az xPAD70-ben magyar nyelv mikor ebben a klónban meg még az is van?

  • maiden8

    csendes tag

    válasz tjb007 #5936 üzenetére

    Te szándékosan nem akarod megérteni amit írok.
    Egy a másik fórumban megjegyeztem, hogy más szemében a szálkát, sajátunkban a gerendát sem!

    Igen egy kínai üzemben dolgozok 24/7-ben ahogy írtad. Itt még szakszervezet sincs.
    De megtanították, hogy ugyanannál a terméknél ha valami 142 dollár és valami 166,7 dollár az azért van mert a 142 dollár bizonyos szinten silányabb, vagy gyengébb gyártástechnológiát takar.
    De ne akard már nekem bebeszélni, hogy nem látod a linken a választható elemeket.
    Ott a választható ház is.
    A külalak már évek óta katalógusból választható, és ne gondold, hogy csak és kizárólag a WayteQ kedvéért csináltak egy műanyagnyomó szerszámot és gépsort a háznak.
    Mindenki klónt használ, az eredeti az iPad, az első androidos tabletet pedig az eken gyártotta és ez volt az eken 001

    A személyeskedést te kezdted. Én csak csupán megvédem magam.
    Annyira elfogult vagy, hogy nem akarod a a másikat meghallgatni mit mond.
    Nem kötözködésből járok ide, de te kényszeríted ki.
    A xPAD70-ről nagyon sok helyen leírtam, hogy nagyon jó készülék, Ajánlom is a készüléket. Igen egy viszonteladó vagyok.
    Még te is linkelted több írásomat amivel támogattam és igyekszem jobbá tenni, de ne legyünk már ennyire elfogultak.

    Magyarítás: már a 2.2-ben van!
    Azok a gyártók kapják meg akik OHA tagok.
    Személyeskedés helyett és akkor itt be is fejezem. (peace)

    Térjünk át vita helyett tisztán szakma eszmecserére és kérlek adj meg egy linket ami igazolja, hogy az Amlogic OHA partner ( közvetlenül, vagy szerződésileg más partnerrel közvetve)
    Ennek hiányában HIVATALOS frissítést ne is várj.
    http://pdaplus.hu/images/maiden/xpad70/Image00005.jpg

  • maiden8

    csendes tag

    válasz keccsa #10800 üzenetére

    A WayteQ xTAB-100s és a Concorde 97IPS megjelenési idejéről nekem ennyi jut eszembe:

    A WayteQ a sajtósoknak még január végén kiadta és pl. a mobilport a táblagépmagazin is január 25-én már megírta, hogy
    "Már itthon is kapható a WayteQ xTAB-100s"

    Nem megjelenik, hanem már kapható! Érdemes azt is elolvasni, hogy itt a mobilarenan hányszor módosult ez az időpont!
    Érdemes a véleményeket is.
    http://mobilarena.hu/tema/re_wayteq_xtab-100s_a_kulonbseg_lathato/friss.html
    Azóta HÉT(7) hét telt el! Termék még mindig nincs.

    A Concorde sajtósbemutató február 16-án volt és március közepére ígérték.
    Nekem a március közepe az a március 10 és március 20 közti idő.
    Ott elmondták, hogy a 10.1 és a 97IPS nem fog egyszerre megjelenni, hanem a 97-et egy kicsit eltolják.
    Ha számtani közepet nézünk akkor a március közepe ---> március 16
    Eltelt HÁROM(3) nap és termék még mindig nincs.
    Azt a fránya macska teringettét!
    Így van, szemét concorde!
    Meglepetésár?
    Elmondták februárban, hogy mennyi lesz a várható dollár ára. Azóta ez esett és gondolom ehhez ígéretükhöz híven igazodnak.

    Nagykeres hírek szerint a Wayteq azért csúszik mert kijelzőgondja van.
    A concorde pedig kinyilatkozta, hogy addig nem adják ki amíg az ICS portolás kész nem lesz.
    Ha pedig kijön a WayteQ azért fogják fikázni mert miért nincs ICS, Ha kijön a Concorde akkor azért mert, mert, mit tudom én.
    Mindegy.
    Ha van nála cigi azért verjük meg, ha nincs nála cigi akkor azért.
    Gondolom azért nem adják ki ezeket a készülékeket mert minél kevesebb fikázást akarnak, és a tutira mennek.

  • maiden8

    csendes tag

    válasz tvamos #10825 üzenetére

    Csak, hogy tudd:
    A root jogosultság a Concord-nál nem garanciavesztő tényező.
    Hivatalosan kinyilatkozták!
    Talán ezért is hasznos egy cég saját fóruma, és az adminja szava.
    A Wayteq esetében ilyen fórumot hiába keresel. Vannak hírleveleik, oszt jónapot...
    A concorde gingerbread-es romjaik rootoltak, de az ICS esetében a fórumukon megszavaztatták, hogy rootolt legyen vagy sem.
    A felhasználók döntése alapján az ICS tesztromok és a 7015-ös ICS-is rootoltak, ott már nem kell semmit tenned. A 97IPS-en lévő március 9-i ICS is rootolt. Ezek amúgy mind a fórumukon visszaolvasható.

    Úgy érzem ma ez a mondat a legigazabb:
    Ha van nála cigi azért verjük meg, ha nincs nála cigi akkor azért.

  • maiden8

    csendes tag

    válasz Sanzaa #10835 üzenetére

    Nincs a 10.1-ben és a 97IPS-ben sem valós méretű USB.
    A 97IPS az ráadásul microUSB-s, egyszerűen a 9,7 mm miatt el sem férne egy normál USB alj.

  • maiden8

    csendes tag

    válasz Sanzaa #10846 üzenetére

    Teljes méretű?
    Egyetlen egy forgalomban lévő Concorde vagy Wayteq tabon sincs teljes méretű HDMI.
    Ezeken a készülékeken mini HDMI -c csatlakozó van
    Majd veszel utólag szépen egy ilyen mini HDMI - HDMI 1.3 kábelt és ezzel dugod a tévédre.

  • maiden8

    csendes tag

    válasz krisztian922 #10853 üzenetére

    Biztos, hogy a WayteQ XTAB-100s fog hamarabb kijönni.
    Eddig mindig a Concorde adott ki újabb készüléket és a Wayteq ment alájuk árban hasonló termékkel.
    Hallottam egy olyan fülest is, hogy a Concorde szándékosan visszatartja a 97IPS-t.
    Majd azután adják ki, hogy ekkor pár ezer forinttal olcsóbb legyen már az xTAB-100s-hez képest is az övék!
    Ez lesz a meglepetésár :))

  • maiden8

    csendes tag

    válasz pinnacle #14666 üzenetére

    Azért nem kell mindent elhinni amit a felhasználók írnak panaszkodás tekintetében :N
    Nagyon jókat lehet polemizálni, hogy hány másodpercig tölti be egy-egy gép azt az adott oldalt.
    20 mp, 15 vagy 18?

    ConCorde tab 97IPS vs. WayteQ xtab-100is böngészés:
    Ha gyári csomagolásból, gyári állapotában kiveszünk egy-egy ilyen tabot és ugyanazon hálózatról böngészni szeretnénk, akkor a wayteq gyorsabban tölti be mondjuk az index oldalát.
    Majd ha jól megnézzük akkor kiderül, hogy a wayteq úgy van beállítva, hogy azokon az oldalakon ahol van mobil nézet azt tölti be elsődlegesen.
    Így érthető a gyorsasága.
    Ámde ha valóban a "full" nézetet töltetjük be mindkét tabbal akkor sutty már nincs is gyorsaság, sőt ekkor már a concorde tabja a gyorsabb.
    Azt sem árt szem elött tartani, hogy a 100is az b/g wifis a 97IPS pedig b/g/n

    Egyébként meg senkinek nem kell elhinni semmit. :R
    A legbiztosabb ha olyan boltot keresel ahol erről magad is meggyőződhetsz személyesen és te magad próbálod ki és nézed meg a kedvenc oldalaidnál!

    [ Szerkesztve ]

  • maiden8

    csendes tag

    válasz tjb007 #16627 üzenetére

    Senki nem akar elszállni :D
    A ConCorde fórumán az egyik felhasználó kért benchmark adatokat a ConCorde tab 97 IPS plus készülékről. Mindennemű szubjektív jelzőt mellőzve leírtam tisztán a tényeket és beraktam több benchmark mérést. Mindezt mindenféle komment nélkül, hogy bárki maga döntsön vagy bíráljon.

    Te magad is leellenőrizheted, hisz a mérések eredményei a bench progik szervereire feltöltve.
    Amúgy meg innen indult az egész: ( ConCorde tab 97 IPS Plus benchmark adatok)

    link1 és link2

    [ Szerkesztve ]

  • maiden8

    csendes tag

    válasz kelzsoca #16660 üzenetére

    Ezt a kérdést kerüli "ott" mindenki szándékosan.
    Te tudod nagyon jól, hogy a WayteQ tabok korábban beharangozott megjelenési dátumai rendszeresen késtek és emiatt a felhasználók meg elkezdtek ok nélkül köpködni.
    A ConCorde szándékosan nem mond már dátumot a 7015-ös modell óta csak egyszerűen megvehető.
    Emellett készülnek még több nagy durranásra is.
    Hárombetűs nicknevű ismerősünk épp ma szólt, hogy kész egy nemhivatalos Jelly Bean portolása.Ha kinn a forráskód akkor jöhet a finomhangolás és azt hiszem egy 4.1 Jelly Bean-es tab is jól hangzik. Holnap nem zavarhatom, de szerdán ebből tuti írok majd blogot.

    Készülnek még komplett kiegészítő csomagokkal is.
    Én személy szerint nagyon várom a saját márkázott és romból támogatott ConCorde DVB-T vevőt a tabjaikhoz.
    De van már Saját billentyűzetes tok,
    http://www.concorde.hu/index.php?v=n&fk=tablet&csz=02-05-5612

    Saját autós tartó,
    http://www.concorde.hu/index.php?v=n&fk=tablet&csz=02-05-5609

    Ennek is sokan örülnek, Saját USB2LAN,
    http://www.concorde.hu/index.php?v=n&fk=tablet&csz=02-05-5614

    Szóval mindenórás a gyerek, de a tucatnyi értéknövelő kiegészítő ami a 97IPS Plus használhatóságát növeli, sem kutya!

  • maiden8

    csendes tag

    válasz vamzi #16662 üzenetére

    Szerintem meg jobb, hogy nem az lett!
    Közismert a Cube U30GT, az a 10.1 inch 1280x800 pix.
    Ugyanaz a Rockchip RK30board van mindkettőben, de épp az U30GT-ben az LCD problémákról olvasható leginkább. Próbálhattam ilyen mintát és valóban nem 100% ez az LCD.

    A ConCorde tab 97IPS Plusban más az LCD elektronika és maga az LCD sem olyan.
    A 97IPS Plusban a jól bevált 2nd GEN 10 ujjas multi-touch, goodix vezérlésű IPS 9.7" 1024x768 pix. érintőkijelző van. Ez pedig a 97IPS-ben bizonyított.

  • maiden8

    csendes tag

    válasz vamzi #18691 üzenetére

    "Csavarra megegyezik"

    Halkan kérdezném, hogy te magad szétszedted és állítod ezt vagy csak úgy gondolod?
    Mert még véletlenül sem egyeznek sem hardveresen sem szoftveresen!

    Egy korábbi hozzászólást ajánlanék épp A és B gép hasonlóságával kapcsolatban amit a concorde válaszolt.

    Én egy senki vagyok, de mindezeken túl szoftver oldalról ehhez én még egy apró adalékot tennék hozzá. ITT szó volt a Baseband-ekről.
    A ConCorde már az 1.5-öst használja, javították az én felsorolásomat is.
    Nagyon nem mindegy, hogy a szoftverbe milyen állapotú és frissességű driverek kerülnek bele!
    Én azt mondom, hogy meglátjuk ki fogja kiadni hamarabb a Jelly Beant. :)
    A ConCorde-nál ellenőrzötten letölthető három darab frissítés ( A 4.0.3-ból volt két változat és a 4.0.4)
    A Myaudio esetében én sehol sem látok hivatalos forumot, hivatalos supportot és hivatalos romtámogatást.

  • maiden8

    csendes tag

    válasz maiden8 #18698 üzenetére

    Közben magamat is kiegészítem:

    Megtaláltam a concord fórumán a 97IPS Plus (RK3066) romfrissítését.
    Azt írták, hogy nincs változás de apróbb módosításokat mégis betettek.
    Ők maguk írták le, hogy milyen állapottal került forgalomba.
    A kitett csomag már augusztus 2.-i dátumos, szép csendben visszajelzett bugjavításokkal és frissebb driverekkel és ami a lényeg, hogy egyedüli 1.5-ös magyar nyelvű RK tools csomaggal együtt!

  • maiden8

    csendes tag

    válasz T0rnad0 #18703 üzenetére

    Felhoztál egy készüléket a 7020-at, mondhatná bárki, hoppá!
    Azt kell erről tudni, hogy ehhez csak én ötféle gingerbreadet teszteltem, javítások, frissítések ott is voltak ( 2.3.3- 2.3.5- 2.3.7, 0514, 0604, 0712, 0825, 0919, 0206, 0523)
    Ha szerinted ezek mindenben ugyanazok voltak akkor kár is eszmét cserélnünk.
    Ehhez is van ICS csak nem hivatalos.
    A concord fórumban világosan leírták, hogy milyen hibái vannak. De ennek ellenére a kísérletező kedvűeknek személyesen felteszik.
    Egy gyártó által elismert 4.0.1b 80%-os állapotot ennek ellenére kérni, hát te tudod.

    De én akkor felhozom a többi ConCorde tablet készüléket nehogy azt mond, hogy egy BB, kernel változtatás ( 2.6.35.7, 3.0.8. 3.0.11, 3.0.31, 3.0.36, 3.0.38) vagy Build változat az nem frissítés.

    7030:
    2.3.3, 2.3.6, 2.3.7, 3.0.1, 4.0.1

    7015:
    2.3 után jött a 4.0.3 , abból is volt két változat majd kijött a 4.0.4

    97: 4.0.3, 4.0.4

    97IPS PLUS: 4.0.3, 4.0.4

    10.1
    2.3.1
    2.3.7
    4.0.1b

    Tényleg nem szokás a concordnál frissítésről beszélni. :DD :W

  • maiden8

    csendes tag

    válasz maiden8 #18705 üzenetére

    Még valami eszembe jutott. Ha frissítésekről beszélünk és is felhoznék egy példát.
    Egy olyan új ( nem régi 2 éves fejlesztés) készülék amely forumában állandóan forr a levegő
    WayteQ xtab-50
    Ma fellelhető támogató anyagokban az Allwinner A10 proci az egyik legjobb.
    Publikus az ICS kernel forrás kód ( Ez mondjuk Google), valamint a spec kernel forrás Allwinner A10 SoC-hoz és a kernel config-is.
    Ugyanígy publikus a Jelly Bean kernel forrás kód július 10-óta, valamint a spec kernel forrás Allwinner A10 SoC-hoz és a kernel config-is.

    Mikor lesz erre beígért ICS vagy netán JB?

    [ Szerkesztve ]

  • maiden8

    csendes tag

    válasz z0d1AK #19227 üzenetére

    "Android 4.1.1
    Windows RT.

    Ez azért elég szűk keresztmetszet, főleg, hogy az Androidnál két féle tabletről beszélhetünk, mint elérhető készülék, windowsnál egyről sem még..."

    Miért a máról beszélsz?
    Te magad szakértőnek vallod, ugyanakkor ezzel a hozzászólással épp ezt a titulust rombolod le. Van egyáltalán rálátásod egy kínai gyártási folyamatra, időintervallumokat is beleértve?
    Abban az esetben, ha mint forgalmazónak nem számít, milyen hardverelemekből összerakott gépet hozol be, akkor igazad van.
    Ugyanakkor, ha valóban igyekszel és saját elvek szerint gyártatsz, akkor egy ilyen kínai gyártási folyamat 2-3 hónap Ez a két- három hónap most azt jelenti, hogy reálisan csak ez a két operációs rendszer szerepel ezeknek a gyártóknak a már most kiküldött anyagaiban.
    Furcsa, hogy azt mondod nincs a kínaiaknak winRT tabletje. Hát pedig van, igaz ebben a formában kiküldött nvidiás taboknál még az OS nem végleges. De van, hisz ezeknek a minták alapján vágsz bele vagy nem abba, hogy ezt leteszteled és behozod vagy sem.
    Valóban valamit is számító és nem összeszerelő kínai gyárban már ma, mai ajánalatikban sem az ICS, hanem a JB van preferálva.
    Te magad kritizálnál majd a legjobban október tájékán egy olyan tabot amin még mindig az ICS van nemde? Jól vannak azok a kérdések összerakva, csak van köztük szándékosan olyan, ami mondjuk úgy felesleges.
    De ezek is hasznosak ám, mert a 20-25 éves válaszadó például 30 ezerért szeretne csúcskészüléket a 35-40 éves már reálisabban látja a világot és hasonló válaszokra már 60-70 ezret ír. Álmodozni lehet, csak más a valóság.

  • maiden8

    csendes tag

    válasz kelzsoca #41769 üzenetére

    Az általad linkelt xTAB-79qci szinte teljesen ugyanaz mint a ConCorde tab SLIM ami már augusztus vége óta megvehető.:DD
    Ami eltérés van az az, hogy a wayteq tabijában 1 GB RAM van ( A CC SLIM-ben ez 2 GB) valamint a gyári specifikáció nem ír a kamerák méretéről ( ez a CC SLIM-ben 2 MP, ill 5 MP hátsó)
    Lényegi eltérés továbbá, hogy a wayteq specifikáció csupán egy 5 ujjas multi-touch-ot ír, ezzel szemben a CC SLIM a 10 ujjas LG kijelzőt használja.
    Kérdés így, hogy ez a xTAB-79qci akkor mennyivel is lesz olcsóbb, és mennyit számít az 1 GB vs, 2 GB ram a felhasználónak :C

Új hozzászólás Aktív témák