Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jakuskacsa

    senior tag

    válasz pajav8 #71111 üzenetére

    Ha visszaveszi, akkor az nem jó, mert nem bírja a vrm. Ha jól lestem a hőfokokat, ott a vrm volt 74 fokos is, (mondjuk az nem gáz, én extrém tuningnál nálam láttam 85 öt is). Kezdjük ott, hogy valahogy csinálj huzatot a vrm környékén, elég egy kis venti ami megmozgatja ott a levegőt.

    Nézzük a bios képeket.
    A cool"n"quite mehet enabled-re (ha nincs feladat leveszi 1,4Ghz-re a frekit, had pihenjen a cpu)
    C1 az marad disableden
    c6 is disabled

    A többit nem tudom mire van, mert nem volt ashrock lapom soha

    2. kép

    Overclock mode alatt mik vannak? Szerintem jobb lesz neki a manual ha van olyan.
    spread spectrum - disabled

    A többi az egyenlőre jó, bár lehetne még finomítani rajta. Kevés lesz neki az a fesz, szóval feljebb kell menni, rakd fel 1,464-re, és meglátjuk, hogy fagy e még. Viszont valahol találnod kellene egy LLC beállítást (ezt sem tudom hol lehet a biosodba) a lényeg az, hogy bármin áll, mindenképp rakd fel high-re, de lehet hogy very hihg is kell majd. Ez a feszültség kilengését szabályozza, mert az is látszik, hogy 1,416v és 1,44 volt között libeg, ami nem túl jó, mert kevés a cpu-nek ezen a frekin az 1,416v.

    A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

Új hozzászólás Aktív témák