Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baryka007

    őstag

    Üdvözletem, ha nem haragszotok meg lenne pár kérdésem. Most állok CPU és Alaplap valamint Memória vásárlás előtt bár a memória az most lényegtelen a kérdésemet tekintve. Segítségeteket szeretném kérni hogy a megfelelő döntést meg tudjam/tudjuk hozni. Három processzor között gondolkodom:
    AMD FX 4170, FX 6100, FX 6300

    6100 és 6300 között csak mhz-különbséget mértem felfedezni de csak 1.500 ft al drágább az FX6300 az FX6100 tól én meg annyit áldozok azért a 200 mhz-ért :) szóval két játékos maradt a 4170 vagy a 6300... nah de most jön a fordulópont egy Asrock 970 Extreme3 alaplapot szeretnék a CPU alá tenni mindenféleképpen. Amiben mint tudjuk van az UCC funkció amit úgy tudok aktiválni ha bios boot után közvetlen megnyomom az X gombot a billentyűzeten. Ekkor az alaplap automatikusan unlockolja a nem engedélyezett core-okat a CPU ban valamint lehetőséget kínál a tuning felé... És hallottam olyanokat hogy a 4xxx szériát lehet 8 magra unlockolni... azonban a 6xxx szériának nagyobb a cache memóriája! Nah ezen információk birtokában a kérdésem a következő:

    A Core unlock jár -e garancia vesztéssel? Valamint rövidít e az élettartamon? és Tényleg lehet -e a 4xxx szériát 8 magra unlockolni?
    Vagy jobban megéri a 6300 at megvásárolni még így is ? És azt unlockolni 8 magra? ( Nagyobb cache memóriára ) A pénz most elhanyagolható mindegyik CPU megvételére van elegendő összegem.

    Összegezve: Ti mit vennétek? Figyelembe véve a core unlockolást és hogy megéri -e unlockolni?

    Válaszotokat előre is köszönöm! :)

    Szerk.: HD Video renderelésre használnám a processzor erejét szóval jó lenne ha miharabb tudnék végezni a processzorokkal szóval a gyorsaság van az előnyben... Kérdés hogy a 4170 et is tudom e olyan gyorssá varázsolni mint a 6300 at? Egy kis core unlockal meg tuninggal...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák