Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim76

    aktív tag

    válasz apollo12 #24602 üzenetére

    Ahogy ViZion kolléga is írta, és még annyi, hogy alapból, ha átállítod az oc mode-ot manual-ra, jó eséllyel 1,2750V körülre teszi a CPU voltage-et, ami a 6100-nak, akármilyen is, akárhogy is C'n'Q meg miegyéb, de kevés a 4GHz-hez. (sokat olvastam utána kinti fórumokon is ezzel kapcsolatban).
    1.2875V-on már sima filmnézésnél, meg netezésnél nem fog kifagyni, de terhelésen (70-100% load tartósan), megint ki fog fagyni (leszólják sokan az Ext4-es 970-es lapot, nekem az van, de 6100 alá semmivel se rosszabb, mint a Asus M5A97, mondhatni , mint a nyúlsz@r...)
    Ahol már nem kell tartani a random fagyástól napi használatban 4GHz-en az az 1.3000V, de prime-al ott is eldobja, az 1.3125V az igazi neki, ha normális (minimum nem gyári) hűtés van rajta, egyébként 15mp alatt fog 70C-ra szaladni a core temp.

    Szóval, ha sokat nem akartok tökölni, 20x200, 1.3125V-on, és figyelni a hőmérsékletet.
    Ha a RAM-od 100%-os, így már nem kéne kifagyjon.

    (én is végigszívtam alulról-felülről a fesz állítgatást, sok időt elvesz, mire kiteszteled, hogy a sajátodnál mi az ideális a lap-cpu-hűtő triónak)

    [ Szerkesztve ]

    There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

Új hozzászólás Aktív témák