Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz szicsu #3235 üzenetére

    Mindenki tisztában van vele, hogy követtek el ilyesmit az oroszok is.

    A Genfi-egyezmény értelmében a tiszteken kívül minden hadifogoly munkára fogható. Sőt a tiszteknek még elkülönített körlet is járt! Persze nem olyen mint a Híd a Kwai-folyón című filmben.

    Sztálingrád egy kicsit más volt mint a többi frontszakasz. Ott csúcsosodott ki igazából a kegyetlenkedés és a könyörtelenség, még a fronton is. Nem meglepő, hogy a hadifogolytáborokban is történtek atrocitások. Ugyan ez megvolt német oldalon is. Alapvetően jól bántak viszont a nyugati hadifoglyokkal. A Luftwaffe kezelésében levő hadifogolytáborok, ahol a lelőtt repgépek személyzetét tartották, szinte szanatóriumok voltak. Ott nagyon jól bántak a foglyokkal. Volt eset, hogy a hadifoglyok megkapták az előírt fejadagot, az őrök viszont nem!


    (Nagyfaterom ~két évig élvezte az oroszok vendégszeretetét, aztán úgy gondolta mégsem marad tovább, és lelépett. Aztán kalandos, fordulatos eseménysorozat végén a németek ellen harcolt (az alakulat nevét most meg nem mondom). Mint később kiderült ezért járt volna neki elég jelentős életjáradékszerűség, de Ő nem tartott rá igényt. Viszont egyszer se mondta, hogy az oroszok rosszul bántak volna velük. Ezt valószínűleg leginkább a németek számára tartották fenn.)

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz szicsu #3235 üzenetére

    Nos en is azt gondoltam hogy az oroszok NAGYON kegyetlenul bantak a nemet hadifoglyokkal. Hiszen ha nem igy lett volna akkor miert eltek volna olyan kevesen tul a fogsagot kulonosen a Sztalingradi csata utan... Na meg az oroszok soha se voltak tulsagosan finomkezuek ilyen esetekben. DE igen csak meglepodtem amikor lattam a Discovery - n a dokumentum film sorozatot ahol a volt nemet hadifogyok visszaemlekeztek a fogsag eveire. Szornyu torteneteket meseltek el a foglyok, most nem akarok belemenni a reszletekbe egyreszt tulzottan hosszu volt, masreszt pedig lusta vagyok sokat irni... DE ami leginkabb meglepo volt egyik fogoly sem allitotta azt hogy az orosz katonak vagy tisztek visszaeltek a helyzetukkel. Igy fogalmazott az egyik katona sokan meghaltak de leginkabb azert mert amikor fogsagba kerultek le voltak teljesen gyengulve... A banasmod nem volt rossz. Dolgozni kelett (aki kepes volt ra) de nem hajtottak oket agyon. Ezt nem en allitom ezt a volt nemet foglyok allitjak...

    Ami a fogsagba eset illeti a legroszabb resz a harci cselekmenyek kozbeni megadas... Itt nagyon sokan lettek lelove, minden oldalon... Valahol olvastam hogy az amerikai katonak is rendszeresen agyonlottek a foglyokat ha azok nem adtak meg azonnal magukat...

    Ami pedig a nemeteket illeti azok ugy kezdtek a haborut hogy lemeszaroltak egy csomo Brit foglyok...

    A Luftwaffe fogolytaborairol en is a legjobbakat hallotam. Korrekt es jo volt a banasmod.

    De ha mar a nyugati fogolytaborokrol dumalunk akkor vegyuk elo a tavolkeleti fogolytaborokat is. A japanoknal fogsagba esett foglyok csont es bor voltak, amikor felszabaditottak oket. Bizisten kesz Ausvitz, ijesztoek voltak a kepek... Rosszul bantak veluk? NEM. Nagyobb volt a fejadagjuk mint a japan katonaknak... De mivel a japan katonak rizsen eltek egesz eletukben meg az ausztral katonak huson igy lesovanyodtak mint a fene... Kulonben ez nagyon erdekes tema mert ha valahol furcsa volt a helyzete a hadifoglyoknak akkor az japanban volt. Egyes helyeken a legjobb banasmodot kaptak, meg mas helyeken a legroszabbat... Hat igen a Bushidobol ered nyilvanvaloan, ahol szegyen a vesztes csatat tulelni...

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz szicsu #3235 üzenetére

    De mennyire hogy elkovettek. Ugy a lengyelorszagi Katyini tomegsirok. Eleg jo tomegmeszarlas volt. Nem? Masreszt meg itt nalunk az oroszok ellegge demonizalva vannak (nem is csoda), de azert legyunk korrektek...

    Ha egy katona elmenekul a csatabol parancs nelkul akkor dezertornek szamit. A buntetese halal, gyakorlatilag minden hadseregben... Es az SS katonak akik a visszavonulo nemet katonakra lottek. A Vermaht es az SS ki nem allhatta egymast...

    Nekem viszont az a velemenyem hogy a naci rendszer volt a leggonoszabb rendszer ami eddig letezett. Es csak az volt a szerencsenk hogy relative gyorsan meg lett semmisitve...

    Vegul az olaszokat se felejtsuk ki... Az olasz egysegeknek parancsba volt adva hogy havonta ennyi es ennyi civilt kell hogy megoljenek...

    De ha nezni akarjuk a tortenelmet akkor pl. Cromwell. Szisztematikusan irtotta az ir NOKET. Parancsba is adta a hadseregenek...

    Vagy Cortez. Mennyi indiant olt meg?

    A konnyek osvenye. A demokracia fellegvaraban ugye..

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

Új hozzászólás Aktív témák