Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kicsi kecske

    tag

    Sziasztok!

    LED TV vásárlása előtt állok és egy kis felhomályosításra lenne szükségem...
    Elolvastam itt a forumon ajánlott Led tv leírást, cikket stb.. kezdek képben lenni 1-2 dologgal, de most kérdéseim is merültek fel!

    A dilemmám a következő:

    Nézegetem a Samsung TVket és nem tudok dönteni illetve megerősítésre lenne szükségem.
    A méretet tekintve a 46"os és az 50"os TVket böngészem.. A TVtől kb 320Cmre fogom nézni, sokak azt mondják, erre a távolságra elég a 46"os de én hajtom az 50"ost, viszon annak az ára jóval borsosabb mint a 46osaké.. és nem tudom, hogy megéri e mondjuk +100ezer azért a cirka +10cmes képátlóért.

    Ha már veszek akkor a lényeg, hogy smartos legyen, ledes és full HD.
    Nézegettem az itt postolt series összehasonlításokat.. és a 65xx ra esett a választásom..
    A következő miatt: Smartosak, Wifisel, Már van rajta 3D is ami a jövőhen nem lesz nagy hátrány :)

    De a probléma a következő: A 46F6500 és az 50F6500 között majdnem 100ezer ft difi van.. tényleg ennyire nagy a képbeli különbség is? Szerintetek megéri az a ~10cm azt a +100ezret ha már tudásban nem mutat többet?

    Másik dilemma a forum olvasgatása után!

    Olvastam, hogy a D szériás Samsung tvknél nagy a felhősödés és elég csúnya is..

    Na most ezt a Fes szériában sikerült már kiküszöbölni? (F6500?)

    Valamint olvastam az Edge led és a microdimming hatásairól is.. Most akkor az F6500 milyen led megvilágítással dolgozik? Ez még edge led vagy már full backlit?

    Megint más... az F6500 képes már a FULL HD 3D megjelítésre vagy ez is butít "fél és negyed 3Dre"?

    Előre is köszi a segítséget!

    UI: Ha tudtok valami jó oldalt vagy boltot ahol érdemes árak szempontjából körülnézni, esetleg az ismert legolcsóbb hely stb azt légyszi osszátok meg velem :)

    Üdv,
    Kardi

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz subidu #5830 üzenetére

    Szia!

    Először is köszi a válaszokat!

    Elmentem az MM-be nézelődni.. ki volt rakva egy 46os 6500 és felette egy 55ös 7000 és 55ös 8000..
    Hát nem is tudom, megláttam a 6500 és a 7000 közti különbséget.. ég és föld..

    Nem tudom, hogy ennyire beállítás függő e vagy sem, de a 6500 képe olyan kurva halványnak látszott a 7000es tündöklő képe mellett, hogy csak na..

    Aztán arrébb találtam egy 50es 6500at ahol megnéztem a 3Djét.. nem voltam elragadtatva. valami vizes téma volt.. a halak alig jöttek ki.. szinte homályos is volt meg nagyon sötétített a képen a szemüveg is.. bár nincs sok összehasonlítási alapom de fura volt az biztos..
    Tehát teljesen elbizonytalanodtam..

    Ezek a dolgok ennyire beállítás függők vagy tényleg ennyire gyenge lenne ez a tv?

    Amúgy eleinte 250k körül lőttem be az összeget.. csajom hajtja hogy nem kell 46osnál nagyobb tv stb.. meg így is túl drága..

    most elmennék 350k ig.. abba már belefér egy 55" 6500.. vagy most néztem a 6800asokat is, nem sokkal drágább mint a 6500, de vajon mennyivel jobb?
    Sajnos a 6800 nem volt kiállítva az MMbe, a samsung hivatalos oldalán meg kb a 6400-6500-6800-7000 között szinte semmi különbség nem volt csak annyi, hogy a 7000nek volt local dimmingje..

    Vélemény? :)

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz Mankó #5868 üzenetére

    Hát igen, én is az 55"ra szavazok, mert ahogy nézegettem az az 50" és az 55" között kb 10-20 ezer Ft különbségek vannak.. sztem marad a 6800, mert a 7000es ből az 55" már 450k körül lenne, az meg kb az autóm ára :D

    Csajomat a múltkor nézegetés közben lebeszélte az Euronicses csávó, hogy áh 3-3,5Mre nem kell a 46"nál nagyobb, mert csak ugrál a szemed és nézhetetlen.. ezért ő köti az ebet, hogy nem kell venni 350ezerért ekkora baszom nagy TV-t :D

    Apám aki kicsit hozzáértőbb, már nem zárkózott el az ötlettől, majd jön hozzám meccset nézni 3Dben :D

    Tehát a végső konklúzió.. a 7000esnek nagyon csábító a smart evoja, meg hogy kamera, meg mozgás+hangvez + local dimming, de 450k tényleg rengeteg egy TV-ért.. annyira azért nem keresek jól, sajna nem engedhetem meg most magamnak, hogy 400-600k ért vegyek tv-t lakásfelújítás után :(

    6500Vs6800 marad, majd vhol megnézem a 2tv közti képkülönbséget és aszerint döntök.. már az a csajommal kell leharcolnom, hogy azt a 46"-t növeljük megy egy kb 10"-lal :D

    Olvasgattam azt is, hogy október novemberben lemennek a TV-k árai.. esetleg karácsonyi akció vagy hasonlót érdemes kivárni..
    kérdés, hogy mi lesz ha pl az általam kiválasztott UE55F6800 nem lesz sehol sem akcióban? :D Akkor 2 hónapig marad a 100centis tv-s filmnézés meg a 3D mozi :D

    Üdv,
    Kardi

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    Szakik segítsetek!

    Nézelődöm tovább a Samsung TV-k között, de egyszerűen nem értem a specifikációkat és a típusok közötti különbséget..

    3 modellt nézek most..
    F6500
    F6650
    F6800

    Ha samsung.com/hu oldalon ránézek és a tv-k között keresgélek.. szűrök akkor a micro dimmingre mind3 terméket kiadja. Viszont a specifikációk között csak az F6650nél van feltüntetve a micro dimming.. a többinél nincs..

    Valamint a processzorok számát ha 2 magosra állítom akkor az f6800 kiadja de a másik 2őt nem.. tehát akkor azok nem 2 procisak? Sehol nem találok hozzá specifikációt..

    Valamint.. hogy lehet az, hogy az F6650 úgymondd többet tud.. (micro dimming) amit kb csak a 7+os széria tud, mint a nagyobb számú F6800??

    Van valami tényleges hw/sw különbség az F6650/F6800 között? Mert ha a micro dimminget nem nézem akkor echte ugyan az a specje a 2 tvnek..

    Továbbá, hogy van az, hogy az 55"os F6650 bárhol nézem 450ezer körül van, az 50"os pedig 350ezer körül.. az 55F6800 pedig "csak" 350ezer???

    Üdv,
    Kardi

    [ Szerkesztve ]

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz krx21 #5956 üzenetére

    Hmm, pedig valami mintha azt mondta volna, hogy az F6500 és az F6800 között panelbeli különbségek vannak a 6800 javára, tehát kvázi szebb a képe és gyorsabb..

    Onnan gondolom, hogy érne valamit is a micro dimming, hogy láttam F6500 és F7000 képet egymás mellett.. hát a 7000é ég és föld.. persze ez is akkor lenne reprezentatív, ha mind2őn ugyan azt a HD filmet ugyan azokkal a beállításokkal néznénk meg..
    Így mondjuk megnézném a 3as párost, hogy mennyire más 1ik a másiktól :)

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz krx21 #5965 üzenetére

    Ahha akkor most már értem.. én eddig azt hittem, hogy a micro dimmingtől szebb a kép, mert mindenhol azt írták, hogy szebb fekete és világos színek.. de akkor valójában az ultra clear panel miatt jobb a képe a 7000nek..
    Így már akkor világos minden :)

    Megvárok valami év végi akciót aztán ha nem jön addig sehol sem olcsóbbért a 6800 vagy a 6500 akkor marad a webáruházas megoldás..
    tényleg nagyon drága még a 7es széria.. 6500/6800asból 55"osat tudok venni annyiért mint 7000ből csak a 46osat :) sőt...

    Köszi még egyszer a felvilágosítást!

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz subidu #5967 üzenetére

    na igen csak a 55F6800at megkapom 350ért az 55F7000 vagy 55F8000 pedig 500k illetve 650k

    Azért az már tényleg sok lenne egy TVért :( Így is harcolni fogok a csajommal, hogy nem elég a 46os kell az 55ös :D

    @Nightshadow: Az durva...gondolkoztam amúgy, hogy lehet egy ES7000et kéne venni, de azok meg nagyon felhősek meg tiszta bugok, nem? Van értelme tavalyi modellt venni, főleg, hogy kb fél év és sztem jön a G széria vagy hasonló? :)

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz Freddy76 #6006 üzenetére

    Szia!

    Szerintem a Samsungnak jobb a képe, funkciók is jobban használhatóak szvsz. Illetve ha van Samsung telefonotok akkor az sem lehet utolsó szempont, hogy azzal 100%ig működik a tv stb..

    Más:
    Azt írtad, 300.000-350.000et szánsz rá. Ennyiért én egy 55"os 6800at fogok kb venni, nehogy ilyen Media Marktban lehúzzanak..
    Írtad, hogy neked elég egy kisebb TV is, hát akkor ajánlom neked pl 300.000Ftért a Samsung UE40F7000et, vagy 350ért ugyan ezt csak 46"ban. Ha megnézel egy F7000et és egy F6500at a 7000nek 2x szebb képe van kb.
    Ha esetleg mégis mennél feljebb a colban akkor lehet csökkenteni a szériaszámot és növelni a colt.. az ár kb ugyan az marad..
    De ha 6500at keresel akkor az is van pl 46"os 6500 van már 230ezerér webshopba, nem szabad az ilyet megvenni 1,5xes áron a Mediaban :)

    Kérdés, hogy mennyire fontosak a Smart funkciók, a 3D, skype kamera stb.. Bár ezek közül már minden fel van vértezve ezekkel kivéve a beépített kamera, ami sztem amúgy is felesleges..

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz Freddy76 #6033 üzenetére

    Az Fes az a 2013as modell, az ES szériák tavalyi modellek.
    Szoftveresen javítottak rajta, kicsit jobb lett chip is, erősebb valamivel.. felhősödést kiküszöbölték, apróbb hibákat javítottak.
    ES7000et nem láttam még élőben sajnos.. bár a kép szépségének az összehasonlítása nekem is ínyemre lenne :)

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    Üdv ismét!

    Nézelődöm nézelődöm, nem tudok dönteni.. ugyan a vásárlás várat még magára, mert egyenlőre vannak fontosabb dolgok amit rendbe kell tennem és sok pízbe kerül, de decemberre felkészülten akarok kattintani, hogy igen, EZ kell nekem :D

    Tehát, nézegetem külföldi oldalakon is a TV elemzéseket, értékelőket.. 55"ban gondolkozom csak.
    Tehát most 3 versenyző maradt a futam végére.. vagyis csak 2, mert az UE55F7000 már jóval túllép a 350ezres MAX áron.. bár ez még tágulhat felfelé egy kicsit, de hát na..

    Szóval a 3 versenyző: 55F6800, 55ES7000 és 55F7000

    Megnéztem kb 20 forumot ezekről, elolvastam egy csomó értékelést stb.. a 6800nak nagyon jó alap értékei vannak, a DeltaE-je is nagyon alacsony alap beállításon, kalibrálva pedig eléri az 1.5-1.8as értéket ami egyszerűen fantasztikus érték. A sarkokban a gammája és a sötétsége is jónak számít, vetekszik az F7000rel.. relatív kontrasztja pedig 3000+:1-hez,de volt olyan beállítás ahol 3800at is mértek.. ami szintén csak kiemelkedő.. Ahhoz képest, hogy nem a flagship kategória..
    Ugyan a 6800 nem micro dimminges és nem crystal clear technológiás mint az F7000, de érdekes módon több oldalon is jobb teszteredményeket ért el..
    Cloudingban is 5/4 csillagot kapott mindenhol.. nagyon minimális a felhősödése. Abszolút nyertes eddig..
    Sajnos élőben azonban nem tudtam összehasonlítani az F7000 képével, hogy lássam az érdemi különbséget..

    Az F7000 és az ES7000 pedig azért maradt versenyben, mert az F7000et láttam élőben és tényleg kristálytiszta a képe, és szép a feketéje stb..
    Viszont ahogy a teszteket olvasgattam, a "régi" ES7000 ennél is jobb volt.. az F7000 jobban felhősödik, ugyan swesen javítottak rajta és nagyobb CMR-t kapott, de tesztek alapján az ES7000et jobbra lőtték be mint a 7000et.. DeltaE-je is alacsonyabb kalibrálva és kevésbé felhősödik..

    Gyakorlatilag ugyan az a TV annyi, hogy az F7000 már 4 magos procit kapott míg az ES7000 csak 2 magos mint az F6800.. de van már hely evolution kitnek ami ad megint csak +2 magos procit és ezzel gyorsabb a smart meg minden szar.. bár nem hiszem, hogy akkora szükség lenne a 4 magos procira..

    Tehát gyakorlatilag a döntés 2 TV között áll.. F6800 vagy ES7000.. ES7000 mellett szól, hogy több az extra, több képjavító stb van benne..600HZes CMR, Micro dimming pro és crystal clear képes.. a 6800 ellenben "csak" 500HZ nincs sem micro dimming sem crystal clear benne.. nincs mozgás és hangvezérlés ami amúgy hidegen hagy.. nagy előnye viszont, hogy erre még 3év gari van az ESekre ugye már csak 1 évvel kevesebb..

    Ha esetleg valaki rendelkezik ES7000-rel vagy volt alkalma, lehetősége összemérni a 2 TV (ES7000 és F6800) képét az légyszi írjon, hogy megkönnyítse a döntésem :) Addig várok, hogy hátha valamelyik boltba találok mind2őt, hogy ki tudjam próbálni őket élőben.. mert ugye az a mérvadó, nem a teszt pontszámok :)

    Előre is köszi és bocsi a bibliai hosszúságú hszhez!

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz xerobyte #6099 üzenetére

    Szia!

    http://bolt.okosba.hu/spd/1-124252/SAMSUNG-UE-55F6800-LED ez 350 ezer, az F7000 valóban drágább azért írtam, hogy 350ért abból csak a 46osat tudnám megvenni, de az nem is volt terítéken, mert ahhoz csak viszonyítani akartan. Az ES7000et pedig 400ért láttam egy outlet oldalon, de alapban az is drágább.. mivel idősebb lesz idővel, ezért ilyen december körül sztem annak is le fog menni az ára!

    De amúgy jogos a megfigyelésed :)

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz kicsi kecske #6101 üzenetére

    http://www.grx.hu/shop/televizio/lcd-tv/samsung-ue55es7000-ue55es7005-55-139cm-full-hd-3d-led-lcd-tv

    Itt van ugyan kicsit drágábban mind 350, de a legjobb ár a piacon sztem!

    [ Szerkesztve ]

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz CsIrKeRaToR #6470 üzenetére

    Azért én a helyedben rákeresnék előbb az árgépen vagy az árukeresőn, mert spec most 1ből találtam 200k alatt többet is. A Media Markt nem mindig a legjobb/legolcsóbb megoldás szvsz.

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

Új hozzászólás Aktív témák