Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kicsi kecske

    tag

    Üdv ismét!

    Nézelődöm nézelődöm, nem tudok dönteni.. ugyan a vásárlás várat még magára, mert egyenlőre vannak fontosabb dolgok amit rendbe kell tennem és sok pízbe kerül, de decemberre felkészülten akarok kattintani, hogy igen, EZ kell nekem :D

    Tehát, nézegetem külföldi oldalakon is a TV elemzéseket, értékelőket.. 55"ban gondolkozom csak.
    Tehát most 3 versenyző maradt a futam végére.. vagyis csak 2, mert az UE55F7000 már jóval túllép a 350ezres MAX áron.. bár ez még tágulhat felfelé egy kicsit, de hát na..

    Szóval a 3 versenyző: 55F6800, 55ES7000 és 55F7000

    Megnéztem kb 20 forumot ezekről, elolvastam egy csomó értékelést stb.. a 6800nak nagyon jó alap értékei vannak, a DeltaE-je is nagyon alacsony alap beállításon, kalibrálva pedig eléri az 1.5-1.8as értéket ami egyszerűen fantasztikus érték. A sarkokban a gammája és a sötétsége is jónak számít, vetekszik az F7000rel.. relatív kontrasztja pedig 3000+:1-hez,de volt olyan beállítás ahol 3800at is mértek.. ami szintén csak kiemelkedő.. Ahhoz képest, hogy nem a flagship kategória..
    Ugyan a 6800 nem micro dimminges és nem crystal clear technológiás mint az F7000, de érdekes módon több oldalon is jobb teszteredményeket ért el..
    Cloudingban is 5/4 csillagot kapott mindenhol.. nagyon minimális a felhősödése. Abszolút nyertes eddig..
    Sajnos élőben azonban nem tudtam összehasonlítani az F7000 képével, hogy lássam az érdemi különbséget..

    Az F7000 és az ES7000 pedig azért maradt versenyben, mert az F7000et láttam élőben és tényleg kristálytiszta a képe, és szép a feketéje stb..
    Viszont ahogy a teszteket olvasgattam, a "régi" ES7000 ennél is jobb volt.. az F7000 jobban felhősödik, ugyan swesen javítottak rajta és nagyobb CMR-t kapott, de tesztek alapján az ES7000et jobbra lőtték be mint a 7000et.. DeltaE-je is alacsonyabb kalibrálva és kevésbé felhősödik..

    Gyakorlatilag ugyan az a TV annyi, hogy az F7000 már 4 magos procit kapott míg az ES7000 csak 2 magos mint az F6800.. de van már hely evolution kitnek ami ad megint csak +2 magos procit és ezzel gyorsabb a smart meg minden szar.. bár nem hiszem, hogy akkora szükség lenne a 4 magos procira..

    Tehát gyakorlatilag a döntés 2 TV között áll.. F6800 vagy ES7000.. ES7000 mellett szól, hogy több az extra, több képjavító stb van benne..600HZes CMR, Micro dimming pro és crystal clear képes.. a 6800 ellenben "csak" 500HZ nincs sem micro dimming sem crystal clear benne.. nincs mozgás és hangvezérlés ami amúgy hidegen hagy.. nagy előnye viszont, hogy erre még 3év gari van az ESekre ugye már csak 1 évvel kevesebb..

    Ha esetleg valaki rendelkezik ES7000-rel vagy volt alkalma, lehetősége összemérni a 2 TV (ES7000 és F6800) képét az légyszi írjon, hogy megkönnyítse a döntésem :) Addig várok, hogy hátha valamelyik boltba találok mind2őt, hogy ki tudjam próbálni őket élőben.. mert ugye az a mérvadó, nem a teszt pontszámok :)

    Előre is köszi és bocsi a bibliai hosszúságú hszhez!

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

Új hozzászólás Aktív témák