Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pinder

    csendes újonc

    Üdv,

    lehet már szó volt ilyesmiről, de rengeteg hozzászólás van, hogy megtaláljam, inkább kérdezek :)
    Vettem egy zappiti mini 4K HDR lejátszót, rákötöm a tv-re (samsung ue55ku6000), elindítok egy 4K HDR filmet, aztán van amikor HDR-es a kép, van amikor nem. Ugyan azt a filmet próbáltam újra, beállításokhoz nem nyúltam, próbáltam másik hdmi bemeneten is, de ugyan ez a probléma. Aztán van hogy el sem akarja indítani ugyanazt a filmet. Gondolkodtam, hogy visszaküldöm és veszek egy zidoo x8 vagy x9s-t. A zidoo is csinál ilyet?
    A másik gondom pedig a hanggal van. Ha a tv-re kötöm rá a zappitit akkor a tv nem küld 5.1-es hangot az erősítőnek (panasonic btt505 5.1). HDMI kábellel próbáltam, mindkettőn ARC HDMI csatlakozón van. Ha tv-re dugok egy hdd-t és arról nézem a filmet akkor rendben küldi a hangot. Optikai kábellel nem próbáltam. Próbának az erősítőre dugtam a zappitit hdmi-vel, hogy milyen a hang, de nem stimmelt.. DTS HD és DD TrueHD hangot csak sztereoban küldte, az erősítő pedig tudja mindkettőt. Optikaival nem próbáltam mert nincs, de azt olvastam, hogy ez a lejátszó optikain csak stereo hangot küld.
    Valami beállítással van gond? Vagy a lejátszóval van gond? Cseréljem zidoo-ra?
    Előre is köszi a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák