Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz beyruth82 #414 üzenetére

    A pulzusmérés Polár mellkaspánthoz hasonlítva döbbenetesen pontos, ha beállt pulzust nézel.
    A pulzus gyors követésére viszont képtelen. Vsz. nemcsak ez, hanem bármilyen hasonló elven működő óra (a bőr színváltozásából mérnek pulzust, ami azt jelenti, hogy csak nagyon lassan tudnak rászinkronizálni a jelre).
    Ilyenformán pl. súlyzós edzések monitorozására használhatatlan (megint nemcsak ez, hanem bármilyen ilyen elven működő eszköz, azaz minden óra; sőt ez bármi olyanra igaz, ahol gyorsan ugrál a pulzus vagy az óra feszessége változni tud).

    Az eredeti SW amivel az óra jött még ott is elfogadható volt, de már ott is érezhetően nem az igazi. A mostani SW csak rontott rajta.
    Ha ilyenre elfogadható pontosság kell azt mellkaspántos eszközök tudják.

    A kalória mérés az egy kb. érték (még a mellkaspántos óráknál is), mert a pulzus aktuális edzettségi állapottól, pihentségtől stb. függ és ebből, súlyból, életkorból stb. próbál számolni.
    Két tök ugyanazt a kardió edzést végigcsinálva amikor pihentebb vagyok mivel alacsonyabb a pulzusom minden pulzusmérésből kalóriát számoló eszköz kevesebb kalóriát számol (esetenként sokkal kevesebbet). Az elliptikus trainer amit használok az a teljesítményt pontosan tudja mérni és ebből nyilván pontosabban tud kalóriát számolni (és nem mutat szubjektív ingadozásokat).

    A családban van olyan akinek a nyugalmi pulzusa 40 körül van (esetenként még alatta is). Vsz. annyira kívül van a pulzusmérésből számolt kalória modellen, hogy az ilyen elven működő eszközök szisztematikusan használhatatlanul keveset mérnek.
    Semmi Xiaomi specifikus nincs benne.

    Vsz. ár/értékben rendben van az óra, ez egy olcsó eszköz ami mindig veled lehet, alvásnál sem zavaró a viselése (nekem nemcsak az éjszakait méri jól, a nappalit is elég jól hozzá adja).
    Nekem ez pl. fontos volt, se biciklitúrára, se síelésre, de még egy rövidebb korira se akarok mellkaspántos eszközzel bajlódni, alváshoz meg sose.
    A korlátaival viszont nem árt tisztába lenni.

Új hozzászólás Aktív témák