Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz persil #81045 üzenetére

    Ezért kérdeztem én is ezt feljebb. Nálam is össze-vissza írta. Hiába állítottam be portokat. Egyszer open, egyszer nem. Amikor csináltam Xbox -on NAT tesztet, akkor is néha ezt írta, néha azt.

    [ Szerkesztve ]

    ZX Spectrum - Commodore 64

  • Moby

    addikt

    válasz persil #81045 üzenetére

    Tyű, megpróbálom röviden leírni. Nem lesz könnyű.
    A világból elfogytak az ipv4 címek. Nem most, évekkel ezelőtt. Azé, mer amikor a zinternet működését tervezték, senki nem hitte volna, hogy egyszer ennyi ember, gép, telefon, mindenbiszbasz lesz, aminek mindnek ip cím kell. Na ezek elfogytak. Drága és nehezen hozzáférhető lett. Ezé bevezették az ipv6-ot, mert ott sokkal több cím lesz, de az átállást nem megy gyorsan (az egész kicsit olyan, mint most majd a rendszámcsere MO-n). Emiatt a szolgáltatók azt csinálják, hogy nem adnak minden embernek külön IP címet, hanem beraknak egy ipcímet 10-30-50-100 emberre, mintha mind egy olyan router mögött lenne, ami mögött a te cuccaid is vannak (ez amúgy is így van, de most ebeb ne menjünk bele). Azért nem, mert úgy vannak vele, hogy sok embernek ahhoz, hogy telefonozzon, facebookoljon, youtubeozzon, meg ilyenek, abszolute nem kell, hogy egyedi ip címe legyen. És ez igaz is. Csakhogy ezt a szolgáltatók úgy teszik meg veled, hogy nem szólnak, hanem ilyen kussban, egyszer csak megnatolnak. Nem tudsz róla, csak onnan, hogy ha szükséged lenne publikus ip címre, akkor egyszer csak már nem mennek azok, amik addig mentek. Lásd...ugye. Azért is teszik így, mert úgy vannak vele, hogy aki ugat, mer tudja hogy mi történt vele, azt majd szépen whitelistelik, a többi nagy számú birkoidot meg úgysem fogja zavarni. Aki szól, attól elnézést kérnek, és többet nem csinálják ezt vele, mer az tudja, hogy mit csinálnak vele. Szal szóljál, jelezd, hogy nem vagy birkoid, másrészről neked TÉNYLEG szükséged van publikus IP címre, mer a munkád miatt, és homeoffice, és elveszted az állásod, vagy mindegy, mondj valamit, amitől elérzékenyül az ügyintéző. Velem is megpróbálátk, hát én nem beszéltem szépen velük. Többet nem próbálták megtenni. De lehet ezt szépen is, csak én nem vagyok ilyen szépenbeszélő. Ezt kb tudja is a pH közössége :DDD

Új hozzászólás Aktív témák