Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beniii06

    őstag

    válasz Madoc #41515 üzenetére

    Így van, kb. minden másban sokkal tehetségesebb egyéni és csapat sportolóink vannak, de nekik nagy az ellenszél, mert nem fociznak. Ez a generációk múlva megtérül dolog pedig utópia inkább, mint valóság, mert már most is vannak jó sportolók, akik hozzák az érmeket, fűthető gyepszőnyeg nélkül is, csak az a gond, hogy nem fociznak. Itt hiába lesz minden faluban fedett foci pálya, képesség nincs meg hozzá és nem is lesz. Igaz, volt egyszer egy aranycsapat ~60 éve és azóta semmi. Ezt kellene elfogadni és nem erőltetni.

    Nem akarok hülyeséget mondani, de mintha hír lett volna az is pár éve, hogy Fucsovics Mártonnak vagy Babos Tímeának adakozás volt, hogy egyáltalán be tudjanak nevezni tornára(amin jól is szerepeltek), mert a Szövetségnek nem volt pénze rá vagy nem akartak adni 2-3-4 milliót. Az biztos, hogy vita volt belőle, csak a részletekre nem emlékszem pontosan.

    De ez csak egy példa, úszás, atlétika stb. is így van sajnos, önfinanszírozás van, aki nem talál támogatót, hiába tehetséges, nem jut ki neves tornákra, írhattam volna kajak-kenut is akár. Ezzel van a gond szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • l.skywalker

    félisten

    válasz Madoc #41515 üzenetére

    Én lennék az első aki támogatnám, hogy a póló többet kapjon mint a foci, de a látványsportokat minden országban a reklám értékük szerint díjazzák. Nem azért soroltam fel az adott nemzeti sportokat, mert ott ők ezekben a legjobbak, hanem azért, mert ott ezeknek van kiemelt reklám értéke. Indiában hiába is akarnád eladni a focit, nem lenne rá vevő senki, az ottani krikett nézettséghez viszonyítva. De nálunk, sajnos/nem sajnos, a sport kultúrát az Aranycsapat és korát kísérő klubfoci alakította ki. Koplárovics Bélát többen ismerik, mint Benedek Tibit ismerték, és amíg egy kézilabdázó vagy jégkorongozó nem szerepel valamelyik kereskedelmi csatorna showműsorában, addig azt sem tudják, hogy létezik. A 2004-es olimpiai döntőt Debrecenben néztük a tesóimmal, mert épp rokonlátogatásban voltunk ott. Ők csak annyit tudtak, hogy van a foci és van a Loki. Kérdezték mit nézünk. Mikor mondtuk, hogy az olimpiai vízilabda döntőt, a válasz az volt, hogy: "-Minek nézzük, úgy is kikapunk."

    Mikor felhomályosítottuk őket, hogy 4 éve is mi nyertük meg, csak legyintettek, hogy ez vízilabda. Nem nagy dolog. És ez a hazai sport kultúra. De ez azért alakult ki, mert mi fociban voltunk annyira világklasszisok, hogy kialakult ez a kultusza. Hétköznapi szinten már annyira nem övezi nagy ováció, de ha a válogatott kijut az EB-re, sok régi szurkolónak mozdul meg valami és mivel a csapból is ez folyik, így sokan kapcsolnak oda a meccsekre. Igazságos, hogy egy 0-3-as vesztes meccset 4 millióan néznek, míg Berecz Zsombor olimpiai kvótás versenyeit sehol sem lehetett fogni? Nem, nem az, de minden mögött üzlet van, és amelyik üzletben hasznot látnak, abba fektetnek.

    Btw. a foci és pl. a kézilabda vagy a vízilabda olimpiai összehasonlítása nem szerencsés. Egyrészt a fociban kötött a korosztályos maximum, így nem a legjobb/legerősebb csapattal állunk ki, mint pl. kéziben. De a selejtezős rendszer is nagyon más. Ami kézilabdában és vízilabdában az olimpia, az fociban a VB. Én voltam a londoni ffi meccseken az olimpián, hatalmas élmény volt. De minden magyar meccsre be tudtam jutni úgy, hogy a meccs előtt 30 perccel beálltam a sorba és úgy engedték be az embereket 10GBP ellenében, hogy ha kijött valaki, a következő bement. Egyik meccsből sem mulasztottam el 15 percnél többet. A franciaországi foci EB meccseire hónapokkal előtte elfogyott minden jegy. Ha akartam volna se jutottam volna ki. A VB-re még durvább a kereslet. A jövő évi kézi EB-re már megvan a bérletem, minden gond nélkül meg tudtam venni januárban. 12ezer forint volt a teljes bérlet minden meccsre. Az EB-re a legolcsóbb volt egy meccsre 30€.

    Ha én lennék aki dönt, én is teljesítmény alapján osztanám a pénzt. De vajon lehet ugyanaz a követelmény jégkorongban mint fociban? Az előbbinél évente van VB, az utóbbinál 2 évente van nagyobb esemény. Az előbbiben divíziónként van egy VB az utóbbinál vagy kijutsz vagy nem. Vajon mi a nagyobb érdem, ha a magyar foci válogatott kijut az EB-re vagy ha a férfi kézi válogatott jut oda? Köztes megoldás is van, az amerikai modell, ahogy az NBA, NFL és NHL van felépítve. De az pedig sokak szerint már túl üzleties, habár kosárlabdában az Euroliga vagy hokiban a kontinentális kupa vagy kéziben a SEHA liga már nagyon hasonló felépítéssel működnek és főleg az Euroliga esetében azt lehet mondani, hogy nagyon jót tett a kontinentális klubsportnak az egész sorozat.

    De egyvalamiben biztos vagyok. Ha a kézilabda lenne nálunk a kiemelt sportág a foci helyett, akkor most ugyanazt az időszakot élnénk, mint fociban '86-'94 között. Amikor az egyébként korábban esélyes válogatottunk hirtelen rosszabbnál rosszabb teljesítményt kezdett nyújtani és évről évre egyre mélyebbre süllyedt a korábban kontinentális szinten a legjobb 5 közé sorolt csapatunk. Most az emberek a kézilabdát vennék a szájukra, és lenne mindenki végtelenül bölcs, hogy miért nem éri meg ezt a teljesítmény finanszírozni. Mert a sporton, a politikán túl okoskodásban világbajnokok vagyunk.

    [ Szerkesztve ]

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Új hozzászólás Aktív témák