Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    válasz Diarmand #72651 üzenetére

    A nagy eü csomag ad 15%-t legénység védelemre, a páncél meg 50%-t. Nem éppen egymást helyettesítő termékek.

    Arty mocsok sok van kis tier-ben, továbbá ott a kv1 troll ágyúval, rengeteget látni belőle mostanában, sok könnyű tankon is ott a troll ágyú, pz-ken, m4-en. Ezek mind köphetik a HE-t és köpik is. A tomatók előszeretettel használják a HE-t, mert sebez majdnem mindig, igaz gyakran keveset, de neki a nullánál bármi jobb.

    A tog ágyúja 2,3-as célzassal van, 4 sec feletti töltés idővel. Gyakorlatilag mindig teljesen becélozva lövök, hót felesleges a célzásgyorsító erre. A TOG-al nem fogok gyakran menet közben puffogtatni, tipikus felhasználása az, hogy megállok és lövök, ahogy a csövön kifér. Lehet vele mozogni, de az arty mindenképpen eltalál ekkora testet. Esetleg ha talál az ember egy jó fedezéket, bár tényleg csak akkor van értelme, ha jó hull down-t talál az ember. A tornya szintén gyengén páncélozott, de azért nem mindegy, hogy egy kis rész látszik ki vagy a dög nagy test. A kérdés csak az, hogy TOG-al lehet / érdemes peek-a-boo-t játszani? Én nem csinálom, minek ugráljak, nincs olyan része, ami megbízhatóan tud pattintani, sidescrap néha összejön, leginkább nem.

    Az, hogy ki hogyan használja a togot, az ő döntése, de aki ezzel sniperkedik vagy távolsági harcot folytat, az szerintem valamit nagyon rosszul csinál. Ez egy fun tank, oda kell menni az ellenfélhez vele és kihasználva a bőséges hp-t szépen kiirtani annyit, amennyit csak lehet. Ez egy egyszerű tank, mint a faék, pont a tomatovicsoknak való.

    A RoF-ot kell maximalizálni rajta: rammer + venti és némi védettséget ad a páncél a mocsok artyk meg a többi sunnyogó troll ágyús ellen. A venti ráadásul ad 2,3% látótáv növelést is.

    Az optikát mondták sokan, de most komolyan, a TOG-al nem lehet manőverezni, se felderíteni nagyon. Ráadásul a venti helyett tenném fel, akkor csak +7.7,% olyan +28m, ami nyilván számíthat, nem ezt mondom, de tipikusan én nem egy bokorban sunnyogok a TOG-al. Ha valaki passzívan akar vele játszani, akkor már inkább bino-t tegyen fel, annak talán van értelme, de egy lassú tankon optika, na az a létező baromságok egyik csúcsa. Ja igen, egy 60-al repesztő scout a 28m-t megteszi 1,5 sec alatt, na kb ennyi előnyt ad az optika a ventivel szemben :) Akkor inkább már tudjak gyorsabban és pontosabban rálőni.

    Nekem az van fenn, amit a wiki ajánl: páncél, rammer meg venti.

    (#72659) h1mpi Már miért kéne levenned? Vannak tankok, amikre fel kell tenni, amik a tűzerőből és a gyors lövésekből kell megéljenek (pl prém tankok is: e25, tog, ram2 stb). Az is egy épületes baromság, hogy csak a BiA-val együtt ér valamit. Magában is elég sokat jelent és megdobja a látótávodat 2,3%-al, többel, mint a parancsnok hasonló képessége (az csak 2%, a rádiósnak van 3%-os).

    Vannak viszont tankok, amikre baromság feltenni. Mérlegelni kell, ennyi, de ennek semmi értelme, hogy valaki mond valamit, akkor leveszed. Akkor minek raktad fel? Mi volt a megfontolásod?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák