Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danecay

    őstag

    Sziasztok!
    Nekem is lenne kérdésem, pontosabban gy olyan jelenséggel állok szembe amire keresném a megoldást. Mikrós netem van és időnként nagyon meg szokott lassulni, nem feltétlenül a letöltés, persze az is néha, de most elsősorba a böngészésre gondolok. A felállás a következő: padon egy Bridge/Router amiből lejön egy kábel a szobában lévő routerhez és onnan az asztali gépbe, valamint WIFI-n egy laptop is csatlakozik. Nos miután tegnapi nap is eléggé meglassult a böngészés gondoltam újraindítom a padon lévő eszközt és azt tapasztaltam,. hogy hasonló sebességgel (lassan) érem el a setup felületét mint bármelyik honlapot, ez után gondoltam megnézem a számítógéphez közelebbi routert, de ott is ugyan ez a helyzet. Arra is gondoltam, hogy a szobában lévő router szórakozik, amit persze már újra is indítottam, ezért gondoltam, hogy kiveszem a kapcsolódó eszközök sorából, és direkt a padon lévő eszközt kötöttem a sz. gépre, de továbbra is ugyan ilyen lassan értem el, több másodperc is eltelt mire betöltötte a setup felületet, így nem csodálkozok, hogy a böngészés is lassú, viszont a ping értékekkel nincs gond.
    Valaki nem futott már bele hasonló dologba, vagy nincs ötletetek, hogy mi okozza a jelenséget. Használok Cfosspeedet, megpróbáltam letíltani a forgalomalakítást, valamint kikapcsoltam a Windows-os tűzfalat is de semmi. Ezeken kívül Avast Home van még fent és SpyBot S&D, de ezek nem hiszem, hogy befolyásolnák a dolgot, de ki tudja.
    Ha van valami ötletetek, írjátok le PLZ! A válaszokat előre is köszönöm, és bocs ha egy kicsit hosszú voltam.

  • Danecay

    őstag

    válasz rdi #5511 üzenetére

    Hello!

    A dolog érdekessége, hogy a laptopon érezhetően gyorsabban működik a dolog, mind a böngészés, mind a router setup felület betöltése és a köztük történő lapozgatás. Nem tudom mi lehet ennek a hátterében, mármint, hogy az asztali géppel mi nem stimmel, mert egyik napról a másikra jött elő ez a dolog és nem emlékszem, hogy telepítettem volna közben valamilyen alkalmazást. Minden esetre közben frissítettem LAN drivert és most is éppen virus és spyware keresés folyik. Lehet nem ártana valami port monitorral, port scannerrel megnézni, hogy valami nem foglalja e a 80-as portot. Erre nem tudtok valami jó progit? Egyébként nem prociterheltség okozza a jelenséget mert 99%-ban üresjáraton megy. Esetleg valami Windows frissítés nem okozhat ilyet? Nem valószínű, de semmi sem lehetetlen :)

  • Danecay

    őstag

    válasz rdi #5529 üzenetére

    Hi!
    A torrentkliensemet lelőve egyből javult a helyzet, pedig csak 1 aktív torrentem volt, az is 10K alatt jött, de nagyon úgy néz ki, hogy a szolgáltatóm megint karcsúsította a connection-ök számát :(

  • Danecay

    őstag

    Üdv.

    Problémám csak részben kötődik ehhez a topichoz, de bevallom ötletem nincs, hogy, hol érdeklődjek. A kötődés ezen pontja az, hogy internetem mikrohullám alapú, és az, hogy, a testvérem szerint szinte biztosan nálam van a probléma.
    Röviden a sztori. Időnként próbálnánk egymással online játszani, de valamilyen hálózati probléma miatt ez nem sikerül. Rögtön hozzáteszem, hogy nem vagyok már gyerek, de kikapcsolódás képen néha szeretném magam annak érezni:) A hibajelenség abban nyilvánul meg, hogy amennyiben én vagyok a HOST, a tesóm ugyan látja az általam kreált játékot, de nem tud hozzám csatlakozni, amennyiben ő a HOST én is látom de nem tudok hozzá csatlakozni, továbbá, amennyiben egy harmadik fél a HOST vagy őt, vagy engem ledob a játék. Amit még nem írtam, hogy neki DIGI-s netje van, hogy pontosan milyen nem tudom mert felénk az ilyen még elképzelhetetlen, olyan amilyet kábel TV mellé manapság kötni szoktak, 30 vagy 50 Mb/s-s. Van olyan játék ahol ezt a nehézséget eredeti játék ellenére is TUNNGLE segítségével sikerül leküzdeni, viszont van olyan játék ami valamiért allergiás a TUNNGLE-re. Éppen ezért próbálkoztunk a HAMACHI-val amivel látszólag nem problémázik a játék, viszont ebben az esetben ismételten jelentkezik valamilyen hálózati un kompatibilitási probléma, mert vagy felkiáltó jeles státusz mellet, vagy a nélkül még csak pingetni sem tudjuk egymás ugyan azon VPN hálózaton belül, ugyanakkor egy teljesen random a világ ki tudja melyik részén lévő ember által létrehozott HAMACHI-s VPN hálózatba belépve, én is, és a tesóm is tudjuk pingetni az ott lévőket de 40 KM távolságból egymás számára elérhetetlenek vagyunk.

    Van esetleg ötletetek, hogy hol kezdjük el a hiba keresését? A PORT továbbítási dolgokon már túlléptünk mert már minden kizártunk (elméletileg) ami ide vezethető vissza.

    Elnézést a kissé hosszú hozzászólásért! A konstruktív válaszokat előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák