Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csigaboly

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az alábbi témában kérnék segítséget, remélem jó helyen vagyok.

    Vásároltam egy tp-link archer c1200 routert. Főként wifin használom. Internetem DigiNet 500.
    A helyzet az hogy Wifi 5GHz-n közel sem hozza az elvárt sebességeket. Direktbe kötve és bejelentkezve a diginet nagyon jó. Ha a routeren keresztül LAN-on csatlakozom akkor is jó (bár egy kicsit kevesebbet mértem). Ellenben közvetlen a router mellett ülve is 150Mbit/s a letöltés. Ez szobában közel 100Mbit/s. Érdekes a feltöltés mind a két esetben 160Mbit/s körül volt.
    Laptop hálózati kártyája: Intel® Dual Band Wireless-AC 7265
    Kérdésem az lenne, hogy ennél nagyobb sebesség ki sem nyerhető? Az elméleti max 867Mbit/s lenne. Azt nem gondoltam, hogy éppen csak 100-at fog hozni.
    Milyen beállításokkal, frissítésekkel lehet próbálkozni, ha egyáltalán lehet? A router, most 5GHz-en csak AC-t üzemmódban megy (így állítottam).
    A router 3 antennás, a laptop 2 antennás. Amennyi információm eddig van 2 antennával is kellene tudni a sebességet. A laptop WiFi kártyája nemigen bővíthető, mert hát csak 2 antennás (2x2) és az 1300-hoz ha jól tudom 3 kell (3x3). Még időben vagyok, így tudnám cserélni a routert egy 1750-re ami tudja az AC 1300-at, de a laptopnak is kéne tudnia, és eddigi információim szerint 1300-ra már nem bővíthető.

    Segítségüket előre is köszönöm!

  • Csigaboly

    csendes tag

    válasz kali #49628 üzenetére

    Szia!

    Win10-et használok, de hogy a 867-et hol kellene látnom azt nem tudom. Egyedül a Acrylic WiFi Home program listázza ki az 5Ghz-es frekvencián üzemelő eszközöket és ott 867Mbit/s sebességet jelenít meg mindegyikhez beleértve a sajátomat is. (A 2,4GHz-es tartományban jellemzően 144 és 300)
    A router tudja a 80MHz-t, de a laptop csatolónál nem találtam ilyet a hardver tulajdonságok / Speciális fülön.
    Sokat utánaolvastam, de nem tiszta, hogy a 2x2:2 mit jelent és egyáltalán hol állítom. Ha jól sejtem az antenna számához és a dual bandhez van köze.
    A routert nemrég vettem, C5 meg már végképp nincs. Gyakorlatilag C5 kifutott teljesen, C1200 még könnyebben kapható. Nem feltétlenül cserélném, ha kellene akkor hajlandó lennék a AC1750 plusz fizetéssel cserélni. Ellenben érzésem szerint a laptop kártya az ott elérhető sebességet a lakás adottságaihoz képest nem fogja jobban vinni. Szerintem a meglévő kártyával sem lenne jobb a helyzet.

    Routeren az alábbiakat tudom állítani: TPlinkWiFi1

    Wifi kártya adatlap: https://www.intel.com/content/www/us/en/products/wireless/wireless-products/dual-band-wireless-ac-7265.html

    Az a helyzet, hogy 5Ghz egyáltalán nem zsúfolt. Közvetlen a router mellett is csak 150Mbit/s a letöltés. Természetesen LAN-on ellenőrizve már 450Mbit/s érhető el. Sajnos USB sticket még nem tudtam szerezni. Csak egy próbára nem szánnék most 10 ezreket.

  • Csigaboly

    csendes tag

    válasz kali #49641 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a segítségedet. Mindent úgy állítottam be ahogy ajánlottad. Sajnos WiFi-n továbbra sem érek el áttörő eredményt. A kapcsolati sebesség ha a szobában van a router 867-et eléri. Ennek ellenére 160Mbit/s sebesség fölé a letöltés nem megy. (Digi és nem Digi speedteszt). Egyedül csak kábellel érem el az előfizetett sebesség közeli értékeket. Ha 2,4GHz-en csatlakozom, akkor is az elméleti 144 és hasonlók helyett 50 és 60 Mbit/s körüli letöltést érek el.
    Egy ismerőshöz elvittem a gépem, routerem. Ott az új UPC connect boxra csatlakozva az előfizetett maxot mértem. (tehát a laptop kártya oké). Majd csatlakoztattuk és beállítottuk a TP-link routert, majd ezzel osztottam a netet és így is mértem a rendes sebességet. Ennek örültem, mert így kizártam, hogy a routerem és laptopom akadna össze.
    Sajnos az otthonomban ez nem jön össze a digis előfizetésemmel. Csak kábelen mérem a jó sebességet. Lehet a lakás körülményei rosszak, nem tudom.
    Routert nem küldöm vissza, mert a gigabit LAN-ra szükségem lesz. Nem hiszem, hogy az Archer AC 1750 megoldaná a bajomat. Kissé lutri és 10.000 Ft + futkosás és póstát nem szánok rá. Kénytelen vagyok kábelen használni.
    Más ötletem már nincs.

  • Csigaboly

    csendes tag

    válasz Gyurka6 #49679 üzenetére

    Hali!

    Nekem Digim van az meg UPC-s, ha jól tudom a cb nincs WAN port.

    Üdv

  • Csigaboly

    csendes tag

    válasz Gabis #49712 üzenetére

    Nálam sajnos az 5GHz nem nagyon jelent megoldást. 500-as a net és jó ha 150-et elér. Csak kábellel ok. Az elméleti és egyéb kapcsolati tulajdonságoknál olvasható sebességeket közel sem hozza.
    Kissé belefáradtam, hogy több mint hete órákat kűzdök ezzel. Egy ismerősnél viszont a saját tp-linket upc connect boxra dugva és a saját laptoppal jó eredményt mértem. valamint direkt connect boxon is ok volt az eredmény. Ebből kiindulva érzem, hogy a környezettel van baj.
    Az "éter" most így néz ki. Elég sok eszköz van, bár a többség n-es router.

Új hozzászólás Aktív témák