Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KaZaA

    tag

    Sziasztok! nem tudom jó topicba kérdezek, de hátha :)

    Két routerről lenne szó: TP -Link WR740N , D link 600 dir 600
    A probléma az, hogy nekem is és nagybátyámnak is 80Mbit/s UP, 25 Mbit/s DOWN sávszelességű netünk van. Minden működött, idáig, mi szerint speedtest mérés alapján alig éri el a 40-45 Mbit/s letöltési sávszélességet( ez időszaktól függetlenül ), routerrel! Router nélkül, működik, így kizártam a szolgáltató problémát. Asztali PC-n valamint notebookon is megnéztük, de a probléma fenáll.
    Van valami ötletetek? Miért okozza ezt a router? Eddig beállítástól függetlenül működött!
    Csináltunk Firmware frissítést, adott gyártó honlapjáról, és lett resetelve is, de nem javult.
    Előfordulhat hogy behalt volna a router?
    Válaszaitokat előre is köszönöm!

    Üdv. Kaza

  • KaZaA

    tag

    válasz kali #29561 üzenetére

    @Dragon27: Van benne valami! :D de mivel nem vagyok annyira szakértő gondoltam hogy miért kéne 100 Mbit/snél nagyobb router ha amugyis 80Mbit/s a max UP, elképzelhető, hogy buta elméletem volt :B

    Köszönöm a gyors választ, igen wifi kapcsolatnál is ugyan annyit mértünk, igy ténylegnem értem, mert eddig mikor tesztelve lett a router normális mért adatokat adott a speednet, és most fele annyit mit kéne, lehetséges hogy meghalt volna mindkét router? Beállításoknál nem nyúltam semmihez sem, mert eddig jó volt. Ötletek?

    [ Szerkesztve ]

  • KaZaA

    tag

    válasz kali #29569 üzenetére

    Az az igazság, hogy a két router nem egyház tömben van, mivel nagybátyám messzebb lakik, és nála is fenáll ugye a probléma, szintén ugyan az, ha a internet kábelt rádugom PC-re vagy notebookra akkor a mért sebesség teljesen kiváló! sőt! :D viszont, routerrel üzemeltetem a dolgokat akkor minimum a felére csökken a sávszélesség, bármit is csinálok. Igaz lehet szolgáltató is, azért zártam ki mert felhivtam őket és mondták minden oké, és hogy mérjek nem routerrel sávszélességet és akkor figyeltem, hogy valóban nincs gond.
    Kábel cserét most, így nem próbáltam, mivel tényleg egyik napról a másik napra jött ez a "probléma". Hát valaki netán úgymond "lopná" a netet nem tudnám elképzelni, hisz bár biztos fellehet törni de levan védve kóddal ami nem épp születésnapi dátum! :D Passz nem tudom, lehet kérek egy másik routert és kiprobálom még egy harmadikon vagy negyedik routeren is, ténylegesen kizárva a router működő képességét!
    Azért furcsa mert elviekben elöző héten teljes sávszélességet tudtam mérni, most viszont felét alig, mindegy hogy az reggel vagy este vagy napközben van :F Azért köszönöm a válaszaidat és bocsi, hogy fárasztalak ezzel :)

  • KaZaA

    tag

    válasz kali #29571 üzenetére

    @nemcso: Hehe, Semmi baj :D Fontos minden információ, elhallgattam router kilétüket :DDD

    Rendben, kipróbálom most ezekkel a pontokkal, router resetek voltak már, de más routerrel nem probáltam még pl, meg kábellel sem, nagyon szépen köszönöm Neked és mindenkinek aki segített :R
    Kellemes Húsvétot :)

    Üdv. Kaza

Új hozzászólás Aktív témák