Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebyoz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Több fórum összefoglalóját elolvasva és nemileg visszaolvasgatva szinte biztos vagyok benne, hogy mi a problémámra a megoldás, de azért leírom Nektek miket tapasztalok, mivel nem érzem magam expertnek a témában...

    Adott egy UPC által adott UBEE márkájú modem / wifi router, illetve egy Fiber Power 30-as internet előfizetés.
    Az utóbbi időben azt tapasztalom, hogy mobiltelefonon / tableten való netezéskor pl. egy weboldal címét beírva a böngésző elkezdi a töltési folyamatot és ezt követően van hogy 10-20 másodpercig semmi nem történik, csak ezután kezdi el ténylegesen betölteni az adott tartalmat, míg mobilnetre váltva ilyet nem tapasztalok.

    A Wifi Analyzer alapján a körzetemben van 10 hálózat (+6 UPC WiFree...), így nincs olyan csatorna, amin én egyedül jól tudnék forgalmazni, ezért jól sejtem, hogy a megoldás a problémámra csak az lehet, hogy bridge módba vágom a UPC-s routert és veszek egy olyan WIFI routert, ami szimultán tudja a 2,4 és az 5 GHZ-et is?

    Ha szerintetek ez sem segít, akkor nem költenék rá, de ha van rá esély, hogy egy 444.hu nem 30 másodperc alatt és egy Instagram kép nem 15 mp alatt fog betöltődni az APP megnyitásától számítva, akkor legyetek szívesek nekem ajánlani egy routert 20 e HUF-ig bezárólag. (tekintettel arra, hogy a jövőben komolyabb netcsomag is szóba jöhet majd)

    Előre is nagyon köszi a segítséget!

    'napot!

    EHH

  • sebyoz

    csendes tag

    válasz ArthurShelby #46195 üzenetére

    Szia!

    50 nm a lakás, téglaépítésű,de nem túl vastag falakkal, a kliensek viszik az 5 Ghz-t, csak
    1 eszköz van, ami nem, ezért gondoltam,h párhuzamosan kéne szórnia mindkét sávon a
    leendő routernek.

    Ezt a routertől 3 méterre tapasztalom, az fent van a szekrény tetején én meg a kanapén ülök :)
    A vicc,h sokszor pl. a kádban, ami kétszer ilyen messze, egy fallal elválasztva van jobban müxik,
    mint így, hogy rálátok a routerre...

    THX!

    EHH

  • sebyoz

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #46203 üzenetére

    Szia!

    Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök? - Ez egy téglaépítésű társasház a IX. kerületben a József Attila lakótelepen, szóval egymás szájában lakunk, a falak téglák, de nem vastagak, kb 20 cm. Mivel 50 nm a lakás, a routertől legtávolabbi ponton is csak 1 fal választja el az eszközöket.

    Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről. - https://drive.google.com/file/d/0B-yGeAnLCh-_WkdlcnpaVzJVeVU/view?usp=sharing

    Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok? - angol ABC kis- nagybetűi + számok a jelszóban

    A használt wifi csatorna fixen 1 és 11 közötti? - igen, automatikus kiosztással

    Pontosan milyen kliens eszközök vannak használatban? - iPhone 5S, iPhone 7, iPad mini 2, LG G4 (+2 laptop, de az egyik kábelen csatlakozik, a másik pedig teljesen jól muzsikál ugyanazon a wifin, amin a telefonok, tabletek elvéreznek)

    Jó ötlet a szolgáltatói eszközhelyet a saját router használata, eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.
    - OKOK, köszi, elolvasom és kérek tanácsot a másik fórumban!

    Nagyon köszi a segítséget! :R

    EHH

  • sebyoz

    csendes tag

    válasz csixy #46238 üzenetére

    Köszke, ez valamelyest lendített a dolgon, de azt hiszem, hogy mindenképp befektetek egy új routerbe, ami tudja szimultán a 2,4 és 5 Ghz-t is. Amikor a UPC-s modemet átkapcsoltam 5 Ghz-re ég és föld volt a különbség, viszont van itthon néhány eszköz, ami nem tudja még az 5 Ghz-t...

    Köszi még egyszer mindenkinek a segítséget!!!

    EHH

Új hozzászólás Aktív témák