Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bat777

    csendes tag

    hali mindenkinek. Holnap egy ismerősömnek megyek egy laptopra rendszert feltenni, ma vették. Még wifi routerrel nem dolgoztam, a laptopba van wifi hálókártya.Az lenne a kérésem, h írjátok már le röviden, h a laptop.ot hogyan csinálom össze a routerrel. T-mobilos routere van, amihez a teló is csatlakozik. Kérnék egy rövid és érthető leírást, h hogyan csináljam. Lépjek be a routerbe,és egyszerűen adjak meg egy ip-t amit a gépbe is beírok és kész, vagy hogy csináljam. milyen ip-vel érem el a routert, és utánna hogy konfiguráljam, h működőképes legyen a kapcsolat.

    Várom a rövid leírást, aki ért hozzá az segítsen már, addig is nézelődök ez ügyben :U

  • bat777

    csendes tag

    hali mindenkinek

    lenne egy noti ami wifivel csatlakozik egy hálózathoz, net at úgy kb 4mb környékén mozog, egy iskoláról van szó ahol sulinetes net van.
    a notin a jel 3-4 es erősségen van. alig tudok netezni, alig van letöltési sebességem, nem tudok mérni sebességet mert megszakad, bármilyen filet akarok letölteni, az is max 50 k körül jön le, de nagyon ingadozik, sokszor meg is áll a letöltés, vagy csak kbittel jön, nagyon idegesítő, h 1 perc még egy weboldal bejön, vagy csak többszöri ráfrissítés után jön be. Másik dolog az , h torrentet elindítottam ezen a notin és jön 350k val lefelé és nem is szakadozik meg, tehát szerintem a sebesség megvan, mert a torrent letöltés jön, csak http-n keresztűl van valami gubanc, lehet, h valami beállítás kéne, windows 7 es van a gépen, én már mindent próbáltam, amit tudtam, kérlek segítsetek, h a böngészőn keresztűl miért gyér és szakadozik a segítség, a torrenten meg jön le a cucc, egész nap megy és semmi megszakadás és tartja a 300k feletti letöltést.

    [ Szerkesztve ]

  • bat777

    csendes tag

    válasz mezis #17642 üzenetére

    hali
    az inssider rel mit nézzek, elindítom és ez a rrsi mozig -75 körül... más fontosat nem tok kiolvasni belőle.

    mégegyszer: torrent letöltésénél van kb 400k sebességem lefelé... böngésző alig megy, ha leakarok tölteni valamit akkor alig jön pár kiloval csak és meg is szakad sokszor, próbáltam ftp-n is. na ott is halál, maximum 1 kb sebességem van lefelé :D nevetséges.

  • bat777

    csendes tag

    válasz Claude Leon #17648 üzenetére

    hali

    Csomagütemezésre használom a cfossped-et, mindenhol ezt használom, elvileg ez erre szolgál.
    A hálózaton nincs senki más csak én, meg egy másik gép és noti, de azok nincsennek bekapcsolva, egy olyan bridge van feltéve vagy mi, h a hálókártya számát kell megadni neki és az alapján enged fel, tehát más nem tud felmenni rá, ha mi be nem engedjük, sajnos ez a sulinetes net szar itt nekünk, évek óta küszködünk, feltöltés max 4kbyte, az is rekord, mailt meg ilyeneket csak a titkárnő outlookjával tudunk küldeni, mert az küldi ha kell egész nak, gmail meg freemail-en keresztűl nem is lehet csatolni semmit, mert magszakad, vagy időtúllépés történik, már telefonáltam többször nekik, de azt mondtak, h nincs semmi a nettel. Na mindegy, egyes gépeken megvan a 3-4 megás net... csak a vezetéknélkülin szarakodik, a másik két gépen türhető, csak ezen az új notin szarakodik, mármint az a problema amit írtam..
    hol tudom megnézni ezeket az adatokat, h mennyi a hibás csomag, meg, h a végpontokat hogyan tudom beállítani, h jó legyen? win7 van.

    mérés:
    Letöltés gyorsasága: 584,92 kbit/s (73,12 kB/s) - van 3-4 mega de az nem jön át ide
    Ping: 60ms68ms108ms
    Stabilitás: 9.2 %

    [ Szerkesztve ]

  • bat777

    csendes tag

    válasz Claude Leon #17652 üzenetére

    atheros ar9285 wireless network adapter

    az illesztőprogramhoz is az atheros van írva

  • bat777

    csendes tag

    válasz Claude Leon #17654 üzenetére

    feltöltésnél a teszt nem ad ki eredményt, de ftp-n a suli tárhelyére max 4kiloval tudok feltölteni, de feltöltés hibája az nálunk lehet, mert a suli területén sehol sincs feltöltés.

    de ha ennyi a letöltés, akkor a utorrentben a letöltés miért jön stabilan 400 kilo körül, ezt nem értem, elvileg átjön annyi letöltés, és a böngészőben miért nincs meg ez a sebesség... ha elindítom az utorrentet, és hiába lekorlátozom 300 ra, akkor is elvileg marad még letöltés, d ekkor a böngésző szinte meghal, használhatatlan.

    [ Szerkesztve ]

  • bat777

    csendes tag

    válasz Claude Leon #17656 üzenetére

    annó mikor feltelepítettem a notit szinte meg se mozdult a net, utánna tettem fel a cfos-t azóta jobba net sokkal, lehet netezni valamennyire... szerintem ez nem problema

  • bat777

    csendes tag

    Hali mindenkinek

    az lenne a gondom, h vettünk nemrég egy notit és a vezetéknélküli antennán alig megy a böngészés. Egy iskolában vagyok, a vezetéknélküli netezés miatt fel van szerelve egy smc wireless bridge, amely típusa a következő smc258w-b. Erre a bridgere 3 vezetéknélküli antenna csatlakozik a hálókártya fizikai címe alapján. Van egy gép és 2 noti ráengedve, itt van a gép és a 2 noti egymás mellett bekapcsolva egyidőben, egyforma jelerősség mellett.A gépen és a fujitsu notin ami a régebbi noti azon a egy 3,5 megás sebességet tudok mérni, mindkettőn lehet netezni aránylag normálisan, nem a leggyorsabb de elmegy. Van a problémás noti egy asus k52j, az a lényeg, h ezen nem tudok sebességet sem mérni a böngészőben, a ping mérése lefut, de utánna végtalenségig csak dolgozik, netezni egyáltalán alig lehet, a böngészőben le van kapcsolva a flash meg gyorsitva van a fasterfoxal, így is némelyik weboldal csak többszöri frissítés után jön be. A másik az, h a gép megkapja a sebességet, mert torrenten akár 400kiloval is száguld lefelé az adat. Mondta nekem valaki, h a torrent más elven működik mint a http-s böngésző. Ha kábelen rácsatlakozok a netre, akkor gyorsabb a net, de úgy működik, h hirtelen felugrik a sebesség 1-2 mpre utánna meg 3-4 másodpercig esk szinte 0ra, utánna meghal, letöltésekkel teszteltem. Ez egy nemrégen vásárolt noti, 802.11n wireless hálókártya van benne, arra gondolok, h nem tudja esetleg ezt kezelni a smc bridge, de akkor a vezetékes lapi hálókártyán miért gyorsabb, de ott is csak pár mp-ig, na meg a torrent miért megy, a http-s netezés meg kaki. Nem tudom, h mit kéne csinálnom, remélem valaki tud segíteni, h mi lehet a gond, vagy találkozott valami hasonlóval. Ezen a gépen win7 van, esetleg az kavarna be ennél a bridge-nél? sok kérdés merült fel benne, informatikus vagyok, tehát nagyábol tudom, h mifán működnek a dolgok, de erre nem tudok rájönni, a neten sokat olvasgattam, de nem tudom. Az smc firmware-t esetleg lehet frissíteni, de nem mertem hozzányúlni... Ha van valakinek valami ötlete, akkor azt szívesen olvasnám, köszi is előre

  • bat777

    csendes tag

    Hali mindenkinek.
    A munkahelyemen van probléma a nettel. VAn internet rendesen 8 le és 3 fel, semmi gond a nettel, letöltés feltöltés megy. Az internetszolgáltató emberei megnézték minden rendben van. De van probléma, 3 dolog: A google dokuentumokban amiben a céges dolgok vannak, nem tudunk dolgozni, mert kiírja, h kapcsolodik a google webhelyhez, mp-ig nem reagál -második a youtube videók szakadása, nem játsza le a videókat, 10mp ént megáll, bele kell tekerni majd megint megy, a videót tölti csak a lejátszás nem megy. -a skype állandóan újracsatlakozik, másik oldalról nézva állandóan ugrál a skype le fel a netre. Mindhárom probléma ellenőrizve több helyen, csak itt szórakozik, otthon meg máshol semmi hiba. Mikrohullámu net van, az 2 routerrel van szétosztva a házba és az irodába, 2 gép megy róla, egy win7 es és egy xp-s (az oprendszerrel se lehet semmi) meg van egy netbook ami wifin csatlakozik. Minden gépen fenntáll ez a probléma, tehát itt lehet a baj, nem egy géppel van baj..mind a 3 ugyanazt csinálná? nevetséges. Torrent meg ilyenek tökéletesen mennek... A mikrohullámú előtt adsl volt, akkor is fentállt a hiba, az egyik router ki lett cserélve... nem tudjuk, h mi a hiba.. online marketingel foglalkozunk és mindenünk g.docban van, és nem tudunk normálisan dolgozni.. segítség kéne, h mi lehet a baj :(

Új hozzászólás Aktív témák