Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    válasz csabyka666 #42800 üzenetére

    "Emellett amit a géped kiír a WiFi sebességére" -- nem konkrétan a wifi sebességre írja, hanem a valós átvitelre. Ha úgy jobb, total commander kb. 1500kbyte/s sebességet ír rá. A távolabbra helyezést USB hosszabbítóval tudom megoldani, azt még kipróbálom, hátha, bár jelszintnek maximumot ír a windóz...
    54Mbps routerrel a routertől pár méterre 18-20Mbps-t mérek -- nekem az elméletileg háromszor gyorsabb router áthozza a 16Mbitet a netről, de két gép között már csak úgy 12-t tud, azaz össz. mondjuk 24-et. Ha a stick volna a hibás, akkor a 2x16=32 is meglenne, szóval a routernél lesz valami gebasz. Ezért kérdeztem, hogy van-e valami olyan ajánlott router, ami nem ipari/méregdrága, de tud is mondjuk 6-8MByte/s sebességgel másolni gépről gépre.

    Bé terv, hogy marad a meglévő router WAN-ra/wifire, ami wifin tolja át a netet a telefonnak meg a tévének (ezek elég ritkán csatlakoznak hálózatra, de néha azért kell), illetve egy másik routernek: ez utóbbi osztja a LAN-t kábelen, így megvalósul a leválasztás és mégis az ezelőtt biztosnak tapasztalt kábeles kapcsolat lesz a gépek között. Esetleg kirúgok a hámból és gigabites lesz a LAN oldal... ahogy nézem, ettől olcsóbban nem tudom kihozni a switch+bridge párost se.

  • Smktrooper

    senior tag

    válasz csabyka666 #42800 üzenetére

    Nálam a 150 az fix 75 le 75 fel egyszerre; ezt az irányitott antennával tudtam elérni. :))

    Reboot

  • And

    veterán

    válasz csabyka666 #42800 üzenetére

    "Sajnos a WiFi elméleti sebessége tényleg csak elméleti, a 150Mbps-t soha sem fogja tudni a gyakorlatban."
    Erről már nagyon sokszor volt szó itt és a hasonló témájú topikokban: A wifi linksebesség vagy jelzési sebesség (802.11g: max. 54 Mbps, 802,11n: x*150 Mbps) nem elméleti érték, hanem nagyon is gyakorlati, csakhogy nem a felhasználói szinten, hanem a legapróbb fizikai egységek, az átvitt elemi szimbólumok szintjén. Ráadásul ezek az értékek fixek, az alkalmazásbeli 'gyakorlati' sebességek viszont egy csomó olyan dologtól is függenek, amelyeket a körülmények és egyéb felhasználói beállítások szabnak meg. Tehát nem, laboratóriumi - jelentsen ez bármit - körülmények között sincs meg soha felhasználói szinten, alkalmazásokban, viszont az elemi adat csomagok, szimbólumok szintjén mindig megvan (természetesen akkor, ha a vételi térerő nem korlátozza le kisebb, de még mindig szabványos értékekre a link sebességét).
    "Egy példa. 60Mbps internet, 54Mbps routerrel a routertől pár méterre 18-20Mbps-t mérek"
    Mert körülbelül ez az, ami elvárható tőle.
    "A WiFi antenna tórusz alakban sugároz, látható, hogy közvetlenül az antenna mellett gyakorlatilag nincs is lefedettség."
    Ez ismét egy gyakorlati / elméleti ellentét: ahhoz, hogy ez a valóságban is érvényesüljön, visszaverődésektől teljesen mentes környezet, illetve közel nulla kiterjedéssel rendelkező kliens-antenna kellene, ezek viszont a valóságban sosem állnak elő. A túlzott közelség egyébként valóban hathat károsan a link sebességére, de ennek nem az antennák karakterisztikája az oka, hanem az AP és/vagy a kliens eszköz vevőegységének a nem megfelelő linearitása, túlvezérlése.
    Mellesleg a kép, amit linkeltél az nem a lefedett tér konkrét alakját adja meg, hanem iránykarakterisztika. Vagyis úgy kell elképzelni, hogy adott szögben eltérve a fő sugárzási irányhoz (ami körsugárzó, pl. függőlegesen állított dipól esetén a teljes vízszintes sík) képest mennyire csökken a térerő. Körsugárzó mellett konkrétan a fő irányból adódóan maximális a térerő, tehát pont az ellenkezője a helyzet annak, hogy ne lenne ott térerő. Éppen hogy alatta illetve felette nincs lefedettség, mármint elméletileg.

Új hozzászólás Aktív témák