Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Nezz #12810 üzenetére

    "Akkor azt hiszem marad a 2-2 router házanként megoldás."
    Ok, én hasonlóra gondoltam: egy a távoli link kiszolgálásához és egy másik a helyi lefedettséghez (ha szükséges), oldalanként.
    "Ezt az egy IP tartományban maradós dolgot nem nagyon értem."
    A routereid IP-je és címtartománya ugye sosem valami kőbevésett dolog, ezeket oda állíthatod, ahová csak szeretnéd. A routerek LAN-oldali címe általában fix, és mindet be tudod konfigurálni pl. a 192.168.0.x IP-re, 255.255.255.0 alhálózati maszk mellett. Arra kell ügyelni, hogy a fix címek (nálad gyakorlatilag a routerek) IP-tartománya és a DHCP-n osztható címmező (kliens PC-k, notebook-ok, stb.) ne fedje át egymást, és persze csak egyetlen router - lehetőleg az internet gateway - DHPC-szervere legyen engedélyezve. Innentől mindenki azonos tartományban lesz.
    "Tudnád konkretizálni ezt a "Vannak antennával egybeépített n-es kültéri eszközök 5 gigára." dolgot?"
    Hogyne, például ezekről a helyekről szemezgethetsz: [link], [link]. Természetesen a pont-pont kapcsolat nem csak bridge-módú (WDS) eszközökkel oldható meg, hanem akár a hagyományos AP - kliens kapcsolattal is.

Új hozzászólás Aktív témák