Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • n00n

    őstag

    Sziasztok!

    Új céghez kerültem és a gépek karbantartása is az én területem. Az előző "rendszergazda" után már hetek óta takarítok. Van egy Lenovo Thinkpad SL500 laptop a cégnél, Vista Business SP1-el érkezett. Viszont a kedves rendszergazda felrakott rá egy warez XP-t (cégnél?! :O ), így most azon dolgozik egy kolléga. Ezt szeretném megoldani (mikor megtudta a főnök, hogy ez illegális majdnem dobott egy hátast). Viszont van egy direkt nekünk fejlesztett alkalmazás amely eléggé megfogja a gépeket (hála a szintén ügyes programozónak) és nem vagyok benne biztos, hogy Vista alatt így mennyire lehetne dolgozni. Magyarán a kérdésem. Van serialom Vista Business SP1-hez, akkor azt úgy csak valahonnan le kell tölteni (honnét?) és telepíthető legálisan. Illetve, hogy egy ilyen gépen mennyire döcögne:

    Processzor: Intel Core 2 Duo T5670 1,80 GHz (800 MHz FSB, 2 MB cache)
    Memória: 2 GB DDR2-667 CL5
    Chipset: Intel GM45
    Videokártya: Intel GMA X4500HD
    Hangkártya: Conexant Cx20561 HD Audio
    Kijelző: 15,4” (1280x800, AntiGlare-Type)
    Merevlemez: Seagate ST9160827AS (160 GB, 5400 RPM, 8 MB, SATA-II)
    Optikai meghajtó: LG GSA-T30N
    Hálózati kártya (LAN): Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) Gigabit Ethernet Controller
    Hálózati kártya (WLAN): Intel Wireless WiFi Link 5100 max. 108 Mbit/s
    Mobil internet: nincs
    Modem: HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SMartCP
    TV tuner: nincs
    Webkamera: van
    FireWire: van
    Bluetooth: van
    Infravörös port: nincs
    Kártyaolvasó: van
    Ujjlenyomat olvasó: van
    Akkumulátor: 6 cellás 52Wh
    Operációs rendszer: Windows Vista Business SP1 (Windows XP SP2 downgrade opció)

  • n00n

    őstag

    válasz fatal` #36036 üzenetére

    Igen, egy másik gépre már telepítve van az az XP, a laposon ki is van kapcsolva az auto update, gondolom, hogy ne vegye észre, hogy "szoftver hamisítás áldozata" lett.

    Tisztában vagyok a downgrade lehetőséggel, viszont a Vista jobb lenne rá. Sajnos nincs Vista telepítőm, csak XP és Win7. :( Recovery partíció már nincs meg, ha jól látom. Akkor nincs semmi más módja?

Új hozzászólás Aktív témák