Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geckowize

    őstag

    Hello!

    Gondban vagyok az outlookos naptármegosztás WebDAV-on való beállításával...
    1. Adott egy szerver, amin Windows Server 2012 fut, ott leírás szerint a Turn on and off win services-ben bekapcsoltam a webdavot.
    2. Ezután az IIS managerben a Default Web Site-hoz hozzáadtam egy Applicationt SharedCalendar néven. Az Edit Permissionsban full controlt adtam mindennek. Aztán a WebDAV authoring rules-ban hozzáadtam egy rule-t, ami ugyancsak read/write/source minden userre minden contentre.

    Ezzel elvileg meg is van a WebDAV kiszolgáló.

    Kliens win8.1es gépen Outlook 2013-ban naptárnál közzététel WebDAV-on -ra mentem és beírtam a http://<servername>/SharedCalendars címet, majd az OK-ra nyomva egyfolytában egy login ablak bukkan elő

    "Adja meg a naptárak (<servername>-kiszolgálón való) közzétételéhez kívánt felhasználónevet és jelszavát."

    Na és ide beírom azt a jelszót, amivel admin vagyok a serveren, vagy azt amivel admin vagyok a konkrét gépen, és nem jó semmi.... Mégis mit írjak be akkor?

    Próbáltam kiguglizni, max annyit találtam, hogy előtte cmd-ben "net use * http://<servername>/SharedCalendars"-t kell beírni, így felcsatolja hálózati meghajtóként, de így sem működik.

  • geckowize

    őstag

    Hello!

    Egy partnercégünk ügyfelének nem sikerül belépni a domain vpn-re. Se úgy, hogy a logon screen-en rámegy arra a domain ikonra (két monitor egymás mögött), se bent a Windowsban a hálózatnál.

    A hibakód 0x8007274c, ami SSTP-re hivatkozik, de nincs azzal semmi gond, jól van beállítva, regeditben van nocertrevocationcheck DWORD, a certificate be van importálva.
    Próbáltunk már jelszócserét is, újraindítást is, nem oldotta meg a problémát.

    - A kliensgép, ami az ügyfélnek van: Dell Inspiron 15 3521, Windows 8.1 Pro 64-bit,

    - A VPN szerveren Windows Server 2012 fut. A szerver egy virtuális szerver, 1 magos procival, 2 GB RAM-mal és 50 GB tárhellyel, ezt elégnek tartja az illetékes munkatárs.

    - A Domain Controller szerveren is Win Server 2012 fut, 2 magos proci, 4 GB RAM, 128 GB tárhellyel. Ezen fut az Active Directory és a fájlszerver alkalmazás. Az ügyfél ezt tudja pingelni is.

Új hozzászólás Aktív témák