Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fex

    tag

    válasz Peetry #682 üzenetére

    Szia!

    Szerintem jobban jársz, ha megveszed a FUSI szervert. Csak pár indok. Ha összeraksz egy gépet alkatrészenként, és valami tönkremegy benne, egy garanciális ügyintézés minimum 3 hét. Míg ittt van 3 év "nekszt biznisz déj on szájt" gari, szóval mérföldekkel előrébb van. Nem beszélve esetleges nehezen felderíthető inkompatibilítási hibákról. Ha ugyanazok maradnak a szoftverek, és szinte csak adatok tárolására kell a szerver, akkor ez a vas még nagyon sokáig ki fog szolgálni, max diszk és ram bővítés fog kelleni, de az sem biztos. Az i5 gyors, de úgysem a processzor lesz a szűk keresztmetszet a gépen, hanem 98%, hogy a hálózat, vagy esetleg még a diszk rendszer. A Quad-Core Xeon X3220 is bőven ki fogja szolgálni a céljaidat, ramból összesen 4 gigát tennék azért bele, de ez csak az én megláátásom, ha az oprendszert és az alkalmazásokat simán kiszolgálja a 2 giga is, akkor azzal sem foglalkoznék. (szerintem...)

    Üdv,

    Fex

    "...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

Új hozzászólás Aktív témák