Hirdetés
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Így állítsd be a gyermeked androidos készülékét
- Android szakmai topik
- VoLTE/VoWiFi
- Letiltás - hogy is van ez?
- Telekom mobilszolgáltatások
- Milyen okostelefont vegyek?
-
Mobilarena
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz King Unique #130550 üzenetére
+ Ha esetleg azt a módszert választanád, hogy a W10-es PC HDD-jét csatlakoztatod a linuxos laptophoz és ott másolod rá a fájlokat, akkor a W10-nél a gyorsindítást ne felejtsd el előtte kikapcsolni és úgy leállítani, vagy Shift+ leállítás módszerrel, máskülönben így fogsz járni, sőt fel sem fogja tudni csatolni a Linux alapesetben (példa).
-
King Unique
titán
válasz 3L1T3 #130565 üzenetére
• How to Add or Remove Common Desktop Icons in Windows 10
• How to Hide or Show All Icons on Your Desktop in Windows 10Ezt az úgy működjön ahogy Macen dolgot kicsit pontosíthatnád, vagy szemléltesd képpel, videóval, mert nekem nem teljesen világos.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz modflow #130571 üzenetére
Nem meglepő, hogy a Microsoft Store-os alkalmazások használatánál, telepítésénél létrejönnek a célmeghajtón bizonyos mappák és azok a játék törlése után sem feltétlen tűnnek el mind, meg amúgy is védett rendszermappákról van szó. Ha már egyáltalán nem használod a meghajtót ilyen célra és biztosan törölni akarod ezeket, akkor nem meglepő módon erről is volt már szó itt többször, lásd egy másik válaszban leírtakat.
-
King Unique
titán
válasz isti732712 #130586 üzenetére
Az már ebben a topikban is többször el lett magyarázva hogyan kell Windows 10-et klónozni, + nemrég egy másikban is, illetve ott tovább részletezve mi van akkor, ha eltérő a forrás- és a célmeghajtó tárolókapacitása.
A Macrium Reflect programmal megoldható, illetve közvetlenül annak kezelőfelületén, bár nemrég volt aki kisebb tárolókapacitású célmeghajtónál ilyenbe futott bele. Ha esetedben aktív a klónozás lehetősége, akkor viszont nem téma. A Samsung gyári szoftvere hirtelen passz, meg annál amúgy sincsen túl sok beállítási lehetőség, de szükség esetén megoldható előtte a klónozandó partíció árméretezése, illetve külső programmal is, lásd ezen leírást. -
King Unique
titán
válasz Gallac #130598 üzenetére
Az ilyen particionáló programoknál a * a meghajtóbetűjel nélküli partíciókat jelöli, ahol a rendszer (Windows) számára fenntartott védett, rejtett partícióknál (SR, ESP, WinRE, MSR) nyilván normális ez az állapot.
Ellenben adatpartícióknál nem, hacsak nem lett külön a Windows beépített eszközeivel eltávolítva a meghajtóbetűjel, vagy particionáló programmal, vagy az utóbbival elrejtve a partíció, vagy parancssorban rejtettként / offline beállítva a partíció, vagy a Windowsban kikapcsolva az Automount.A felsoroltakat értelemszerűen ellenőrzöd, ahol ha valamelyik érint, akkor a leírtak alapján a megoldások (felsorolt beállítások inverze) is adottak, ennyi. Meg azt nyilván neked kellene tudni mi lett / nem lett beállítva, nem másoknak kitalálni.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz King Unique #130606 üzenetére
+ Azt is érdemes ellenőrizni, hogy nem lettek-e véletlenül / célirányosan tárolóhelyként beállítva a HDD-k, mert amiatt is lehetnek olykor bizonyos anomáliák, amit az eltávolítás megoldhat, bár az a meghajtó törlésével járhat.
-
King Unique
titán
-
King Unique
titán
válasz Lacpac #130671 üzenetére
Hát mondjuk klónozással, amiről már számtalanszor volt szó itt (topik keresője), lásd egy másik esetnél leírtakat, + arról is, ha eltérő a forrás- és a célmeghajtó tárolókapacitása.
-
King Unique
titán
válasz Nerazim #130673 üzenetére
Volt arról szó itt már számos alkalommal, hogy a hardvercsere, akár teljes platformcsere miatt nem feltétlen kell a Windows 10-et a 0-ról újratelepíteni, + a Windows-licenc is megtartható és szükség esetén megoldható az újraaktiválás stb., lásd egy másik esetnél leírtakat.
Ha az előbbi ellenére mégis az újratelepítés a cél a 0-ról, akkor az is részletezve volt már itt többször, illetve ebben és más topikokban is.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Dottorei #130674 üzenetére
A KB4598291 csak preview, azaz választható frissítés és nem kötelező telepíteni. Meg a linkelt leírásban ott van milyen hibajavítások, fejlesztések vannak benne, "Known issues" résznél az ismert hibák, stb., meg kell nézni érint-e valamelyik, vagy sem. + Arról már volt szó itt, hogy alapesetben elég havonta 1x a "B" kumulatív frissítéseket telepíteni, a "C" / "D" körös nem kötelező bár opcionálisan lehet telepíteni, illetve a következő havi "B" elvileg tartalmazza majd az előző havi "C" / "D" javításait, fejlesztéseit is. Na meg ha valakinél ekkora kérdés, hogy telepítse / ne telepítse, akkor az inkább ne telepítse, ennyi.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Siriusb #130682 üzenetére
Lásd egy másik válaszban leírtakat, azon hibaokok jöhetnek szóba, + esetleg a rendszergazda általi letiltás. Viszont ha Avast van telepítve, akkor elég valószínű, hogy az a probléma okozója, lásd pl. az ebben, ebben + ebben, ebben a hozzászólásban leírtakat, Ahol ha az egyéb opciók ki lettek zárva, akkor ez esetben nincs miről beszélni, mivel nem Windows 10 specifikus a probléma, nem az okozza és nem is a Windows Update, hanem a Avast, azt kellene eltávolítani, vagy abban beállítani (ha van rá mód), ennyi.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz No.01 #130680 üzenetére
Ez úgy működik, hogy megnézed esetedben mi ébresztette fel alvó állapotból a laptopot, illetve a rajta futó Windows 10-et és az alapján alkalmazni egyik-másik, az alábbi leírásban lévő megoldást.
Esetemben pl. az UpdateOrchestrator ütemezett feladat ébresztette fel, aminél lehet a vezérlőpult energiagazdálkodásnál letiltani a felébresztési időzítőt, vagy a feladatütemezőben konfigurálni, lásd az előbb linkelt leírást.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Siriusb #130689 üzenetére
Ha elolvasod a linkelt eseteket, pl. ezt, akkor láthatod, hogy többeknél ilyenkor az Avast teljes eltávolítása - azt is csökkentett módban a saját eszközével - volt a megoldás.
Alapesetben bőven elég a beépített védelem, a Windows Defender, amiről nemrég egy másik válaszban is szó esett. Ha esetleg xy + funkciók, vagy bizonyos esetekben valamivel kisebb rendszerterhelés miatt célirányosan telepít és használ a user helyette 3rd party AV-t, az más. De mert csak alapon felesleges, meg pláne ha az említett problémát okozza egyik/másik AV, ami ráadásul az Avast esetében nagyon nem új keletű...
Ha céges gép és Enterprise kiadás, akkor ilyenkor elvileg a rendszergazdánál kellene érdeklődni jelszó, programtelepítés stb. ügyben, pláne ha jelenleg is aktív munkaeszközként használja. Ha nem, mert esetleg pl. megvásárolta a cégtől magáncélra és az Enterprise kiadást sem licencelik tovább, akkor otthoni használatnál adott a Home/Pro drowngrade/clean install, illetve az reális. -
King Unique
titán
válasz hamikike #130709 üzenetére
Ha a Windows 10 beépített eszközével készített lemezképre célzol, akkor annál a célmeghajtó lehet belső és külső HDD/SSD, optikai lemez (DVD, BD), valamint hálózati tárhely. Mezei pendrive viszont nem feltétlen, meg azokat általában amúgy is cserélhető lemezként kezeli a Windows helyi lemez helyett.
A Macrium Reflect Free esetleg megpróbálható, az enged elvileg pendrive-ra is menteni, ha kelleően nagy tárolókapacitású és ráfér a lemezképfájl, meg amúgy is többet tud és jobban konfigurálható, mint a Windows beépített eszköze.
Következő lehetőség normális célmeghajtót használni, fizikai tároló alapon pl. belső/külső HDD vagy SSD meghajtót, mert egy pendrive, pláne egy szutyok konzumer modell nem éppen az, meg azok adattárolásra sem túl megbízhatók. Az meg ugye nyilván alap, hogy még véletlenül sem a forrásmeghajtóra - amin van jelenleg a W10 - készítjük a mentést, hanem másik fizikai lemezre. -
King Unique
titán
válasz hamikike #130713 üzenetére
A Windows 10 beépített eszköze (is) csak NTFS fájlrendszerű célmeghajtóra enged menteni, a FAT32 és exFAT nem támogatott, vagyis nem meglepő ha esetedben FAT32 alapon nem megy. Ha fontos adatok vannak a pendrive-on és azokat nem akarod törölni, akkor lehet Windows alatt a beépített eszközzel és külső programmal is adatvesztés nélkül FAT32-ről NTFS-re konvertálni. Vagy másik megoldás adatmentés után újraformázni NTFS-re a pendrive-ot, sőt ha olyan fontosak azok az adatok, akkor amúgy is lenni kellene azokról máshol biztonsági másolatoknak.
De ha sikerül is az NTFS-re konvertálás, a cserélhető lemezként kezelt pendrive akkor sem feltétlen lesz támogatott (példa).Akkor olvasd el még egyszer figyelmesen a linkelt leírást, mert nyilván alkalmas a Macrium Reflect komplett rendszermentésre és visszaállításra.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Vartanus #130718 üzenetére
Hát mondjuk a közvetlen Enterprise
—►
Pro downgrade, + lásd egy másik válaszban leírtakat.
Másik lehetőség a Pro clean install, ahol ha Microsoft-fiókkal van használva a rendszer, akkor az új telepítésnél is leszinkronizálhatók az egyes korábbi beállítások.Oka: 3. otthoni felhasználónak nyilván nem éppen reális és legális az Enterprise kiadás használata, a Home és Pro már inkább.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz pity-putty #130723 üzenetére
Ez akkor lehet reális, ha AHCI helyett RAID mód van beállítva az UEFI-ben, akkor lehet szükség a megfelelő driver - lásd a másik válaszban - betallózására ahhoz, hogy megjelenjenek a telepítőben a meghajtók.
A Linux Live-ot meg ez esetben akár hagyhatod is, mivel azok az Intel RST-t általában nem támogatják (példa). -
King Unique
titán
válasz mezis #130747 üzenetére
Ott van a Microsoft weboldala, ahol csak a "Vásárlás" opcióra kell rábökni és lehet is rendelni, illetve be kell jelentkezni a megadott lehetőségekkel az online felületen, ennyi...
Ha egyéb forrásból akarsz vásárolni, akkor szintén a Microsoft weboldalán lehet keresni hazai hivatalos viszonteladót. + Lásd pl. árukeresőn az egyéb boltok, webáruházak listáját, ezen hozzászólásban akár itteni egyes hardveraprós eladókat, stb. Ahol a szokásosnál olcsóbban az EU-s használt szoftver lehet opció, ha megfelel ezen feltételeknek. Aztán hogy a nem hivatalos viszonteladóként funkcionáló egyéb boltok, webáruházak, itteni hardveraprós források stb. milyen olcsó licenceket, termékkulcsokat osztogatnak, az ügyben már értelemszerűen azoknál kellene érdeklődni, pláne pl. az ilyen, ilyen és ezekhez hasonló esetek miatt.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Pyttawrx #130750 üzenetére
Az adatmentés az adatmentés topik témája, az ügyben értelemszerűen ott kellene érdeklődni. De ha SSD-ről, vagy TRIM-et támogató SMR HDD-ről van szó, akkor felesleges, mivel ott törlés után lőttek a fájloknak. Meg ha azóta "ügyesen" aktívan használva volt a meghajtó, rajta a Windows 10, vagyis eleve történhetett írás, akkor szintúgy.
-
King Unique
titán
válasz Manutd555 #130762 üzenetére
Ha Windows 10-et akarsz telepíteni - azt is lehetőleg pl. az ezen hozzászólásban leírtak szerint kellene - arra az SSD-re, akkor nyilván nem egy másik, már meglévő Windows alatt kell bütykölni, hanem bebootolni pendrive-ról a telepítőt és azzal, ott telepíteni rá. Ahol ha maga az SSD jó, SATA-n a fizikai csatlakozás (port, adat- és tápkábel) rendben van, BIOS/UEFI rendesen felismeri, akkor normál esetben nyilván a Windows 10 telepítőjének is fel kellene gond nélkül és tudni kellene rá telepíteni, ennyi.
Ha esetedben nem, akkor kérdés, hogy az előbbi feltételek teljesülnek-e, illetve milyen W10 ISO-val próbálkozol és az honnan lett letöltve + hogyan kiírva, IDE/AHCI/RAID - az utóbbinál nem meglepő ha drivert hiányol a telepítő és normál esetben AHCI-t kellene beállítani - módban történik-e a telepítés, a meglévő Windowson nem-e lett esetleg tárolóhelyként beállítva az SSD ami okozhat problémát a telepítésnél (példa), a telepítőben biztos hogy csak a HDD jelenik meg - erről jó lett volna egy screenshot - a meghajtóknál és nem néztél be valamit, stb.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz aldebaran #130763 üzenetére
Miért, az eredeti helyén (C) nem volt ez?
Ha sok apró fájlról van szó, meg pl..exe
,.msi
programtelepítőkről, valamint a vírusirtó a beépített Defender, akkor annál annyira nem meglepő, ha bizonyos esetekben kissé visszafogja a fájlműveleteket. De ha az SSD állapota nem oké, vagy pl. SATA-n a fizikai csatlakozás, amiatt is lehet akadás.Miért nem akarod, amikor normál esetben is a C-n van azon mappa helye? Illetve ha alul lett méretve a C partíció, akkor nem lenne célszerűbb inkább azt átméretezni nagyobbra, mintsem ide-oda pakolgatni, átirányítani a felhasználói mappákat, pláne azonos meghajtón belül? Na meg ahhoz, hogy a D partíción adatot lehessen tárolni, oda letölteni fájlokat stb., nyilván nem feltétlen kell a C-ről átirányítani az alapértelmezett letöltések mappát.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Manutd555 #130767 üzenetére
Ha nem célirányosan lett tárolóhelyként beállítva az SSD, akkor nyilván el kellene távolítani onnan és utána már használható lesz normál módon, szükség esetén a lemezkezelőben újrainicializálni, újraparticionálni és újraformázni, stb. De ha Windows 10 lesz rá telepítve, akkor az utóbbi nyilván nem kell, sőt eleve fesleges volt nekiállni másik Windows alatt piszkálni, mint már említve volt...
-
King Unique
titán
válasz BigManus #130795 üzenetére
Nemrég egy másik esethez hasonlóan netán az említett HP laptopnál is Intel RST van és AHCI helyett RAID módban akarod telepíteni a Windows 10-et? Ha igen, akkor a megfelelő drivert kellene letölteni és betallózni a telepítőben, vagy inkább AHCI szerint telepíteni, ha van rá mód.
Másik ok ugyancsak nemrég egy másik esetnél leírtak alapján az lehet, ha tárolóhelyként lett beállítva az SSD-t.
Következő esetleg az lehet, ha valami buherált W10 ISO-val történik a telepítés, de az talán csak rendben van, mármint hogy az ezen hozzászólásban említett forrásokból lett letöltve.Mármint hol és minek?
Az előbb linkelt második példánál is le van írva, hogy a telepítésnél nem kell a célmeghajtót (SSD) máshol előre inicializálni, particionálni, formázni, tárolóhelyként beállítani stb. - gyárilag sincsen egy vadonatúj belső SSD, mégis lehet rá telepíteni - , aztán utána meg csodálkozni, ha gond van a telepítésnél.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz BigManus #130797 üzenetére
Biztos, van is külön AHCI beállítás az UEFI-ben és azon van? Ha igen, akkor nem kellene drivert hiányolnia a a telepítőnek.
Másik ok az USB 3.X port lehet, ha ahhoz van csatlakoztatva a pendrive, de az is inkább a szabványt nem támogató W7-nél, a W10-nél kevésbé, amiről nemrég volt szó itt egy másik esetnél.
Aztán ha a telepítésnél a pendrive-on kívül csatlakoztatva van más USB-s / egyéb periféria, akkor azt lehetőség el kellene távolítani a telepítés idejére, mert amiatt is hiányolhat drivert a telepítő.
+ Ha eddig még nem történt meg, akkor másik pendrive-val is ki kellene próbálni a telepítést, mert annak hibája is okozhat gondot. -
King Unique
titán
válasz keszo #130798 üzenetére
A forrásmeghajtó 500 GB-os HDD, a célmeghajtó 120 GB-os SSD, a forráson a C partíció teljes mérete 269 GB, vagyis igen, csökkenteni kellene a méretét, meg a végén lévő a WinRE partíciót vagy nem másolni, vagy drag & drop módon "odahúzni", ami nemrég egy másik topikban is el lett magyarázva. Vagy nagyobb, a forrásmeghajtó méretéhez igazódó tárolókapacitású célmeghajtót venni, használni ilyen célra és akkor nem lesz ilyen hibaüzenet.
-
King Unique
titán
Pedig megoldható az eltávolítása többféleképpen is, + 3rd party uninstaller programokkal (pl. Geek, Revo és társai) is megoldható. Már ha valaki egyáltalán ezzel akar szórakozni utólag, hogy erővel kigyomlál telepítés után beépített alkalmazásokat mert ő jobban tudja a Microsoftnál otthon a fotelből minek kell a rendszerben lennie és minek nem, amikor egyrészt kb. nem mintha akkora gond lenne hogy ott van - pl. az IE és egyéb inbox program is ott van korábbi Windowsokban - ami a saját böngészőjük, másrészt létezik a Start menüben levétel (unpin) lehetőség + testreszabható mely ikonok/csempék jelenjenek meg, harmadrészt tetszőlegesen beállítható és használható helyette alapértelmezettként másik böngésző is, negyedrészt az új, Chromium-alapú Edge pont hogy nem is olyan rossz, sőt.
Oké, hajrá, akkor lehet használni azt az avítt, legacy, EOL hetest, biztos sok értelme van/lesz.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz hamikike #130833 üzenetére
• How to Hide Specific Drives in Windows
• How to remove non existent CD drive in Windows 10
• How to Hide or Show Empty Drives in Windows 7 and Windows 8
• NirSoft DriveLetterViewHa egyáltalán nincsen ODD a laptopban, akkor viszont nem teljesen világos, hogy lehet olyan meghajtó és annak meghajtóbetűjele, nem telepítettél valamilyen VCD programot, vagy a laptop gyártójának olyan alkalmazását? Ha igen, akkor értelemszerűen elsődlegesen ott/azt kellene eltávolítani, ennyi.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz hamikike #130843 üzenetére
Ott több módszer is említve, linkelve lett, nemcsak az eszközkezelőben történő letiltás / törlés, az egyéb opciókat is ki kellene próbálni. + Leírni, hogy pontosan milyen laptopról van szó, mert ha egyáltalán nincsen benne ODD, akkor nyilván olyan eszköznek sem kellene megjelenni a rendszerben. Ha virtuális meghajtóként csatolsz fel egy ISO-fájlt, akkor az meg más, annál adott a kiadás lehetősége és utána eltűnik a rendszerből, stb.
-
King Unique
titán
válasz hamikike #130849 üzenetére
How to open File Explorer Options in Windows 10
A laptop pontos típusa nem derült ki. Meg biztos, hogy nem lett telepítve valami spéci program, vagy driver, az utóbbi akár Windows Update-en, ami miatt ez van? Csak mert ha nincsen a gépeben ODD, akkor normál esetben nyilván nem is jelenik meg a rendszerben.
-
King Unique
titán
válasz hamikike #130856 üzenetére
Ha az OP miatt kérdezed, akkor nem, amúgy sem feltétlen kell ilyen célra külön nem lefoglalt (unallocated) területet fenntartani az SSD-n, elég ha van X % szabad terület már meglévő partíció(ko)n, lásd a "Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?" cikk 3. pontjánál leírtakat. Meg a Samsung Magician megoldása is max. azoknak való, azok nem figyelnek oda a szabad területre és fullra telemásolnák az SSD-t, bár windowsos rendszermeghajtónál ez sem reális, mivel a C partíción amúgy is lennie kell a megfelelő működéshez kellő méretű szabad területnek.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz rushty #130855 üzenetére
A másik topikban már le lett írva, linkelve ezzel kapcsolatosan a lényeg. + Arról is volt szó itt, hogyan lehet a rendszert lemezképfájlba menteni (az lesz tömörített) és azt visszatölteni, ami megoldható akár a telepített Windows 10 alól is, vagy a Macrium esetében a pendrive-ra létrehozott és arról bootolt WinPE/WinRE változattal, beépített eszköz esetén a Windows 10 telepítőjével vagy helyreállítási meghajtójával, stb.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
De, beépített alkalmazás az Edge, része az alap telepítésnek, a Microsoft saját böngészője, ahogyan az IE is. Az eltávolításához pedig szemléltetve lett abban a leírásban többféle megoldás + 3rd party programok is említve lettek, amik nyilván működnek és egyik-másikkal pedig de, megoldható most is az eltávolítás. Már ha valaki ezzel akar játszadozni, mert ahogyan az IE, úgy nyilván az Edge erőltetett kigyomlálása is max. egyéni user igény, nem általános és tömeges, meg ahhoz hogy Firefoxot lehessen használni és alapértelmezettként beállítani, megint nem feltétlen kell végleg eltávolítani, Ennyi!
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Manutd555 #130883 üzenetére
Nemrég írtad, hogy tárolóhelyként lett beállítva az SSD és vélhetően az okozott gondot a telepítésnél. Azóta sikerült telepíteni?
Miért, nálad sincsen az UEFI menüjében Secure Boot opció, mint másnál, advanced mode esetén sem? Vagy ha már feltelepítetted, akkor pl. ezen bejegyzés 1. pontjában leírtak szerint is ellenőrizhető a telepítés típusa, Secure Boot állapota, stb.
-
King Unique
titán
válasz GreenGoblin #130902 üzenetére
A honnan, hogyan kell letölteni a Windows 10 ISO-fájlt, pendrive-ra írni, majd pendrive-ról telepíteni a Windows 10-et témáról már volt szó itt számtalanszor, lásd egy másik válaszban leírtakat, valamint nemrég egy másik topikban szintén részletezve lett.
Az Etcher tudtommal DD képfájl módot használ, ami a Linux ISO-fájlokhoz való és jó, ellenben a Windows, illetve a Windows 10 ISO-khoz nem. Az utóbbiakhoz ott van az MCT, Rufus, ISO-fájlt a fájlkelőben felcsatolni és a tartalmát 1:1-ben a FAT32/NTFS fájlrendszerre formázott pendrive-ra másolni módszer, stb.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz GreenGoblin #130908 üzenetére
Egyrészt le lett írva, linkelve, hogyan kellene Windows 10-et telepíteni pendrive-ról, telepítési adathordozót mivel (nem Etcher) és hogyan elkészíteni, aszerint kellene újrapróbálni.
Másrészt ha drivert hiányol a telepítő, akkor lehet próbálgatni ezen leírás megoldási javaslatait. Ahol ha egy másik esethez hasonlóan netán nálad is Intel RST van és AHCI helyett RAID módban akarod telepíteni a Windows 10-et, akkor a megfelelő drivert kellene letölteni és betallózni a telepítőben, vagy inkább AHCI szerint telepíteni, ha van rá mód, ennyi. + Még az USB 3.X port miatt is lehet ilyen gond és ilyenkor USB 2.0 porthoz (ha van) kellene csatlakoztatni a telepítéshez használt pendrive-ot vagy BIOS/UEFI-ben az xHCI beállítást megnézni, de az is inkább a szabványt natívan nem támogató W7-nél szokott probléma lenni (példa), nem a legtöbb (nem feltétlen mind) vezérlőnél natív támogatással bíró W10-nél.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz King Unique #130910 üzenetére
+ Ha Linux alól készíted el pendrive-ra a Windows 10-es telepítési adathordozót, akkor annak megfelelő kivitelezéséről lásd az alábbi blogbejegyzésben leírtakat.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz GreenGoblin #130913 üzenetére
Igen, de azóta kaptál 2 másik választ - ezt és ezt - ahol az utóbbi a telepítési adathordozó Linux alól elkészítésére is kitér, illetve ott is működik ugyanaz ami Windowson, a fájlkezelős másolás.
Drivert meg ugye pl. RAID és USB 3.X probléma esetén kell betallózni - amik akár a telepítéshez használt pendrive-ra is rámásolhatók egy külön mappába - és csak azokat, nem akármilyen drivert. De az ugye megint nem teljesen tisztázott, hogy esetben pontosan mi is van, milyen módban (Legacy/UEFI | AHCI/RAID) történik a telepítés, az előzőleg linkelt leírásban lévő javaslatokat kipróbáltad-e már, stb.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz wanted5 #130915 üzenetére
Na és mégis milyen NVMe SSD ez pontosan (gyártó, modellszám, link)? Ha pl. Samsung, akkor a gyári szoftver mit mutat (példa) az adatátviteli sebességnél, vagy más tesztprogramok (pl. ATTO), + a Windows 10 beépített WinSAT parancssori eszköze?
Aztán ha már Windows 10 topik, akkor pontosan milyen Windows 10-verziót és kiadást is használsz, az jelenleg naprakészre van frissítve ha már friss telepítést írtál és a megfelelő driverek lettek telepítve manuálisan letöltve a gyártó weboldaláról / Windows Update-en keresztül?
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz liszi70 #130882 üzenetére
Hát mondjuk nem rendszergazda fiókkal jelentkezteted be, hanem általános jogú felhasználóként, vagy vendégfiókkal, + pl. csoportházirend és registry szinten beállítható, hogy ne lehessen programokat eltávolítani.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest