Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chrystall

    senior tag

    Sziasztok!

    Hp 620-as laptopomon szeretném lecserléni a 32 bites Windows 7-et 64 bitesre. Azt nem tudom ez fogja-e lassítani a rendszert? Most 4GB DDR3 memória van benne, valamint Intel T3500-as processzor Intel GL40 chipset-tel szerelt alaplapon. Hamarosan azonban a processzor is lecserélődik Intel T9500-ra. Processzorból mindkettő bírja a 64 bitet, néztem az adatlapjukat.

    [ Szerkesztve ]

  • Chrystall

    senior tag

    Van a Windows 7 biztonsági mentés lehetőségeinél ez a lemezkép készítése opció. Ilyenbe lementettem a C és D meghajtót is egyben, a C tartalmazza a rendszerfileokat. Vissza lehet ilyenből állítani csak a D-t úgy, hogy ne legyen a vinyó újra partícionálva és megmaradjon a már rajta levő C? A kettőt már egyszer visszaállítottam, de a D-t le kellett törölnöm.

  • Chrystall

    senior tag

    Windows 7-ben valahol meg tudom nézni hogy mikre adtam engedélyt? Böngészés közben bejött az a rendszerüzenet, hogy Elérés engedélyezése...., azzal a lakat ikonnal, sajnos reflexből entert nyomtam rá, mert elfoglalt voltam, és nem tudom igazából mire. Valahol vissza lehet keresni ezt hogy mire kért a rendszer vagy a böngésző engedélyt?

  • Chrystall

    senior tag

    Sziasztok!

    Az a gondom van Win7-ben, hogy a processzorhasználat nálam 50% vagy afeletti akkor is, ha nem fut semmi. A memóriahasználat pedig kb. 75%.

    Most telepítettem újonnan a rendszert, mert annyira leterhelt volt már az előző telepítés, hogy alig indult el valami. De így is valami eléggé feleszi az erőforrásokat. Pedig mindössze ezek vannak telepítve:

    Windows 7 (1 napja telepített gyári DVD-ről)
    Office 2007 Enterprise (gyári DVD-ről)
    WinRAR
    GoldWAVE
    ESET NOD 5.2.15
    Realtek Hálózati Driver (az intel oldaláról letöltve)

    Az Eset az persze megy mindig a háttérben, de az erőforráshasználat akkor sem csökken le, ha deaktiválom a menüjében a védelmet.

    Mi a fene terhelheti ennyire a processzort? Most is annyi van hogy fut az Eset, meg van nyitva a böngésző meg írom ezt a bejegyzést, 100%-os a processzorhasználat, memóriahasználat 3 GB. A Windows Update pedig ki van kapcsolva.

    Valakinek tipp?

  • Chrystall

    senior tag

    válasz kispx #56019 üzenetére

    Fut több svchost.exe, az egyik ezek közül az, ami láthatóan kiteszi az 50% processzorhasználatot. Mi a frász ez? Ki tudom ezt kapcsolni vagy tiltani?

  • Chrystall

    senior tag

    válasz Zoli-bácsi #56067 üzenetére

    Nekem is ez volt a problémám, mikor a napokban újra raktam a rendszert. Ez azért fura, mert utoljára 2012-ben telepítettem, és akkor ment minden mint a karikacsapás az Updater-rel. Most viszont nálam is sokáig keresett, ráadásul az updater gazdafolyamata folyamatosan 50%-on járatta a laptopom, már indítástól kezdve.

    Nekem ennek a szervízcsomagnak a feltelepítése segített, részben:

    https://support.microsoft.com/en-us/kb/3102810

    A megfelelő "Download the package now" linkre kell majd kattintani a letöltéshez, attól függően milyen rendszerre telepítenéd.

    Ez után lefutott viszonylag gyorsan az update, bár fura, hogy a Framework-öt feltelepítette, de állandóan azt jelzi, nincs telepítve, és megint akarja :U

    Iduláskor mostmár a processzort sem járatja a dolog 50%-on, ám az a baj, hogy gépezés közben egyszer csak rájön, megint elkezd a gazdafolyamat 50%-on járni, és úgy is marad. Ezt úgy tudtam orvosolni, hogy Process Explorer-rel megnyitottam a gazdafolyamat tulajdonságait, és az Update-et mint szolgáltatás letiltottam. Na, azóta a processzorhasználat normális. Mostmár nincs az, hogy nincs megnyitva semmi, de mégis jár nagyon a ventillátor. Ki lehet amúgy az updater szolgáltatást hosszú távon is lőni, hogy ne kelljen ezt minden egyes újraindításkor végigjátszani. Erről és egyéb javítási lehetőségekről a témával kapcsolatban itt lehet olvasni:

    http://www.wintips.org/how-to-fix-svchost-exe-netsvcs-memory-leak-or-high-cpu-usage-problems/

    [ Szerkesztve ]

  • Chrystall

    senior tag

    válasz Jorus #56090 üzenetére

    Túléli, én mostanában próbáltam elindul szó nélkül ha átrakod másik gépbe a háttértárat.

  • Chrystall

    senior tag

    Sziasztok!

    Windows 7-re a frissítéseket mindenképp ajánlott felrakni, vagy ha van Antivirus program, annyira nincs jelentősége?

    Nemrég úgy alakult, hogy újra kellett telepítenem a Windows 7-et. Ez egy SP1-es Ultimate verzió. Most elég jó gyors a gép vele. Nem akarom hogy a frissítések esetleg belassítsák. Van az egyik gépen Windows 10 is, mind a kettőnél egy idő után volt olyan, hogy vissza kellett állítani a rendszert új frissítés után, mert az összekutyult valamit, vagy el se indult a rendszer. Nem akarok már ezzel görcsölni.

    Az újratelepítés előtt is 1 éve már ki volt lőve a Windows update.

    [ Szerkesztve ]

  • Chrystall

    senior tag

    válasz King Unique #71338 üzenetére

    A birkás hasonlatnak Win 8/10/11 esetében van igazságatartalma. Ugyebár a Win 8 gagyi új megjelenését és kaotikus kezelését meg funkcióit azzal próbálták legitimálni, hogy össze akarják vonni a mobil platformmal a megjelenést. Emlékszem még egy videóra amit egy amerikai srác készített az apjáról mikor az először próbláta a Win 8-at. Az volt a fickó konklúziója, hogy az élet túl rövid hogy ilyenekre fecsérelje a drága idejét, mint a Win 8, ő marad az XP-nél. Na azóta hol a Microsoft mobil platformja? Sehol. Ami miatt gagyi lett a Windows. Mobil ment, gagyi Windows maradt. Azt egye a nép. Ilyen szempontból van igazság a birka dologban. Bevált dolgokon nem érdemes változtatni puszta külsőségek kedvéért, mert csak az emberek drága idejét rabolják vele feleslegesen. Tényleg a Win7 volt a Microsoft egyetlen és utolsó jó húzása, akinek nem volt muszály nem véletlen nem váltott. Kell a fenének a ronda oprendszer, azt bámuljam napest.

  • Chrystall

    senior tag

    válasz King Unique #71421 üzenetére

    "Az kb. semmi nem jelent, hogy a "jútubon" az a fickó mit "okoskodik" "

    De bizony sokat jelent, és egyáltalán nem sértésnek szánom irányodba, de ezzel a megfontolással nem meglepő módon hozod is a jó magyar filozófiát: azaz innovációban messze elrugaszkodni a gyakorlatiasságtól az elvont dolgok területére. Ez az amiben Amerikában és az Egyesült Királyságban jobbak nálunk, nem véletlen megy nekik jobban, mert bizony érdemes a józan paraszti ész mentén is olykor gondolkodni, egyszerű dolgok síkján. És az anno akkor az a videó bizony egy nagyon egyszerű és lényegi visszajelzés volt arról, mi is történik. Főleg hogy ilyen oprendszereket nem csak mindig újratanulni vágyó szakmabelieknek szánnak, akik pénzt kapnak ezért egyébként. Ráadásul az azóta történtek sem téged igazolnak, mert aztán a Microsoft a 10-re (vagy 8.1-re, azt nem láttam én sose), visszahozott jópár dolgot, amit próbáltak megszüntetni a 8-cal, továbbá az alaki változások fő morotjaként említendő Mobil platform és külső azóta a mult, megbukott. Ezek a tények.A Microsoftnak meg a nyakán maradt ebből a tévútból az új design, némileg visszahozva bele régen kedvelt elemeket.

    'De, érdemes és szerencsére szoktak is időnként változtatni és fejleszteni azokon a "bevált dolgokon", ha nem tennék, akkor még mindig a puritán, muzeális, többszörösen elavult XP szintjén lennének a Windowsok,"

    Ez megint csak nem igaz, mert attól nem kell a muzealitás szintjén lenni, hogy a menüben ugyan ott vannak a megszokott dolgok, ahol eddig. Ez még nem akasztaná meg a fejlesztést. Ettől nyugodtan lehet plussz funkciókat betenni, stb. A praktikusság amiről beszélünk, annak pedig mindig van létjogosultsága. Én veled ellentétben ezt a dolgot, hogy feleslegesen kutyulnak újabb szoftververziókban fejlesztők dolgokat hogy mi hol van (erre egy jó példa az új OS X verzióknál vért kell izzadni hogy megjelenjen a HDD ikon, de miért???), ezt én a mostani töltőszabályozáshoz hasonlítanám inkább. Hogy annál is volt egy megkutyult felesleges dolog, most az EU szabványosít mindent, és bizony a józan ész is ezt diktálja, mert egyszerűbb, fenntarthatóbb. Ugyan így kellene eljárni a szoftverfrissítések esetében is, hogy ne kelljen egy életen át feleslegesen már meglévő, egyébként változatlan funkciókat újratanulni, csakis értelmetlen sallangok kedvéért, mert arra tényleg túl rövid az élet. És ennek semmi köze a fejlesztésekhez. Annak semmi köze egy XP-Win10 ugráshoz, hogy eddig mittudom én a File menüben volt az Open, most meg áttették egy másik menübe a usert bosszantandó, ha amúgy a menüsor ugyan az. Vagy eldugják a Vezérlőpultot és órákig kell keresgélni egy alapvető részt a rendszerben, ami 20 éven át ugyanott volt.

    Tömören egyébként erről a Win 7 utáni lejtmenetről kinézetben/használatban/felhasználóbarátságban csak annyit lehetne mondani, hogy össze kell hasonlítani más ilyen nagy lépésekkel, volt a Win 7-hez képest a 8 olyan előrelépés mint a 3.1-ről a 95? Design-ra, funkciókra, kezelhetőségre? Szerintem nem. Az egyik előrelépés volt, a másik meg hátra néhányat. Az oké, hogy belső működsére lehet jobb lett, de ehhez minek kellett mellé a felhasználó orra alá a borsot törni? Semmi értelme nem volt.

  • Chrystall

    senior tag

    válasz efi99 #71424 üzenetére

    Az a baj hogy King olyannal mossa itt össze a dolgokat, ami sajnos a Win7-8 váltáskor nem volt jelen. Nem baj a változás ha az a dolgokat hatékonyabbá, jobbá, szebbé is teszi, ez volt pont a Mac OS meg az OSX-nél, meg a Win 3.1-95-nél. Most ő ezt az új Windows irányvonalat is erre a sémára próbálja felhúzni, de értelmetlen a dolog, mert a valóság az, hogy a mobil platform ami az egészet ihlette megbukott. Eleve is sok volt már a beharangozáskor a berzenkedés, de aztán a piac is kíméletlenül odacsapott a hülyeségnek a Microsoftnál. Csak szegény ezt nem hajlandó tekintetbe venni.

    Egyébként egy jó ellenpélda a Goldwave nevű hangszerkesztő szoftver. Egy nagyon jó program, 2000-es évek eleje óta használom, most tart a 6. verziónál, és nem sokban változott. A lényegi dolgokban nem, és nem is kell, egy szakmabeli meg is őrülne. Mert nem ezért van. Mégis ugyanolyan népszerű mint régen, mert egy nagyszerű szoftver. Ellenben ott van például a Logic a mac-re, van olyan zenész kollégám aki a 9-ről azért nem váltott a 10-re mert nem akar vele vesződni, hogy újra tanulja benne mi hol van, és az ő műfajában semmit nem nyerne vele, semmivel nem ad többet. Pedig ott legalább a felület szebb lett, nem rondább. Szüval nem igaz ez, hogy ha nem újítunk és piszkáljuk folytonos újratanulással az embereket, akkor meghalnak a dolgok. Az igaz, hogy sok továbbképző tanfolyammal akkor nem keresne senki pénzt.

  • Chrystall

    senior tag

    válasz King Unique #71423 üzenetére

    "hogy egy XP fannal példálózol, aki eleve leragadt az XP-nél"

    Na, látod, mikor a magyar agyról meg az innovációról írtam, pont erre gondoltam. Hogy aki nem tud gyakorlatiasan gondolkodni (ellenben az angolokkal például, akik nem mindig, de sokszor tudnak, és így talán nem is véletlen, hogy tech-ben az angol kultúrkör diktálja a tempót) ebből az említett Youtube videóból azt szűri le, hogy a muksó leragadt az XP-nél. Nem, nem ragadt le. Ha leragadt volna, eleve meg se próbálkozik a Win 8-cal. Kipróbálta, és az volt a visszajelzésre, hogy púp a hátára. És bizony akinek nem az a hobbija és életcélja, hogy állandóan újratanuljon mindent, ami alapvető is lehetne, az jogosan érezheti így.

    Az meg sajnos teljesen jogos, hogy idehaza infotech-ben sokszor nagyon el vannak szállva elvont megközelítések fele. Hasonlítsál már pl. össze egy OTP netbankot egy külföldivel, egy bagatell vacak az egész. Mikor meg iskolában dolgoztunk oda olyan programot írtak milliókból 2008-ban, hogy az a funkció is hiányzott benne, hogy ha egy sáv üresen maradt, figyelmeztet az űrlapon. Kb. amit minden regisztrációs lap vagy szoftver évtizedek óta tud. Mert aki írta fel se merült benne, hogy ilyen egyszerű dolog is fontos lehet, ráadásul évtizedek óta alapvető. Tudott az mindent amúgy, az a szoftver, meg csilivili volt, csak azt nem, amit a józan paraszti ész diktál.

    "ahol ugyanúgy megmaradtak a csempék és az UWP built-in + Microsoft Store-ból telepíthető modern alkalmazások"

    1. Azért maradt meg, mert már nem lehetett visszatáncolni a hülyeségből, jóhogy meghagyták. Megcsinálták a csempés rendszert a mobil platform alapján, az megbukott, nyilván mostmár a PC-n muszály meghagyni, még ha tévút is volt, mert egyébként eldobni totál arcvesztés lett volna.

    2.A Start panelt meg lehetett volna modernizálni anélkül is, hogy a 8-cal együtt bejelentették a végét, aztán meg csak visszagozták mikor már a népharagra muszály volt reagálni.

    "macOS-t is idekevered"
    Ugyebár arról beszélgetünk hogy vajon fontos-e a felhasználót idegelni olyan fölösleges sallangokkal, amit a Win 8 hozott be. Nyilván hozok erre pro és kontra példát összehasonlításra. Én szerintem ez nem ördögtől való.

    "Microsoft Store megléte"
    Ezt a Microsoft Store-t nagyon erőleteted, de szerintem hagyjuk már ezt. Ugye köztudott, hogy a Microsoft másik oka a Win 8-cas újításokra, beleértve a Microsoft Store-t az volt, hogy a komisz trükközők kezéből kivegye a gyeplőt, és ne lehessen úgy belenyulkálni dolgokba meg "hekkelgetni" a rendszeren ezzel profitveszteséget okozva a Microsoftnak, mint a jó békebeli Windowsokkal. Hanem a mezei felhasználó az maradjon csak a csempék nyomogatásánál, meg vegye meg Subscription-re a szoftvereket a Microsoft Store-ból, nehogy egy életen át a Pirate Bay-ről letöltött, élethosszig működő szoftvert használja. Azaz birkásítani szeretett volna. Szerintem emiatt hagyjuk már ezt a Microsoft Store-t. Volt nekem is pár évig Win 10, lehet ha más lehetőség nincs, lesz is, de az évek alatt sose használtam a Microsoft Store-t, komoly, tweakingelős felhasználó számára szerintem az egész Store indifferens sallang.

    "helyett, Win+X menü a gyakran használt rendszereszközök közvetlen eléréséhez, UEFI boot és Secure Boot teljes támogatása, natív USB 3.0 és ahhoz kapcsolódóan UASP és UNMAP támogatás, Bitlocker esetén csak a foglalt terület titkosításának lehetősége, bizonyos extra funkciók "

    Ember, leírtam, nem a funkcionális fejlesztésekkel van itt bajunk, akik nem szeretjük a Win 10-et. Olvass vissza. Hanem nem értjük, hogy ezekhez miért kellett a már bevált, jól működő sémákat megkutyulni. Bár értjük, mert ahogy fentebb írtam, nyilván úgy nem lehetett volna elrejtegetni lényeges dolgokat a felhasználók elől, hogy ne babráljanak mint régen, ha minden őgy marad mint a régiben. Nem lehetett volna a Win 7 szerű megjelenéssel mobiltelefonnyomkodó felhasználók lelkületéhez idomítani azt aki PC-t használ. Nyilván... De hiába dobálózól itt a Win 10 technikai újításaival, amit mondom mégegyszer támogatok meg elismerek, de nekem ezt akkor sem fogod megmagyarázni, hogy mi szükség volt a sallangokra meg felesleges kutyulásokra ahhoz, hogy belekerüljön a rendszerbe USB 3 támogatás. Ennek hogy mit támogat, szerintem semmi köze ahhoz, hogy ott a Start menü vagy sem, vagy hogy egy kattintásra megtalálom-e a Control Panelt az igazi fontos funkciókkal, nem pedig az új Settings nyílik meg a sok hülyeséggel, ha meg kicsit mélyebbre akarok látni a beállításokban, akkor vért kell izzadni, mire az régi Control Panel a jól megszokott funkciókkal előjön. Szerintem ehhez semmi köze, hogy most támogat-e USB 3-mat a rendszer vagy sem, ahhoz hogy mi hol van. Ahhoz meg pláne nem, hogy évekig frissít a Win 10, van, hogy el is cseszi a rendszert, és vissza kell léptetni mentésből, ráadásul a frissítést már ki se lehet úgy lőni mint a jó békebeli Win7-tel lehetett.

  • Chrystall

    senior tag

    válasz King Unique #71425 üzenetére

    Egyébként még egy dolog, és utána már tényleg rádhagyom amit írsz, és szerintem erről meg az egész infotech-es fejlesztésekről el is mondtunk mindent ami sokszor a világban megy:

    HP Probook-om van, 2012 óta nem igazán éreztem meg, hogy lassú lenne, pedig még az eredeti HDD van benne, ami egyszer meg is hibásodott, de valahogy kiheverte. Nekem a Win 7 megy 2012 óta. 2 évig volt Win 10 rajta. A Win10 eleinte jól ment, utána úgy belassult a rendszer, hogy letöröltem, visszaraktam a Win7-et. Ezzel azóta sincs semmi bajom. Sőt. azóta anyukám is vett egy újabb laptopot, mostmár az lassabb mint nekem a 2012-es Probook. Pedig tuti többe került mint az én gépem, igaz én ezt használtan vettem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák