Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IstvánLászló

    senior tag

    Sziasztok!

    Ide is írok, hogy hátha lenne megoldás gondomra.

    Segítségeteket kérném, hátha valaki találkozott már ezzel a ram problémával.
    A gépem nincs tuningolva, minden defaulton is van.
    Win 7 home premiumot telepítettem és jól működik, dual modban 2x1Gb rammal de gondoltam hogy beteszek még ma 2x1Gb rammot hogy 4Gb ram legyem és nagy gondba ütköztem és leírom problémámat.

    Alaplapom neve: Gigabyte GA-MA69VM-S2 és bios-f2 verzió val működik jelenleg is.
    CPU típusa: DualCore AMD Athlon 64 X2, 3000 MHz (15 x 200) 6000+
    A ramok 2x1GB GeIL CL4-4-4 DDR2-800 -as 2,1-voltosak mind, dim1 és dim2 -ben vannak jelenleg.
    A dim3 és dim4 -be tettem még rammot 2x1GB GeIL CL4-4-4 DDR2-800 -ast, hogy 4Gb rammom legyen, de gépem bekapcsolása után, meglepődtem hogy kifütyüli és bios postig nem jut el.
    A rammokat külön párban teszteltem 24-órán át és semmi hibát nem írt ki a memtest.
    A lényeg gépem stabilan működik külön külön mid a két 2Gb ram modullal, de 4 modullal egyszerre nem??
    A kérdésem mi lehet a hiba, mit tehetek hogy 4Gb rammal tudjam használni??
    A biosban megnéztem hogy, CPU Vcore, DDR2 és NB feszültség állításra nincsen lehetőségem, mert nincsen ilyen menüje.
    A rammoknak 1,8-voltot ad az alaplapom.
    A válaszokat elöre is köszönöm.
    Üdv, István László :) :R

    [ Szerkesztve ]

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Új hozzászólás Aktív témák