Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz Fire/SOUL/CD #11921 üzenetére

    Igen, alap szinten azért tisztában vagyok vele, pl. hogy Ultimate-ben van csak (nem nagyvállalati rendszert csinálok, ezért az Enterprise kilőve).
    A 100MB-os particiót is ismerem, bár csak nemrég hallottam róla hogy pontosan miért is van.
    A SSD topicban írtátok (lehet pont te).
    Akkor a klónozás (és többek közt amiatt favorizáltam a Samsung 830-at, a hozzá adott Norton Ghosttal) miatt gondoltam, hogy direkt a 100MB nélkül fogom megcsinálni az SSD-re rakandó rendszert.
    Mivel most húznám újra azt a gépet, ez pont aktuális kérdés. Utána lehetőleg csak Ghostolnám, ha megvan az SSD.
    Ugyan ez asztali gép, de akkor azt hiszem itt is megtartom a 100MB-ost.
    A Norton Ghost hogyan tudja ezt lekezelni ?

    Illetve ezzel kapcsolatban lenne még kérdésem - bár lassan már kicsit Off lesz.
    Ha adott egy rendszerpartició, amit pl. gyárilag telepített Win7-é (pl. épp azon a gépen amit a szomszédomnak keresek: [link] és [link]) , és ez nagyobb mint az SSD mérete (pl. 128GB), amire átköltöztetném, akkor hogyan lehetne ezt lecsökkenteni ?
    Persze ha nincs rajta 128GB-nyi adat.
    A Ghost programok nem tudnak ilyet maguktól megcsinálni ?

    Annyira nem is tűnik mélyvíznek ez a BitLocker cikk. De majd este végigolvasom teljesen.
    Mondjuk a csoportházirend rész lehet kicsit magas lesz, de az úgysem kell nekem.

    amelyek képesek titkosított partíciókat létrehozni, azt elkülönítve kezelni
    Igazából a legjobb (mivel a felhasználó számára legegyszerűbb, ezért a leginkább használt - és nem elhanyagolt) az lenne, ha az egész rendszerpartíciót titkosítanánk.
    Illetve ha van másik partició is, akkor azt is.

    Még külső lemeznél is lehetne.
    Nővéremnek még szerencséje volt, mert a TV-re volt rádugva a külső vinyó (amin a mentések is voltak), és azt nem vette észre a tolvaj a lakásban ...

    Kényelmes, de nem ajánlott pl a böngészővel megjegyeztetni belépési adatokat.
    Hát pl. a firefoxtól az agyam eldobom...
    Azon két kattintás, és máris írhatod le az összes jelszót, amit megjegyeztettek vele.
    És tényleg nem bonyolult, tehát egy egységsugarú user is 20s alatt megcsinálja.

    A mail ügyben is igazad van.
    Bár a legtöbb ismerős ingyenes mailfiókot használ.
    De ha azt megjegyezteti a böngészővel, ugyanott van...

    Még engem is érintett a dolog, a barátom akinek ellopták a notiját, ő is használta az ncore accomat. Jelszó + Passkey csere kellett kapásból.
    Neki mondjuk nem egy helyen kellett változtatnia...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák