Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frogged

    aktív tag

    válasz jookomak #764 üzenetére

    Igen tervben van az Ardbergen is meg a Caolila 12-ön,Tallisker storm majd de van még sok minden a listán, ezer éve halogatom a Redbrest 12őt és a Woodford reservet stb.

    Ami nekem a Laga 16-ban bejön az az hogy számomra gyakorlatilag egy desszert whisky mert engem semmivel nem bánt ellentétbe a legtöbb malt whiskyvel.
    A füst mennyiség pont jó, a tölgyes fanyarság szinte nem is érződik és a tőzeg is minimálissan.
    De van íze zamata mint egy jó Bourbonek nem hallvány/vérszegény mint pl egy Dalwhinnie 15 vagy Glenkenchie 12 amik tipikus deszert maltok ként vannak számon tartva.

    A Laphoraigh azért nem jött be annyira mert ott már bőven van tölgy.
    Az első füstös whiskym 6 éve a Jonni double black volt de az nagyon nem jött át akkor nagyon soknak éreztem a tőzeget benne és kevésnek a füstöt, de lehet már az is ízlene.

    [ Szerkesztve ]

  • Frogged

    aktív tag

    válasz jookomak #764 üzenetére

    Úgy alakult hogy kezdtem kifogyni füstös whiskyből, ezért körbe jártam ezt az Ardbeg témát.
    Végül bátran berendeltem egy Uigeadail-t mert arra tippeltem hogy ez lesz az a palack ami a legjobban passzolni fog a kínálatukból az ízlésemhez.
    A Lagavulin 16 igen csak bejött korában de picit édesebb és füstösebb-en még jobb lett volna, az Uigeadail pont ezt hozza bár kicsit vadabb ízvilág de nekem még pont kellemes kihívást nyújt.
    De azért még a héten össze kóstolom párszor őket biztos ami biztos:)

    Nagyon jó szériában vagyok hogy nem nyúltam mellé, szülinapra kaptam egy Naked Grouse-t és meg leptem egy Redbreast 12-ővel magam mind2 kellemes könnyed ital .

Új hozzászólás Aktív témák