Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz Zanik #389 üzenetére

    Itt nálunk rendszeresen tart borkurzust már hosszú évek óta egy helyi vállalkozó, kisebb és közepes borászatok (kézműves borászok, bár ezt a sörészek által elcsépelt szót a borászok 99%-a nem szereti) borait kóstoljuk, bemutató keretében, inkább a borkészítésre, a borászatra koncentrálva, nem konkrétan a borokat elemezve szakmai szempontból, de néha karcolva azt.
    Itt történt egyszer az, hogy a bemutatón kóstolt egyik bor nagyon ízlett mindenkinek, ezért a végén vettünk belőle egy üveggel, majd elsétáltunk egyikünkhöz haza, felbontottuk, kitöltöttük, és már teljesen más volt, mondhatni nem ízlett senkinek. A hangulat, a környezet is hozzátesz vagy elvesz az ízleléshez.

    Hogy on legyek: én próbáltam többféle whiskey-t és whisky-t is néhány csepp vízzel lágyítva ahogy sokszor ajánlják, nekem egyik sem volt jobb. Többek között ezért is utálom, ha bárhol véletlenül jégkockát tesznek az italba, az első dolgom, hogy kihalászom; kitudja milyen vízből készítették, és mennyi port szedett össze a fagyasztóban. Jellegzetes dolog, hogy a nagyon sokáig, főleg NoFrost hűtőben hagyott jégkocka elpárolog, és a helyén csak sárgásfehér porszerű anyag marad. Ez simán látszik a whiskys pohárban is, hogy a tisztán kitöltött ital felszínén elkezd valami szennyeződés elterjedni.
    Pálinkát és whiskyt sem érdemes hűtve fogyasztani, azonban ha valaki mégis lehűtené az italát, annak javaslom ilyen beszerzését. Nem párolog el hosszú ideig fagyóban hagyva sem, és ami fontosabb, nem hígítja, nem szennyezi el az italt. Én olyat vettem Metroban, aminek van egy műanyag tokja, abban a felszíne sem szennyeződik. Kipróbáltam, nekem bejött. Talán nem hűt annyira, mint azonos méretű jégkocka, persze a marketing szerint de, viszont nekem épp azért tetszett, mert nem hűtötte túl. Azt viszont sokáig tartja, mert 2 adag(5+5 cent) italt is lehűtött egymás után, sőt még 20 perccel és 2 itallal a fagyasztóból kivétel után is hűvös volt, szabad levegőn párásodott.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák