Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgabro

    tag

    Sziasztok,

    Egy kis segítség, útbaigazítás kellene, ugyanis először egy WD MyBook-ot szerettem volna venni a médialejátszó mellé, de a HDD-s topikban a javaslatok alapján szem elé került talán egy jobb megoldás, mégpedig ez:

    MyCloud

    A hosszútávó terv mindenképpen egy itthoni NAS lett volna, ugyanis szeretném megoldani, hogy a médialejátszóhóz is legyen USB-n összekötve egy nagyobb tároló, valamint szeretném a dropbox és copy fiókjaimat is kiváltani egy saját felhővel.

    A kérdés tehát adott, ezzel a MyCloud-al sikerül-e megoldanom tulajdonképpen majd ugyanazt, amit most a Dropbox-al és a Copy-val teszek, vagyis, hogy adott esetben a munkahelyemen és itthon is tudok arra dolgozni, közvetlenül megnyitni és menteni rá adatokat pl. Ai-ból vagy Id-ből?

    Van-e egy jól megírt asztali alkalmázás ehhez is, amit a fájlkezelőkben (Finder/Intéző) gyakorlatilag egy külön meghajtóként látok, és tudok rá közvetelnül dolgozni?

    "A My Cloud adattárolók még DropBox fiókunkkal is összekapcsolhatóak, de emellett egyéb felhő alapú tárhelyekkel is képesek együttműködni."

    Ezt olvastam az egyik leírásban erről a MyCloud-ról, de ez valóban azt jelenti amire gondolok? Vagyis mondjuk a jelenlegi 2,5 gigás Dropbox fiókommal összekötve, ugyanúgy használhatom majd azt, csak most már 2 TB + 2,5 GB tárhelyem lenne? Ha ez így működne, már meg is válaszoltam magamnak a jól működő asztali alkalmazás dolgot a MyCloud-hoz.

    Ha esetleg ez így nem fog menni, tudtok javasolni valamilyen jobb megoldást arra amit szeretnék?

    A költségvetés úgy indult, hogy 25-30 ezerből szerettem volna kihozni a HDD-t. Aztán ezt a kompakt kis MyCloud-ot meglátva nem sajnálnám rá a 40-45ezret, azonban ha van ennél is jobb megoldás max 50 ezerig, akkor nagyon szívesen megnézném azokat is.

    köszönöm

  • dgabro

    tag

    válasz drmotto #1339 üzenetére

    Most vettem észre, hogy ez az egyik kérdésemre nekem is válasz. Tehát USB-n nem fogom tudni összekötni ezt a médialejátszóval, úgy ahogy most a 2,5"-es 500-as HDD-vel van.

  • dgabro

    tag

    válasz drmotto #1342 üzenetére

    Elolvasgattam, de valahogy nem világos még számomra :( Nagyon csak tapogatózom, sosem használtam még ilyet, és inkább nem erőltetném, ha csak csalódás lenne, mert pont arra nem tudom használni amire szeretném.

    Csak itthoni jólműködő hálózatos megosztás sajnos nem érdekel, akkor inkább megveszem a sima MyBook-ot, USB-vel rákötöm a médialejátszóra, úgyis ott lenne mellette fixen mindig, a transmissiont pedig úgyis a MED600 kezeli.

    Kifejezetten a dropbox és copy fiókom kiváltását szeretném megoldani valahogy majd egyszer, ezért gondoltam, hogy jó lenne ez a szerkezet.
    Arra van nagy szükségem van, hogy tudjak dolgozni az itthoni gépen és a munkahelyi gépemen is az adott állományokkal. Ráadásul itthon mac van, melóban pc.

    Nem ragaszkodom a dropbox szinkronizációhoz, csak a legalább olyan szintű használhatósághoz :)
    Az owncloud-ot láttam, hogy használják vele, de nem világos számomra, hogy ezzel gyakorlatilag úgy érném el a tartalmát itthon a Finderben és melóban win-en az Intézőben, mint most a dropbox-ot és a copy-t?
    Lesz egy külön "meghajtóm" pl. owncloud néven, mint jelen esetben a Dropbox-nak és a Copy-nak, és szépen használom a rajta lévő dolgokat.

    pdf-et, ai-t, id-t, cdr-t, psd-t kell tudnom megnyitni/menteni róla közvetlenül, viszont attól tartok ez olyan feladat lenne neki, mint a távoli film lejátszás mondjuk? Tehát le kéne töltenem az adott gépre a fájlt amivel dolgozni szeretnék, és ha végeztem, töltsem vissza a "felhőmbe" ha mondjuk itthon újra hozzá akarok nyúlni? Remélem nem, és csak félre értettem valamit :)

    Azt nyilván beáldozom könnyedén, hogy akkor az itthoni filmlejátszás hálózaton keresztül menjen, mert USB-n keresztül össze sem tudom kötni a lejátszóval, de ha a Dropbox és Copy szintű felhő dologként nem tudom használni, akkor nekem nem érdemes ezt megvenni :(
    Jól gondolom?

    Bocs az értetlenkedésért, új dolog ez nekem, és most rövid időn belül beleéltem magam, hogy ez nagyszerű lesz, de most konkrétan mégsem merem megrendelni a MyCloud-ot, mert kicsit megkavarodtam :S

    [ Szerkesztve ]

  • dgabro

    tag

    válasz Alex91 #1344 üzenetére

    köszi!!!

    #1345 drmotto:

    Szerintem inkább ez az idézet érdekesebb számomra a használatiból:

    "Ha egy számítógépen hozzáfér az internethez, akkor a világon bárhonnan, biztonságosan hozzáférhet a médiatartalmaihoz és fájljaihoz. A WD My Cloud web-hozzáférés díjmentes távoli hozzáférést biztosít a WD My Cloud személyes felhő tárolóeszközhöz. Miután bejelentkezett, a WD My Cloud úgy csatlakozik a számítógépre, mint egy helyi meghajtó, és a távoli mappái rendelkezésre állnak bármely Mac vagy Windows számítógépen. Erről a virtuális meghajtóról gond nélkül megnyithatók, elmenthetők
    és e-mailhez csatolhatók a fájlok."

    Már csak azt nem értem, ha ez ilyen frankó, akkor miért kéne owncloud-al, vagy bármi mással foglalkozni, és miért voltak olyan hsz-ek korábban, hogy azért messze van ez a teljesértékű felhőtől. Mert ez itt feketén fehéren azt jelenti, nem?

    Még végig nyálazom a használatit, de most nekem eddig az jön le belőle, hogy pont arra lesz jó amire szánom, úgyhogy jövőhéten mégiscsak rendelés lesz ebből.

    [ Szerkesztve ]

  • dgabro

    tag

    válasz BullZeye #1348 üzenetére

    Igen, olvastam. Épp miattad írtam, hogy nem értem az owncloud-ot, ha elviekben a használati szerint azt épp tudja magától is amit szeretnek.

    Nem szeretnek filmeket lejátszani távolról (az csak az itthoni hálózaton menne), a munkahelyemen csak azt szeretném amit írtam is. Dolgozni róla és menteni rá közvetlenül.
    Mondjuk az e-mail csatolás is érdekes ha nem megy, a leírásban pedig ezt írja. Így érdemes elolvasnom tényleg :)

    Az owncloud-ot nem ismerem, csak a korábbi hsz-eidben olvastam róla, és megnéztem az oldalát. Ezért kérdeztem, hogy ez úgy működik-e, mint pl. a Copy vagy a Dropbox, tehát az asztali alkalmazásával szépen beépül a fájlkezelőbe, és tudom használni a saját itthoni WD MyCloud-omat, mert az oldalán csak azt láttam, hogy az online felületét promózzák (bár tény, nem merültem el teljesen a honlapján, láttam, hogy van asztali alkalmazása win-re és osx-re is, ez már biztató volt).

  • dgabro

    tag

    válasz BullZeye #1351 üzenetére

    Köszi. Egy privát levél erejéig zavartalak még, hogy ne itt értetlenkedjem szét a topikot.

Új hozzászólás Aktív témák