Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Düsseldorf

    tag

    "Archmagos Cawl által kifejlesztett űrgárdista Mk.2. Létrejöttüket Guilliam segítségével valósította meg, aki átadta neki a Sangprimus Portum-ot, amelyben az eredeti Primarch gene-seed-ek voltak megtalálhatóak (hogy most 9, 18 vagy 20, azt nem részletezik)."
    Az eredeti primarcha génállományok birtokaban, még ha veszett is el abbol valami reszlegesen, miert nem magukat a primarchakat "szaporitotta" a derék Archmagos?? Akkor nem kellett volna 10 000 évig idözni a Mars mélyén hogy kidolgozza azok alapján a primarisokat. Másrészt 10 000 év, wtf?? Hogy élhet ennyi ideig, még ha alighanem alig van már benne bármi szerves is? Minden történetben az szerepelt (ahol ilyen téma előkerül), nincs az a létfenntartó rendszer (az Aranytrónt kivéve, de abban sztázisban van az éőhalott Császár) ami több ezer évig életbentartana bárkit is, és azok a rendszerek (pl. egy SM dreadnought) elég méretesek, nehezek, most meg kiderült de, és ráadásul olyan mozgékony benne a derék technomágus, mintha nem 10 000, de 100 éves se lenne.

    Tényleg a Császár mennyire volt genetikailag ember? Mert bármennyi tudás is veszett oda, klónozni tudtak, igy ha akarták volna, tudták volna klónozni? Akkor szerensétlen nem tölt félhalott állapotban kinok között 10 000+ évet az Aranytrónusba zárva. A klónozás nála nem megy, vagy igen, de nem csinálták meg, mert mondjuk a High Lordok egy élő Császár megjelenésével búcsút mondhattak volna hatalmuknak? Mond erről valamit a GW kánon?

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Cifu #619 üzenetére

    "Így a lépcső továbbra is megvan - egy Primarch DNS-éből csak szerényebb képességű SM-et lehet generálni - ahhoz, hogy Primarch-ot csinálj, az IstenCsászár DNS-ére lenne szükség..."
    Oké, de az rendelkezesre all, csak akarni kéne (vagy kellett volna), és a nagy cél érdekében biztos hozzájárultak volna azok, akik hozzájárulása kell ahhoz, hogy pár sejtet lekaparjanak a Császár teteméről.

    "Mert bármennyi tudás is veszett oda, klónozni tudtak, igy ha akarták volna, tudták volna klónozni?

    Sok ellentmondás van a fluffban. Ez is egy ilyen. Egy magyarázat mintha rémlene, mely szerint klónozni "egyszerűbb" létformákat lehet, minél felsőbbrendű valami, annál nehezebb a dolog, és tökéletlenebb a végeredmény. Ezért nem is próbálták klónozni a Primach-okat se...."
    Ööö, ezt nem valami mai tudományos cikkben olvastad? Uis. kb. ma tart itt a tudomány :)
    És ha képesek egyedi génvariációkat kinevelni, amolyan kézműves alapon, akkor ott a távoli jövöben előbbre járnak mint mi most :). Azaz mennie kellene a dolognak. De ha olyan nehéz is, 10 000 év alatt még ha 1% sikeraránnyal dolgozott volna a derék mester és teamja (kétlem hogy egyedül tevékenykedett volna a nagy feladattal), akkor is lenne már párezer primarcha. Na de nem igy irták meg a GW írói, a logika és koherencia meg már máskor is sérült eleget.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Phobion #625 üzenetére

    Kicsit rákerestem, a (német) Lexicanum-ban azt irják, Bile Fulgrim kérésére Ferrus Manust klónozta először a kardjáról fellelt vérmintából, mert az akkor még bizonyára nem megszállt primarcha nem tudta feldolgozni, hogy saját maga ölte meg "testvérét". Mivel a szálak (gondolom ez a génállomány akar lenni) nem voltak teljesek, a primarcha nem volt (személyiségében?) azonos Ferris-sel, ezért további kísérleteket végzett, amiben Fulgrim is segített neki azzal, hogy ezekkel a klónokkal beszélgetett árulásról, hűségről stb. (ezért gondolom h. döntően a személyiség volt a gond)- azaz ha ő már akkor tudott primarchát klónozni, 10 000 év alatt az Archimagosnak sem kellett volna ennek annyira megoldhatatlan problémának lenni ...
    Évezredekkel később Sanguinius klónozásával is kísérletezett, a leleményes Bile valahonnan szerzett vérmintát ehhez is :)
    Sőt, elgondolni is szörnyű ezt a blaszfémiát, a Császárt magát is megpróbálta klónozni, de azt már nem részletezik ehhez ugyan honnan a fenéből szerzett anyagot, és ebben meddig jutott (ha ugyan jutott valamire), mert amikora a primarchájuk vérének ellopása miatt kicsit dühös Blood Angels rohamosztag őt és saját magáról készített klónjait (amelyik mindegyike saját magát hitte az "igazi" Bile-nek) sikeresen likvidálta, ezt nem tudta kideriteni. Vagy megtartották maguknak ezt a titkot is (és igy a Lexicanium szerzői sem tudnak erről semmi konkrétumot :)).

    Forráshivatkozás minden állításhoz volt, de arról foglalmam sincs, ezen források melyike része az (aktuális) kánonnak. Talán az angol részletesebb/megbízhatóbb, de annak veselkedjen neki más.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #624 üzenetére

    Hm, én ugyan be nem látom, miért kellett volna bármit is kinyernie a warpból a primarchák előállításához. Semmi olyasmit nem mutatnak (mutattak, vagy jövőről lévén szó, fognak mutatni :) ami ezt igényelné.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #747 üzenetére

    a gyüjteményes Ian Watson-t le lehet tölteni tán a kupdf.com-ról. Én le is töltöttem azonnal, noha az eredeti könyv is megvan, aminél szerintem azóta se irtak jobb W40k könyveket, noha a Sötét imperium meglepően jó lett.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #829 üzenetére

    Megértem. Viszont a sajátomat én sem adom :).

    Alternatív javaslat, ha tudsz a melóhelyen nyomtatni, tedd ezt, lesz kézbefogható példányod.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz reelc #958 üzenetére

    egy könyv megítélése ugyan ízlések és pofonok, de az elmúlt egy évben a Titanicunál minimum 4 (sokkal) jobb Wh40k kötet is megjelent, a Sötét Impérium, a Hadúr, az Eretnekség történetei, a Kigyó testvérisége (nagyjából ebben a sorrendben) és - ráadásul a Bestia sorozatot nem ismerem, szóval lehet hogy még több :).
    Sőt, ha jobban belegondolok a Mechanicum is jobb, mert az eretnekség töténetei után befér negyediknek. Szóval ha korlátos a pénzed, szerintem nem érdemes a Titanicusra elköltened.
    Kicsit bővebben hogy ne csak indoklás nélkül lehúzzam ha már ennyien dícsérték, a könyv egyik fő szála, amiben egy, az ellenséges vonalak mögött kóválygó szedett-vedett kis csoport kalandjairól szól, az annyira túlírt, körülményes és unalmas, hogy egyszerre jutott eszembe egy oldalszámra megirt 1234 oldalas King-könyv, és a Nyomorultak, kb. olyan szenvedés volt majdnem az az egész sztoriszál. Továbbá a Mechanicus több tagja irracionálisan és annyira kicsinyes és emberi hibákkal terhelten viselkedett, ami akkor is fényévekre és illogikusan távolt volt az állandóan súlykolt Mechanicus képtől, ha tudjuk h. ők is masszívan hívők és igy fanatikusak is egyben.Ez kifejezetten zavaró volt végig, mert a könyv alapjait és konfliktusait tette részben értelmetlenné, mert a más kötetekben felépített képpel volt teljes ellentmondásban.
    Volt még egy nagy gondom vele, ami épp nem jut eszembe, a több kisebb ellentmondást meg nem sorolom, mert az a kifejezetten jó kötetekben is előfordul - csak itt sokkal nehezebb túllépni rajtuk, mint egy érdekes és izgalmas könyvnél, ahol épp a minőség miatt csak legyint az ember :)

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #1059 üzenetére

    Ha a Tuan nem adja ki v. nem akarod kivárni mig kiadja ami érdekel téged, akkor ha már eredetiben olvasod és ebookként, akkor ugyan kár egy egy eurocentet is kiadni rá, mert szó szerint minden valaha kiadott Wh40k könyv és novella fent van a neten.
    na jó, lehet h. a legfrissebbeknek kell 1-2 hónap mig felkerül, de pl. már az Anarch is fellelhető jóideje, és a HH 53 kötetéből is csak 1 v. 2 hiányzott amikor kb. 2 hete néztem.
    Ezért én vagy a magyar gazdaságot/Tuant támogatom, vagy letöltöm angolul, mert ugyan nem sok egy omnibus ebook-ért az a 15-20 euro, de ablakon kidobott pénz, ha ingyen is letöltheted némi keresgélés után :)

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #1061 üzenetére

    Az elv nemes, de egyrészt annyi könyvem van h. a harmadát (az is több mnt 1000 kötet) kénytelen vagyok szüleimnél tárolni, mert a párom azt mondja nem vagyunk könyvtár :) (és neki is vannak könyvei), másrészt az elmúlt 10 évben annyit költöttem könyvre, hogy abból már egy új autót vehettem volna- szóval drasztikus önkorlátozást kénytelen voltam bevezetni, nagyon megnézem mit veszek meg. A Wh40 világát meg imádom, de azért legyünk őszinték, nem az a szint, hogy ebből az angolt is megvegyem könyv alakban (magyarból még igen).
    Meg eleve a letöltött 300+ könyvüket fizikailag is megvenni, beleértve külföldi postaköltséget, hááát, egy újabb kb. 2 mió HUF lenne, plusz egy újabb komplett könyvespolc, irreális. És akkor a tengersok időt hagyjuk is.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Djuree #1062 üzenetére

    Lásd előbb. Ha majd 10 év alatt elköltöttél 6-7 miliiót könyvekre, akkor papolj ilyen erkölcsi fennsőbbséggel. Azt hiszem a Gutenberg galaxist nem összehasonlítható szinten támogatjuk.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Djuree #1074 üzenetére

    Semmi érdekes v. ellentmondás nincs ebben, csak a te jelek szerint kissé egyszerű világodnak magas, hogy nem csak a wk40k univerzum, és az ilyen ponyvaregények léteznek.
    A világot ugyan már a valhallás inkvizitor óta (alighanem még csak pajzán gondolat voltál a kiadásakor) kifejezetten kedvelem, de mivel könyvgyűjtő vagyok, és az engem érdeklő régi könyvek nem épp olcsóak (110 000-ért is vettem már könyvet), a pénzt inkább arra adom ki. Tetszik érteni? Ha magas, akkor szívesen leírom még egyszer, még egyszerűbben.
    Emellett (plusz a 2 gyerek), még a 4-500 csak angolul elérhető Wh40k könyv beszerzése sajna eléggé túl van anyagi lehetőségeimen, igy áttértem ezek free letöltésére, mert azért érdekelnek. Ha elitéled, pont nem érdekel, bizonyára zsenge életkorod magyarázza naivitásodat.

    Ui. Egyébként meg ne röhögtess, kicsit túlértékeled magad, csak nem gondolod hogy egy hozzád hasonló arctalan Gipsz Jakab/Jolán felé bármi magyarázkodási kényszerem van? A tényszerűség kedvéért csak leírtam a valóságot, ennyi.Azt meg csak remélem hogy tágíthattam a világképedet és rávilágítottam hogy a világ nem olyan egyszerűen ff, ahogy az óvodások elképzelik.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #1193 üzenetére

    "Előrendelhető az "Anarch" ;)"

    Nem vagyok Gaunt rajongó, de az Anarch szinte letehetetlen lett, ha jól fordítják, akkor élmény lesz olvasni.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #1206 üzenetére

    Remélem, mert az utóbbi időben elég jók a fordítások, de pl. az ezer fiak-ban és a Sötét impériumban is (ezekben vettem észre) az Űrfarkasok csapatát csőcseléknek fordítani igencsak hangulatrontó és fájdalmas melléfogás, azt jelenti a fordító nem teljesen ismeri a maygar nyelvet. Csak azért ezt fordítani, mert az angol eredeti (rout) egyik jelentése az a szótár szerint.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #1231 üzenetére

    amikor felosztják a maradék primarisokat az Indomitus hadjárat végén, akkor mondja Bjarni amikor megtudja hogy mégse a SW-hoz kerül:
    "‘I yearned to return to Fenris and fight alongside the Rout. Can I ever truly call
    myself a son of Russ if I do not?’"
    a magyarban a Rout csőcseléknek lett fordítva, ami a szó bármilyen értelmezését tekintve teljesen nonszensz.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Frod #1247 üzenetére

    Engem inkább az érdekel, miért a fenéért pont ezt adták ki, miért nem mondjuk a már elkezdett dark impériumos sorozathoz jó felvezetőnek tekinthető Watchers of the Throne: The Emperor's Legion kötetet Wraight-tól, ami izgalmas is, és jó az író stílusa is.
    Ennyire népszerűek itthon a kommiszáros könyvek?? Vagy előírta a BL hogy ki kell adni és kész? Mert nincs abba logika h. friss egykötetes írótól adnak ki valamit, amikor az elismert és bevált íróktól lenne is bőven válogatni - kevéssé ismert témákban v. épp már elkezdett sorozatokhoz (mondjuk az Eisenhorn és Ravenoroshoz a Magos v. az igéretes című Pariah - Ravenor vs. Eisenhorn).

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #1252 üzenetére

    bizony hogy nagyon jó lett, ezért írtam vagy 2 hete hogy ez lett a messze legjobb Gaunt kötet.
    viszont többet magyarul is megjelenő kötetet nem olvasok el angolul, igy olvasva már nem nyújtja azt, amit elsőre adna.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #1254 üzenetére

    "A HH-vel vagyok bajba. Csak folytatni kéne angolul, mert a magyar kiadás még évekre van a 34. kötettől......."
    34? ha még csak annyi lenne, de már 54+ 2 (a Siege of Terra sorozat) kötetnél jár a sorozat, plusz a primarchs széria 1x kötete, szóval ez sokára lesz utólérve :)
    de inkább olvass szintén jó, de nálunk alighanem kiadatlan köteteket/sorozatokat (Vaults of Terra, Horusian wars stb.)

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #1256 üzenetére

    ja, ha annyi már a polcon van, akkor azzal kár várni mig a magyar is odaér.
    Kedvet kaptam, alighanem a Grey Knights omnibust elkezdem, esetleg Brook:Rites of Passage-t, mert úgysem olvastam még navigátoros kötetet.
    De A Great Work is érdekes, kiváncsi vagyok a 10 000+ éves Cawl mester kalandjaira :)

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #1267 üzenetére

    valamit tényleg benéztél, a BL webshopja szerint már kapható (22 font), és e-könyvként is elérhető.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Giovan! #1311 üzenetére

    Jól tudod, de igazából önálló trilógiaként is olvasható. Viszont nem tudom hogy súlyos fordítói balfogás, vagy az eredeti is már ilyen volt, de mig az Eisenhorn csillagos ötöst érdemel, addig a Ravenor joindulattal három alá. Ha nem a fordítás volt gagyi, akkor olyan mintha nem is ugyanaz az ember írta volna a 2 szériát, csak egy bértollnok - vagy a rohamtempó hihetetlen módon kárára vált a minőségnek

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #1312 üzenetére

    A Pariah milyen? Megéri elolvasni?

    Elkezdtem Belisarius Cawl, the great work-ot, hát bizony ez is letehetetlenre sikerült, kár hogy nem tudok jobban angolul, de igy is élmény.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Cifu #1351 üzenetére

    " A probléma az, hogy a 40K idővonalának emberi birodalomra vonatkozó részének "érdekes" régiója magáról az IstenCsászárról szól, márpedig a HH csak egy szelete ennek, nem itt kezdődik, hanem a Császár felemelkedésével, ahogy a Föld feletti uralmat megszerezte (Thunder Warriors-éra). Aztán jött a Primarch-ok kifejlesztésének, szétszóródásának és összegyűjtésének időszaka. Majd a Galaktikus Hadjárat, a Birodalom újraépítéséért. Ezek után jön csak a Horus lázadás.
    Ezekről nem sokat tudunk."

    Áprilisban megjelenik Wraight: Valdor: Birth of the Imperium kötete, ez elvileg sok kérdésre választ ad. És mivel Wraight írásai a jobbak közé tartoznak, csalódás aligha lesz.

    "A HH-ról már kifejtettem a véleményem, erősen hullámzó a minősége, sok közülük nagyon gyatrán van megírva, és sajnos sok esetben a korábbi Lore-t lendületből tökön szúrják (Nikea zsinat, Űrfarkas lore, stb.)."
    A minőség hullámzó, igaz, de mutass egy 50+ kötetes sorozatot sztenderd minőségben, ez teljességgel nonszensz elvárás, még ha egy emberről is van szó, nemhogy 8-10 szerző esetén. Abnett könyvei is hullámzóak, pedig ő egy ember, de még Agathe Christie vagy maga Asimov se írt sztenderd minőségben, még neki is van jópár könyve ami a "kár volt erre ezt a 8 órát elpazarolni" kategóriába esik. Ha azt nézzük mennyien írják, reálisan nézbe jobb mint ami várható lenne.

    Lore: mivel A korábbi lore sok esetben egy nagy rakás fos volt, igencsak felületes, ráadásul sok tekintetben értelmetlen, logikátlan, így ha egy-egy írónak volt elég esze v. mersze a zőccséget felülírni, az csak üdvözlendő. És nem mindegy h. valaki a szerepjátékok v. az irodalom oldaláról nézi a lore inkompatibilitásokat. Az űrfarkasos felülírás se akkora ellentmondés mind hiszed, a másik topikban írtakat majd megkeresem és bemásolom ide, mert szó nincs akkora eltérésről, több esetben az olvasottak félreértelmezése okoz galibát.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Cifu #1351 üzenetére

    na átkopiztam a másik topikból a felvetéseidre a válaszom:

    "Másik lore "csoda" a Space Wolf-okkal kapcsolatosan ugyebár többször előkerült az, hogy "A Fenrisen nincsenek farkasok" (there are no wolves on fenris). Ezt a HH-ban ejtették el először (A Thousand sons), és azóta is ismételgetik, de kifejteni nem fejtik ki. Azt még hozzátették, hogy sose voltak farkasok a Fenris-en. A legáltalánosabb magyarázat az, hogy a Space Wolf-ok alakulnak át farkasokká.
    Ütközési pont 1.: Ez teljesen új lore, a 4th edition Wh40k-ig sehol sem említették. A 2nd Edition SW Codexben még egy betű nincs erről.
    Ütközési pont 2.: Az akkori és a mostani lore szerint is Leman Russ-t egy Thunderwolf nevelte fel. Vagyis bizony voltak ott farkasok eredetileg is. Sőt mi több, Freki és Geri, Russ két farkasa is Thunderwolf, velük együtt nőtt fel (úgy is mondhatjuk, hogy közös anya nevelte őket, "testvérek").
    Ütközési pont 3.: A Space Wolf Codex egyik alapvető vonása, hogy a beavatási szertartásként le kell vadászni egy Fenris-i farkast (Fenrisian Wolf), az igazán nagy férfiak egyenesen a Thunderwolf-ra (ezt inkább nem magyarítanám ) vadásztak. Namost ez esetben a saját elfajzott testvéreikre vadásznak? Ez még Űrfarkas mércével is meredek lenne..."

    Akik nem a szerepjátékok alapján/miatt olvassák a regényeket, vagy az egymásnak ellentmondó kodexeket nem veszik ennyire komolyan, azoknál ezek a problémák fel sem merülnek.
    Továbbá, akik a legáltalánosabb magyarázatot képviselik, azok vagy nem is olvasták a Thousand sons vonatkozó részét, vagy nem értették meg az ott írtakat.
    Bár Magnus nem fejt ki mindent, kellően homályosan hagyja a részleteket, teret engedve a képzelőerőnek, az feketén-fehéren kiderül hogy a fenrisi "farkasok" a technológia aranykorában a világra előként érkező telepesek/felfedezők által nagyon fejlett génsebészeti módszerekkel továbbfejlesztett v. átalakított megtervezett élőlények, amelyek különféle állati és emberi géneket is tartalmaznak, és amelyek bizonyos szegmenseit (Canis Helix) a space wolfok genomjába is átemelte a Császár (innen lehet a feltevés az átalakulásról).
    Azt Magnus se tudta, magukkal hozott farkas volt a prototipus amit átalakítottak (ez szvsz. hülyeség a köbön, kizárt h.15000 körül egy telepes űrhajó farkasokat v. akár csak kutyákat vitt volna magával bárhová, akár csak lefagyasztott génállomány formájában is) , vagy egy helyi élőlényt szabtak át (ennek ad sokkal nagyobb esélyt). Az se lett kifejtve, a fenrisi "farkasok" miféle emberi géneket kaptak, és az milyen pluszt ad nekik, csak sejtet és homályosan utalgat, de ezek szigorúan véve tényleg nem farkasok, csak kinézetre tünnek annak:
    "Magnus gave a studied shrug and said, “You look at those beasts and you see wolves, but is that only because it is what you expect to see?”
    “What else would we see?” asked Hathor Maat. “They are wolves.”
    “When you have travelled as far as I have, and seen as I have seen, you will learn that it is possible to look beyond the expected and into the true heart of a thing.
    ...
    “I can look past the flesh and muscle of that beast, paring back the bone into the heart of its marrow to read every scar and twist in its genetic code. I can unravel the millennia of change back to the logos of its origins,” said Magnus.”"
    Épp ezért a lenti ütközési pontok valójában nem állnak fent, mert kinézetre farkas még egy psziképességű thousan son-nak is (pláne más közönséges embernek v. akár űrgárdistának is), de ténylegesen nem azok. Ezt ügyesen kimagyarázták - csak ez már vagy nem jutott el sokakhoz, vagy magas volt a magyarázat :D

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Matej #1360 üzenetére

    szerintem a BL-nél is feltünhetett hogy nagyon balféknek tünik a Császár, ezért pl. a MAsters of Mankind-ban sokat beszél arról, mit és miért nem láthatott előre, illetve hogy a veszélyek mértéke és forrása ismeretlen maradt számára is. Érthető, jó analógiát is hoz ennek megértetésére annak a custodesnek akivel ezt közli (álmokon keresztül), nekem tetszett.
    És igen, felkészült ugyan sokféle veszélyre, akadályra, de az ellenfelei is hatalmasak és ravaszak, igy mindent nem láthatott előre. Főleg azért mert a jövő változik, van ami rejtve maradt előtte is (elrejtették), és ugyebár van szabad akarat, ami bármikor keresztbe húzhatja a legtökéletesebb tervet is.
    De a járványháborúkban Guiiliman is arról gondolkodik a végén, miért érti meg "apja" pár, korábban érthetetlennek tartott lépését és titkolózását is. Sőt, az egyébként gyakran túlzásokba eső fanatikus inkvizíció titkolózásra és ismeretek elfojtására épülő módszerei miért tekinthetők valahol logikusnak. Szóval vannak írók akik igyekeznek koherensebbé tenni a világképet, csökkenteni a problémákat, csak ezeket is észre kellene venni, nem csak azt, mi nem stimmel.
    Persze van ami így is nettó ostobaság a részéről, de hát erről pont azok a korábbi lore verziók tehetnek, amelyek felülírása miatt annyit panaszkodtok. 1 szó mint 100, szerintem több lore felülírás kellene, és erre úgy kellene tekinteni, hogy az ismeretek bővülésével többet tud meg az Impérium is a saját múltjáról, mert Guilliman logosai rég elfelejtett és elfojtott tudást ásnak elő - azaz a lore változás nem a GW gonoszsága, hanem az Igazság terjedése :).
    akit az irodalmi Wh40k érdekel, azt ezt egyébként nem bánja (észre sem veszi), a szerepjátékosok meg nyilván morognak majd miatta, de gondolom átgondolják a kiadónál melyik mennyi benefitet hoz :)

  • Düsseldorf

    tag

    válasz girion #1363 üzenetére

    "Ha GW úgy döntene hogy elmeséli a Császár felemelkedését vagy valami más olyan történetet amire már két mondatnál többet utaltak, akkor tuti bele bukna egy hatalmas retcon gödörbe. "

    Úgy látszik a GW vagy nem ennyire félős, Wraight-ot megbízták egy ilyen feladattal, egész kötet szól majd erről, tavasszal jelenik meg Valdor: Az Impérium születése.
    ami állítólag sok eddig titkos, homályban maradt részletről lebbenti fel a fátylat :)

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Cifu #1386 üzenetére

    "A minőség hullámzó, igaz, de mutass egy 50+ kötetes sorozatot sztenderd minőségben, ez teljességgel nonszensz elvárás
    Egyfelől esetleg nem az esztelen pénzhajhászás kellett volna a sorozatot építeni, mert arra építeték.
    Másfelől pedig a gond az, hogy mennyire mélyek a hullámvölgyek. Mert a HH-ban eléggé mélyek tudtak lenni. Jópár regényt jobb lett volna újraíratni a szerzővel - végső esetben simán el kellett volna kaszálni...
    De nem tettek ilyet."

    Igen, volt pár ilyen ultragáz kötet, de a sorozat elején. De utólag már léptek, az első 11 kötet 6 szerzője közül 3 többet nem kapott felkérést, még ha utólag is, de rájöttek hogy ezekért kár volt. Mondjuk az első 11 kötetben volt 3-4 tényleg elég nívó alatti.

    "Megpróbálhatták volna egy bizonyos igényességet támasztani, és azt mondani, hogy ebből nem engedünk, ne jelenjenek meg fércmunkák Wh40k logóval. Girion által korábban linkelt cikk mondjuk rávilágít, hogy már az 1980-as évek végén, de különösen 90-es évek elejétől sem sokban tért el ettől a GW mentalitása... :(
    még ha egy emberről is van szó, nemhogy 8-10 szerző esetén. Abnett könyvei is hullámzóak, pedig ő egy ember, de még Agathe Christie vagy maga Asimov se írt sztenderd minőségben, még neki is van jópár könyve ami a "kár volt erre ezt a 8 órát elpazarolni" kategóriába esik.
    Ez a kiadó felelőssége is. Lehetett volna azt mondani, hogy figyi pajti, ezt inkább a fiókban hagyjuk, és majd egyszer újraírod vagy ha nem lehet, akkor végleg a fiókban hagyjuk..."

    Igen, voltak ilyen kötetek, ez tény és ezt kellett volna tenni minimum 2 kötet esetén. De anélkül h. mentegetném őket, ha Asimov is írt gyenge köteteket, Stephen King jóideje már csak azt ír, de mégis kiadják őket, akkor ugyan miért pont pár GW-s szerző lenne kivétel?

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Cifu #1386 üzenetére

    "Szóval a Lore felülvizsgálattal semmi gondom, csak akkor legalább normálisan írják meg. A Nikea Zsinat vagy a Space Wolf lore például korántsem logikus vagy átgondolt. Hogy a folyton felemlegetett példával éljek...
    Akik nem a szerepjátékok alapján/miatt olvassák a regényeket, vagy az egymásnak ellentmondó kodexeket nem veszik ennyire komolyan, azoknál ezek a problémák fel sem merülnek.
    1.: Minek ad ki a GW Codex-eket, ha nem tartja szem előtt őket? Ez az ő felelősségük, és a Lore részei.
    2.: Ha legalább értelmes és jól átgondolt lenne az új Lore, akkor én lennék az első, aki hullámozva rajong a változás miatt..."

    1. Ebben igazad van, de most jön a DE: szerintem ez a vájtfülű keveseket zavarja csak, másrészt ilyen megosztott világnál teljes koherencia nem elérhető, továbbá ahol ennyire részletesen elkezdik kifejteni korábban 2 oldalban elnagyoltan és illogikusan összefoglalt 200 év eseményeit, ott elkerülhetetlen az ütközés az összedobott korábbi lore-al. szerintem maradva a HH-nél, korábban roppant elnagyolt címsorokból próbáltak csinálni lexikonrészletezettségű leírásokat, nem meglepő h. vannak ütközések.

    "Ezt ügyesen kimagyarázták - csak ez már vagy nem jutott el sokakhoz, vagy magas volt a magyarázat
    Nem magyarázták ki ügyesen, ugyanis továbbra sincs tisztázva pontosan honnan eredeztethetőek a Fenris-i farkasok és mi a hátterük."

    Kezdjük ott, a leírás szerint azok tényleg nem farkasok, mert annyi kiderül, a technológia aranykorában géntechnológiával előállított kimérák. Ez szerintem elég, mert mégis mit értessz pontos tisztázáson? Megadják a taxonomómiában használt nevezéktani elnevezéseket használva, mely lényeket használtak fel a "farkasok" létrehozásához? Vagy adják meg azt is, melyek mekkora genetikai hányaddal járultak ehhez hozzá? Vagy még pontosabb eredetleírás kell, a létrehozásuk dátuma, pl. Matthew McNeil és Shira Delaware által vezett genetikuscsapat 15 278-281 között? Ez nonszensz, ez egy regény, ebben épp elég magyarázat amit Magnus mond.

    "Amit beidéztél azzal csak egy gond van: Magnus is rébuszokban beszél, és nem felel meg a logikának. Ugyanis ha emberi gének is lennének az "őshonos" Fenris-i farkasokban, attól még a Lupus főrendbe sorolják őket, nem pedig a Homo főrendbe..."
    Nincs igazad. A Fenrisen honos xeno élőlény nem eshet semmilyen földi családba vagy rendbe, ehhez puszta formai hasonlóság a konvergens evolúció miatt nem elegendő.

    "Szvsz Graham McNeill fejéből kipattant, hogy milyen jól hangzik az egész alapját adó aranyköpés, amit aztán megpróbáltak kifejteni valahogy. Nem igazán vált be..."
    Szerinted. Szerintem meg ötletes magyarázat, és biológiailag és logikailag se hibás- és épp azért hagyott némi bizonytalanságot, hogy ne legyen támadható. Ezért írtam hogy okos.

    "Szóval vannak írók akik igyekeznek koherensebbé tenni a világképet, csökkenteni a problémákat, csak ezeket is észre kellene venni, nem csak azt, mi nem stimmel.
    Azt nem vitatom, hogy vannak jobban sikerült novellák, amik próbálják a lore-t normálisan és logikusan kifejteni, engem az zavar, hogy ezek mellett viszont bőven van olyan, ahol ostobaságokat hoznak össze, a régi lore-t pedig egy tollvonással úgy húzzák át, hogy amit adnak helyette, az marhaság, nem következetes és nem logikus...
    Persze van ami így is nettó ostobaság a részéről, de hát erről pont azok a korábbi lore verziók tehetnek, amelyek felülírása miatt annyit panaszkodtok.
    Ez így egy rohadt nagy ferdítés, más szóval féligazságokkal akarod a saját nézetedet alátámasztani."

    A fenrisi farkassal kapcsolatban McNeil jó munkát végzett, az h. nem értessz eléggé a biológiához, az nem az ő hibája. Amit adott magyarázat, teljesen korrekt.
    A Nikeai zsinatról meg egy szót nem írtam, igy nem is ferdíthettem róla ...

    "Amúgy engem azért zavarnak a hasonló HH béli lore felülírások, mert hajdan elég egyértelmű és kerek volt a történet. A Császár sem volt hibátlan, de megvolt az erő és az akarat ahhoz, hogy felépítse a Birodalmat az emberiség romjaiból. Hajdanában sem volt szeplőtlen (lásd Thunder Warriors történetszál), de azért síkhülyének nem lehetett nevezni. Ezt a lore-t összeállítók következetesen tartották is, sőt, a korai novellák is. Aztán jött a HH, és örömtáncot járva csinált belőle egy nagy hatalmú, de amúgy félkegyelmű bohócot..."

    Ezért írtam lejjebb, ameddig még nem jutottál el olvasásban, hogy elkezdték ezt korrigálni, lásd pl. a Master of mankind

    "akit az irodalmi Wh40k érdekel, azt ezt egyébként nem bánja (észre sem veszi), a szerepjátékosok meg nyilván morognak majd miatta, de gondolom átgondolják a kiadónál melyik mennyi benefitet hoz
    A szerepjátékosok nem túl régóta moroghatnak, lévén, hogy az első valódi Wh40k szerepjáték 2008-ban jelent meg. Addig táblás játék volt ugyanis a Wh40k és spinoffjai..."

    jó, leygen táblás játék, egyik se érdekel.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Matej #1402 üzenetére

    ja, ez jó meglátás, bennem is felmerült, csak ellenkező előjellel, hogy vajon nem-e a nagytudású Cifu Nagyúr ragaszkodik-e tévedhetetlenségéhez mint topikindító, és aki megsértődik ha valaki ellent mer neki Őokosságának mondani .. bmeg, mint egy kisiskolás :(
    ha valaki visszaolvas a topikindításig, láthatja ugyanazt fújja a topik indítása óta, és ebbeli velemenyeben semmi sem képes megingatni - mint egy sziklaszilárd viktorszavazó.

    ez főleg azért visszás, mert a tudásában a lore-hoz képest túl sok hézag tátong, maygarán jóval nagyobb a szája mint a tudása. amit pl. az Aranytrónusról irt is több helyen konkrétan hibás, és nem csak a regényekhez, hanem azokhoz a kodexhez képest is, amelyektől mákszemnyire való eltérést is katasztrófaként él meg és túldimenzionál. Akit érdekel, a Lexicanumban v. bármely kódexben utánanéz, erre ugyanúgy rájön, szóval nem kéne minden álíltását axiómaként elfogadni, nem több mint egy lelkes, sokat olvasó, ám nem túl logikusan gondolkodó elfogult rajongó véleménye.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz reelc #1406 üzenetére

    A "Chamber at the and of memory"-ben Malcador segít erre visszaemlékezni Dorn-nak, aki felfedezi az elrejtett lakóhelységüket az ostromra való felkészülés során. Ez is kellően homályos marad, az derül ki, hogy ha még élnének, ezt a háborút máris elvesztették volna, és az emléktörlést, ami miatt Dorn nem emlékezett rájuk, azt ő maga (Dorn) kérte Malcadortól.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #1457 üzenetére

    Nem tetszett nekem sem. Több mindenben sem, ami a legjobban zavart, hogy ahhoz képest hogy elvileg a sötét impérium szerves folytatása, főleg Guilliman, de Matthieau is nem egy kérdésben elég ellentétesen gondolkodik/viselkedik az előző részhez képest. Guilliman meg összességében elég fafejűnek lett ábrázolva, az előző részhez képest főleg. Bizonyos szempontból olyan dogmatikus hitvezérelt hülye lett, mintha ennek a kornak lenne a szülötte. Még jó hogy a kötet végén Lorgar könyvének elővételével ezt tompították.

    A Great Work viszont remek lett, bár annyit ugrált a cselekmény meg az időszál, hogy alig bírtam követni épp most mely korban vagyunk, és vajon ez épp vízió vagy a realitás-e.

    Cawl a primarisoknál is egy fejjel magasabb testőrénél csak szójáték vagy egy utalás hogy Alpha Primus? a bőrszín is gyanús :)

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #1463 üzenetére

    én nem arra gondoltam, ez vajon Omegon-e, hanem hogy vajon egy nem tökéletesre sikerült primarcha klón-e Alpha Primus.
    Végül is az kiderült hogy nem tökéletes, de az is, hogy teljesen egyedi, ő a legelső primaris, aki végül valami miatt nem került sorozatgyártásra. Holott annyival felettük áll, hogy az majdnem primarcha szint, ráadásul igen erős pszi. Ez mondjuk már nem Alphariusra jellemző, de lehet hogy ez a manipuláció volt sikertelen, ami miatt váltott az egyszerű primarisokra.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz girion #1468 üzenetére

    "Alpha Primusról nem árulja el a regény hogy afféle gén-kiméra (több géncsíra vonal keveréke)?"

    Nem derül ki, csak az, hogy nem primarcha, ezt Guilliman is kijelentette (valaki hallotta tőle ezt a kijelentést), de ez szvsz. csak annyit jelent, nem egy konkrét primarcha (de ezek szerint a kérdés felmerült másokban is akik látták, mert egy, a normál SM-eknél kb. egy fejjel magasabb primarisoknál egy újabb fejjel magasabb Alpha Primus már valahová a primarcha-méret nagyságrendjébe esik (a legkisebb Alpharius/Omegon ekkorák lehetettek). A néven túl a vöröses/rezes szín gyanús még, Alpharius tuti ilyen volt, és mintha Magnus is hasonló szinű lett volna..
    szóval kiméra lehet nyugodtan, mondjuk Alpharius + egy kevés aMgnusból (ugyebár igen erős pszi).

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Giovan! #1466 üzenetére

    Lehet épp hogy nem is klón, mert Cawl hozzáfért mindenhez, ami még megmaradt alapanyag és felszerelés volt a Császár genetikai laborjában, és bónuszként a Császár utolsó életben lévő, vele több emberöltőig együtt dolgozó kivételes tudású genetikus kutatótársának összes tudása és titka komplett az övé lett. Szóval ahogy a tudásának a hátterét felépítették, az alapján akár új primarchaszerűséget is létrehozhatott, vagy, épp azért nem sikerült teljes értékűt létrehozni, mert hiányzott hozzá a Császár pszi-képessége, vagy akár a szükséges Káosz/warp felhasználás (ez nem derül ki). Annyit mondott még (de ki tudja ez igaz-e? :) ), hogy Alpha Primus egyedi és az is marad, nem lesznek társai.

    A Mechanicus korlátozásai abszolút nem érdeklik, ő igazából csak formailag a tagja, mert anélkül nem működhetne, ő némi túlzással egy mai értelemben vett tudós.szemléletet tekintve legalábbis :)

  • Düsseldorf

    tag

    Hm, a Magos és a Pariah után már nem is tudom mit gondoljak Abnettről.
    Az eisenhorn széria kiváló volt, a Ravenorok felejtősek, főleg az előzmények után, mintha nem is ugyanaz az ember írta volna őket.
    Aztán több év jött a Pariah és újabb 6 év után a Magos, igy novemberben elkezdtem a Magost, amit később írt, de kronológiailag ez zajlik előbb. A novellák nívója hullámzott, de jó keretet adott a kötet címadó regényéhez, a Magoshoz, ami kissé lassan indult be, de ezt bepótolta, méltó lett az Eisenhornokhoz is. Igy nagy reményekkel nekiláttam a Pariah-nak, de ez hamar lehült. A könyv első kétharmada olyan unalmas volt, mintha egy 19.sz.i romantikus regényt, pl. a Nyomorultakat olvastam volna ... Helyesebben volt cselekmény és akció, nem is kevés, de nem volt hangulata, sablonos volt, annyira nem kötött le, hogy kétszer is napokra félretettem, ami már vészes jele annak, hogy a könyv gyenge. Nagyon gyenge. Aztán onnan mintha ismét Abnett ült volna le az írógéphez, félrelökve a bérírót, és a nívó az egekbe szökött, érdekessé, izgalmassá vált, alig lehetett letenni amikor szünetet kellett tartani. Az utolsó kb. 30 oldal még hátravan, de ez már nem változtat azon, hogy hiába a nagyszerű befejezés (hacsak nem laposodik vissza), a semmitmondó és unalmas első 60-70%-ot ez nem tudja semmissé tenni. Lehet hogy másoknak is volt hasonló érzete, ezért nem írta meg a folytatást immár 7 éve?

  • Düsseldorf

    tag

    válasz WayneGace #1560 üzenetére

    Annyit tudnak róla az átlagosan művelt emberek, hogy valamikor a régmúltban feláldozta magát az emberiségért, és/de ennek ellenére még mindig védelmezi az emberiséget szellemi síkon a gonosz erőkkel szemben, mint istenség. Illetve azzal is a képzettebb v. jobban informáltak vannak csak tisztában, hogy csak az Emberiséget védelmezi, nem egyes embereket. Hogy csak szelleme él, testét élőhalott állapotban is csak az aranytrónus tartja, azt a papság, az inkvizíció tagjai is tudják, valamint az Adeptus Mechanicus magasabb rangú tagjai is (hisz ők üzemeltetik a Trónt). Az arctlan billiók tudnak, vagy inkább csak hallottak az Aranytrónról, de hogy az mi a fene, mire való, és miért pont azon "trónol" a császár, azt nem tudják.
    Illetve a fene tudja, azt sok könyv után sem tudom, mit gondol az átlagember arról, milyen állapotban van az önfeláldozása után. Mert ugyebár azt állandóan súlykolja nekik a papság, meg minden katekizmusban benne is van, hogy feláldozta magát az emberiségért - de még mindig védelmezi azt. Szerintem azt gondolják a tömegek is, hogy nem úgy él mint egy ember, nem tud se mozogni, se beszélni, hogy azt tudják-e konrétan h. csak egy gépezetek által életben tartott roncsolt múmia, azt nem tudom.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Giovan! #1574 üzenetére

    "Szóval igazából túl nagy ez a Birodalom ahhoz, hogy általánosítani lehessen, egyes bolygókon bizonyára tisztában vannak vele, hogy a Császár vég nélküli agonizálása adja a naftát az Astronomicannak, és ezáltal tartja egyben az Ember Birodalmát,"

    hát akik ezt hiszik azok bizony rosszul hiszik veled együtt, ő csak kivetiti és kalibrálja az Astronomicant, az erőt hozzá naponta feláldozott, speciálisan felkészitett pszik ezreinek elszivattyúzott életerej eadja.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #1577 üzenetére

    Igazából mindkettőhöz szükséges pszik életereje, szóval nagyot nem tévedtél - csak az Astronomicanhoz speciálisan felkészített pszik kellenek.
    https://warhammer40k.fandom.com/wiki/Golden_Throne
    "The Astronomican requires the sacrifice of large numbers of psykers daily for it to continue to function, and also for the Emperor to be kept alive on the Golden Throne."

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #1608 üzenetére

    Nekem sem a becsületbeli ügy, sem a feketeszikla erőd nem jött be. Nem fogott meg egyiknek sem a hangulata, a Feketesszikla erődnek ráadásul a története is igen gyengécske volt. A komisszárlányosnak legalább volt olyan sztorija, ami jó alap volt, de annak kibontása nem sikerült a részletek szintjén, igy az erős közepes, lett, a blackstone fortress meg kb. kegyelemkettes (azért nem elégtelen, mert legalább volt pár érdekes karakter).

    Tényleg, egy grey knight progenoid mirigyéből mit tud visszafejteni Fabius Bile? Mit remél attól, milyen többletet, ami meghaladja azt, amit primarchák nála levő, klónozásukhoz elég genetikai anyagából nem ért el?

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #1610 üzenetére

    Akkor még pár Szürke Lovagos cím, csak nehogy kifogyj az olvasnivalóból :)
    - Annandale: True Name és Incorruptible
    - French: Crucible
    - Goulding_Kaldor Draigo: Knight of Titan
    - Goulding_Mortarion's Heart [script]
    - Kyme_Dread Night - Shield of Baal 08
    - Parrino_Witness

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #1618 üzenetére

    Annyit pontosítok, ha a Sons of Titan-t beszerzed, abba benne van a True Name és az Incorruptible is.
    Igen, annak a Baal-os omnibusnak az egyik kisregénye/novellája az amit ajánlottam, de külön is beszerezhető

  • Düsseldorf

    tag

    A Valdor könyv felénél járva kezd a helyzet bonyolódni, kezd érdekelni a vége a kissé döcögős kezdés után, mert bár nem rágtam le eddig a körmöm, pár dolgot Wraight kissé más megvilágításba helyez, illetve mivel csak címszavak voltak róla, bárki azt gondolhatott bele amit akart - ezután viszont nem, mert le lett írva, első szám első személyben látva, elmesélve :) (nem csak Valdor szemével látva a történteket).
    A stilusa viszont jó, hozza a Vaults of Terra-ban megkedvelt hangulatot.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Düsseldorf #1655 üzenetére

    Összességében kicsit csalódás volt a Valdor-kötet, nem önmagában a nivó miatt, az rendben volt, , hanem mert lehet hogy az indokolatlan várakozások miatt :), többet gondoltam megtudni az Impérium születéséről.
    Arról is kaptunk némi felvilágosítást beszámolók, tanuvaloomások formájában, de alapvetően egy eseményről szólt a sztori, ami nemhogy a heresy, de messze a Crusade előtt játszódik.
    két érdekesség, és ezekkel semmit nem lövök le (van azért más érdekesség is :) ) , megtudjuk a kisregény végére, honnan kapták nevüket az astartesek, és hogy Valdor tényleg hatalmas, kisebb primarcha méretű, biztos nagyobb mint pl. Alpharius, mert a magassága 280-300 cm között van valahol (attól függöen mi számit alacsony nőnek) - és hogy egy teljes fejjel nagyobb mint egy Thunder Warrior primarcha.

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #1662 üzenetére

    Elvileg nem sorozat tagja, hanem szóló regény.
    Wraight is azt nyilatkozta ha jól emlékszem, és a BL honlapja sem emliti h. sorozat kezdete lenne:
    https://www.blacklibrary.com/all-products/valdor-birth-of-the-imperium-ebook-2020.html

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #1678 üzenetére

    a 2 Watson és az Abnett novella jó, a többit nem olvastam.
    de lehet előveszem valamelyik nap, milyen volt a Wh40k 30 évvel ezelőtt :)

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #1741 üzenetére

    "Valahol kár, hogy nem erőltetik az ebook-ot. De érthető mondjuk. A jó magyar ember lekapná ncore-ról, azt jóidő."
    Na ez kivételesen nem a magyar ügyeskedés kategóriája, ez mindenütt igy van, ha valami kijön angolul e-book formátumban, az villámgyorsan megjelenik valami tematikus fórumon. Az e-book előtti időkbők pedig a régebbi köteteket beszkennelték és úgy érhetők el, a ma már nem kapható ősrégi kötetek is. Sőt, még az audiódrámákat is meglelni nyomtatott formában ...

  • Düsseldorf

    tag

    válasz Peace #1760 üzenetére

    az kevés lesz látva a kiadói terveket :)
    ráadásul előbb-utóbb biztos visszahozzák a Guilliman után a többi primarchát is, hisz csak 2 halt meg biztodsan, és azt csak most tudtam meg, hogy Dorn egész biztos túlélte azt a csatát, ahol csak a kezét találták meg utána, és ha igy megágyaztak annak regényben leirva hogy ott nem halt meg, Vulkán ezt tudta is róla, akkor ezt nem véletlenül irták le.

  • Düsseldorf

    tag

    nem tudja valaki, van erről valami hivatalos nyilatkozat, hogy a legelső 1990-es regény óta minden regény elején változatlan 1 oldalas kis komor világleirást miért röviditették le, és tették kevésbé darkra? Ezt mi a fene indokolta, valamiféle politikai korrektség, vagy ma már túl grim meg dark volt a fiatalabb nemzedékeknek? A most kiadott Thorpe: Indomitus elején már csak ennyi van a jól megszokott, védjegynek is beillő szöveg helyett:
    "
    For more than a hundred centuries the Emperor has sat immobile on the Golden Throne of Earth. He is the Master of Mankind. By the might of His inexhaustible armies a million worlds stand against the dark.
    Yet, He is a rotting carcass, the Carrion Lord of the Imperium held in life by marvels from the Dark Age of Technology and the thousand souls sacrificed each day so that His may continue to burn.
    To be a man in such times is to be one amongst untold billions. It is to live in the cruellest and most bloody regime imaginable. It is to suffer an eternity of carnage and slaughter. It is to have cries of anguish and sorrow drowned by the thirsting laughter of dark gods.
    This is a dark and terrible era where you will find little comfort or hope. Forget the power of technology and science. Forget the promise of progress and advancement. Forget any notion of common humanity or compassion.
    There is no peace amongst the stars, for in the grim darkness of the far future,
    there is only war."
    Igy ez nagyon béna lett ... :((

  • Düsseldorf

    tag

    A Mars papjaiban sikerült minden idők legröhejesebb warhammer forditási hibáját elkövetni, ha a forditó nem ismeri a WH40k világát az még hagyján és valahol érthető is, de ha magyarul sem tud, akkor rokona valakinek a kiadónál hogy őt alkalmazzák??
    Az angolban ez áll:
    "Arcetri had been the first of Kotov’s forge worlds to fall, attacked and consumed by a questing tendril of Hive Fleet Harbinger."
    Ezt sikerült igy forditani:
    "Arcetri kohóvilágát vesztette el először, hála a Vészhozó kaptárflotta egyik kacsájának."

    No comment, de az biztos hogy még én is jobb könyvforditásokat követnék el mint Takács Gergely, mert angoltudásban nem versenyezhetek vele, de magyarul sokkal jobban tudok mint ő, és bónuszként ismerem a világot is.

    Szerintem ilyen forditási szinvonaltalanságok miatt vették vissza pár éve sok országban a kiadói jogokat.

Új hozzászólás Aktív témák