Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vati

    senior tag

    Nekem is lenne 1 vmware kérdésem.
    Igaz, a wines változathoz, ide meg úgy látom, linuxosok írnak, de hátha...

    Hogyan lehet elérni, hogy amikor host rendszerbeli partíciót nevezünk ki virtuális gépbeli merevlemeznek, akkor arra ténylegesen írni is lehessen? Mármint azonnal és fizikailag, ami a hostból is látszik.

    Paraméterek: VMware Workstation 5.0, host: WinXP, guest: Win98, fájlrendszer: FAT32 partíció, guestben merevlemezként felvéve, Independent/Persistent beállítással. Utóbbi -ha jól értem- azt jelenti hogy ide a virtuális gép direktben kellene hogy írjon, és az ott is marad a merevlemezen.

    Tapasztalat: leginkább a csillagok állásától függ, mikor látszik a host oprendszer felől az ide írt adat:(
    Olyan abszurditást sikerült előidézni pl, mint: a virtuális gépen létrehozok egy fájlt ezen a ''közös'' partíción, utána virtuális gép shutdown. Újraindítás után a következő sessionben a fájl megint látszik a virtuális gépből, (tehát valaminek valahová képződnie kellett fizikailag) de közben a host oprendszerből nem látszik semmi, sem előbb, sem utóbb, sem közben. Vagy: eleinte látszanak az előző sessiönben létrehozott fájlok a hostból is, de később, 1-2 guest-beli lemezművelet után már nem. Vagy, eleinte a guest oprendszer látja a saját maga által létrehozott fájlt, de később már nem tudja olvasni. (file read error) Eleinte arra gyanakodtam: csak azt nem szereti, ha a hostban fel van mountolva a ''közös'' partíció, mert amikor először ránézek a host felől a partícióra, mindig a valóságra hasonlító állapot látszik. De nem, leginkább sehogy se működik.

    Nem tudom elhinni, hogy a WMware Inc. ekkor hulladék bughalmaz sw-t kiad.
    Tehát valamit én kell rosszul csináljak, de mit?

    [Szerkesztve]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz WN31RD #177 üzenetére

    Mindenkinek köszi, a lecsatolást kipróbálom!
    Mondanom sem kell, sohasem írtam a hostból erre a partícióra amikor futott a virtuális gép. (csak egy FAT32, nem bonyolultabb fs)

    De belegondolva, teljesen jogos...

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Új hozzászólás Aktív témák