Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hoolla

    aktív tag

    Üdv mindenki!

    Elkezdtem olvasgatni a topicot, mert lehet, hogy 1-2hónap múlva bevizezném a rendszeremet. Jövö héten lecserélem a házamat egy Cosmos II-re és elsö körben szeretném vizezni a procit, vga kártyát. Viszont ha addig végre Megjelennek a 7990-ek az még bekerülne a gépbe, vagy egy másik 7970, ha nagyon elmeroggyant ára lesz a kétfejünek. Tuning annyira nem szempont, de ismervén magamat, ha kész a rendszer akkor úgyis rámegyek a maximumra. Tehát ezek fényében szeretném megkérdezni, hogy mekkora radiátort, csöveket és milyen erös pumpát kéne hogy nézzek? A folyadék az a speckó nemvezeti az áramot lenne. Meg igazából az is érdekelne, hogy minden szerkezet befér a házba? Mert az egy kicsit aggasztana, ha mondjuk a radiátor házon kívül lenne.
    Mint kezdö vizes mennyire bonyolult összerakni a rendszert?
    Olvastam itt a csövek mattulását, nem biztos hogy engem az érdekelne, de szeretnék zöld színü csöveket és ha azok gusztustalanok lesznek akkor lehet, hogy megelégednék az egyszerü áttetszö olcsó csövekkel.
    Melyik a legjobb radiátor pumpa block kombó ár érték arányban? Melyik szerintetek a legjobb márka? Mitöl a legjobb?
    Kell hogy blockot rakjak az alaplapra is, vagy az csak prof tuning esetén szükséges? Ventiket teljesen kiiktathatom, vagy kell, hogy hagyjak párat a radin, vagy a házban itt ott?

    Elöre is köszönöm és még olvasgatok jó sokat!

    "It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

  • hoolla

    aktív tag

    válasz jones965 #3624 üzenetére

    Üdv! Hatalmas respect, ezért a munkádért és azért, hogy valamihez ilyen mélységekig értesz! Átnézem még otthon a képeket, mert most teló....

    Nekem ezek a slim, dual, tripla stb nem sokat mondanak még, de megnéztem az aquatuning oldalt, találtam ittenit is, szóval majd átböngészem alaposan. Szerinted a felsö radi rögzítése probléma lesz nálam is, vagy csak azzal a radiátorral nem voltak kompatibilisek a lyukak? Mert ha szét kell furkálnom a házat, úgymond nem gond de így teljesen szüzen nem biztos hogy lesz elég önbizalmam hozzá. :)
    Nem fogom használni az alsó winyó dokkot, szóval érdemes már elöre berakni a radiátor konzolt vagy nem fog akadályozni semmi a késöbbi berakásban?
    Ahogy láttam te is telepakoltad a radikat ventikkel, ezzel gyakorlatilag hangban ugyan ott van az ember mint vízhütés nélkül nem? Tehát nem hangtalan a vízrendszer sem? Azt olvastam hogy a pumpának van némi morgása, de az lecsökkenthetö a gumitalpakkal, viszont a ventik zúgnak mégha csak a levegö áramlását is lehet hallani.
    Tehát egy radi csak a procinak és egy nagyobb a két vga-nak ha jól értettem. A feltöltésröl, leengedésröl lehet valami részletesebbet olvasni?

    Köszönöm!

    "It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

  • hoolla

    aktív tag

    Sziasztok.

    Jelenleg van egy kész gépem, amit minden épp eszű ember úgy hagyna ahogy van. De én szeretném piszkálni és az egyetlen út ehez, hogy a vga-t vizezem.

    Viszont lusta vagyok végig olvasni száz meg ezer hozzászólást.
    Valaki leirná nekem, hogy miket kell vegyek? Minden EK lenne és fehér löttyel képzelem. Később proci is hozzá, de az most vigan elvan a AIO vizzel.
    Egy NZXT manta házam van és előre kerülne a radi a vga-hoz. Ventik vannak.
    EVGA 1080ti FTW3-ra menne a cucc.

    Előre is köszi

    "It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

  • hoolla

    aktív tag

    válasz Bakus #49004 üzenetére

    Köszönöm, pont ennyire volt szükségem, hogy el tudjak kezdeni nézelődni.

    Azt irja nekem az EK weboldala, hogy két 240-es slim radiátort kell betegyek a vga-hoz. Ahogy seniman is irta. De felül ott figyel a corsair AIO radiátora a procinak. Tényleg ekkora hőt termel, hogy két radi kell a lehűtéséhez egy kártyához?
    Ha kell még egy radi fölülre, akkor már a procit is rákötném.

    LLkobe megmondó kollégának is köszönöm a rendkivüli fáratságot igénylő hozzászólását!
    Ma reggelre virradóra (helyi idő szerint) álmodtam meg, hogy vizezni szeretnék, és kb 15 perccel a reggeli sétám után a gyermekemmel, irtam, hogy valaki aki hozzáértő itt a topikban, pötyögje már be nekem azt amit Bakus-nak gondolom kemény 5 másodpercébe került. Igy mire megint géphez ülhettem este, már tudtam, hogy mikre keressek rá specifikusan és nem kellett előtte elolvasnom a Gyűrűk ura trilógiát.

    Ha azt irtam volna, hogy nincs időm elolvasni, akkor azt irtad volna, hogy ha nincs időm olvasni akkor, hogy akarok vizet épiteni? Mi lett volna a helyes kérdés tőled, hogy ne egy ledegradáló választ kapjak?

    [ Szerkesztve ]

    "It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

  • hoolla

    aktív tag

    válasz hash99 #49024 üzenetére

    Nem a hőfok hajszolása a cél és nem is az egetrengető tuning. Simán csak hobby szerűen szeretném szerelgetni a gépem. Valami kell, hogy legyen rajta amit lehet variálni.
    Viszont ha már belepakolom a vizet, akkor már ne lássak olyan hőfokokat mint viz nélkül. Azért jó ha van némi haszna is a dolognak. Tehát ha a két 240-es slim radiátor nem elég a procihoz és a vga-hoz akkor valami más megoldás kell. A 280-as radi túl vastag amit ez ek-nál lehet kapni. Még ők is a 240-es slimmel pakolták tele.

    Kamelot, a ház csere nem játszik. Az elmúlt 20 évben volt kb 15 különböző házam köztük Cosmos II is, de csak ez a kicsi, mégsem túl kicsi ház a kedvencem. Egyszerűen gyönyörű.

    Viszont külső megoldások érdekelnek. Láttam a Thermaltake P100-at. Azt még a falra is felcsavaroznám a monitor/ház mögé. Tartály, pumpa is mehetne rá és akkor nem is kéne azt a tömzsi rövid tartályt vennem.
    Rádobnék egy 600mm-es radiátort rögtön a tetejére ( ami a felém néző oldal lenne ha a falon van) és kész. Viszont az lehet, hogy a csövek túl hosszúak lennének?
    Vagy csak egy sima radiátor egy talppal a gép mögött? De olyat még nem találtam. Vagy valami a gép alatt?

    "It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

  • hoolla

    aktív tag

    válasz Weareus #49041 üzenetére

    Az AIO megy a dobozába és eladásra, ha elviszik. Már eldöntöttem, hogy menne a proci is a rendszerre.
    Az lenne a legjobb ha ki tudnam kerülni az extra dobozokat/állványokat, de ha nem tudom, akkor a P100 egy kellemesebb alternativa.

    Az is jó lenne ha simán csak a radiátort tudnám megvenni, és valahogy a házam köré eszkábálni. Arra is gondoltam, hogy felcsavarozom az asztalom aljára a radit, fúrok két lyukat az asztallapba és felvezetem a csöveket a ház hátuljánál és onnan be, szépen egymás mellett. A mobilitás nem szempont, vagy ha mégis, akkor leeresztem a rendszert. Viszont egy, nagyobb radiátorral jó lenne megoldani, ha az elég.

    És köszönöm Hash99 de az egy orbitális darab. Arra nincs szükségem. :)

    Igen már összedobtam egy bevásárlólistát az ek oldalán. Nem olcsó, de van még időm erre félretenni. Meg mire összeáll a kép az is idő.

    Van valakinek itt hasonló megoldása? Vizhűtés ami nem a házban van?

    "It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

  • hoolla

    aktív tag

    válasz Weareus #49043 üzenetére

    Wow Székre? Nagyon tetszik ez a rugalmasság. Ez mindjárt több teret ad nekem.

    Tetszik ez a topik, amiért mindenkinek nagyon személyes egyedi megoldásai vannak.

    Úgy látom, hogy ha kint van a radi, akkor is lehet a 10-13-as csöveket használni. Ami jó hir mert a nagyobbak már böszmék szerintem az én kicsi házamba.

    A ház oldalára, tetejére nem tudok rakni semmit, illetve a teli oldala az a fal felé néz és kb 10 cm rés van ott. Meg ugye minden irányban ivelt a Manta.
    A kábelrengeteg is el kell hogy tűnjön, igy lesz furkálva az asztal amúgy is.
    Viszont a levegő áramlásra nem gondoltam, az szét idegelne... Azt lehet, hogy a fal felé fújja. Lenne kb 30-40 cm a radi test és a fal között, hogy még ne zavarjon a fészkelődésben. Az elég nem, hogy ne ragadjon be a hő? Nem paksot hűteném.

    Bakus te egy szaki vagy úgy látom. Remek munkák! Az iróasztal az brutál. :R
    Viszont ami engem egyenlőre érdekel az, az a kép, ahol az asztalod oldalára van felcsavarozva egy állvány segitségével. Azt is te csináltad vagy lehet venni? Valszeg csak csinálok egyet, de csak akkor tudom elkezdeni ha már a radiátor is itt van. Viszont jól látom, hogy van egy rés a radi és a ventik között is? Az miért van? Illetve van arról az állványról/talpról/bracketről külön képed? Nyilván ki van vagdosva a közepe, hogy a levegő keresztűl is jusson. Lehetséges, hogy két külön talp egymás felé forditva? És 6 venti a venti oldalon és még 3 a radi oldalon?

    "It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

  • hoolla

    aktív tag

    válasz Bakus #49067 üzenetére

    Köszi a linket, már találtam itt is kemény 9 dollárért. De lehet hajtok egyet magam. Hever itt egy aluminium lap rács ami pont jó lenne. Jelenleg szitának használom.

    Nem értem az összefüggést, miért kéne nagyobb cső kintre? Meg erősen szemezek a PETG csővel. Vennék belőle 2-3 métert, az csak elég lenne kitapasztalgatni, hogy hajlik, de nem tűnik túl nehéznek.
    Viszont egy radiátort szeretnék csak. Van/lesz négy felszabadult 140-es ventim, szóval azokat rápakolnám egy hosszú, vastagabbra.

    Ez a kinti megoldás felvet néhány probléma forrást. Ha a falra rögzitem a radit, akkor az asztal is fixálva kell, hogy legyen, illetve a hard tubeokkal, a gépház is. Igazából a gépház mindenféle képpen rögzitve kell, hogy legyen. Vagy az egészet ráteszem egy tálcára házzal együtt. Van is ilyen asztallapom még egy fölösben. Igy együtt mozogna minden.
    Ez igy elsőre jó lenne tapasztalatszerzésnek, majd egy év múlva, úgy is proci, vga, lap csere ( ha lesz értelmes mini itx lap).

    Köszi proci985, de én nem tudom közvetlen a házra rögziteni a cuccosokat.

    "It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

  • hoolla

    aktív tag

    válasz Bakus #49099 üzenetére

    Értem a légtelenitéses problémát és azt is, hogy sokkal korlátozottabb a mozgásterem merev csővel. De már kitaláltam, hogy minden ugyan azon a "tálcán" lenne. Tehát lecsavaroznám a gépházat és mögé a radiátort, úgy, hogy a radin a cső ki és bemenetek alul legyenek, igy megelőzve azt a pici kilengést is ami a tetején keletkezne, mozgatás, szerelés közben. Tehát ha a radiátor fix és merev, és egy felületen van a gépházzal, akkor elméletileg nincs különbség, mintha a magában egy nagy gépház belsejében lenne az egész rendszer.

    Pumpa/tartály is menne kivűlre, de ha muszáj, be tudom rakni a házba, csak túlzsúfolt lesz.
    A pumpa az EK-XTOP Revo D5 plexi lenne.

    Az EK-nál a 560-as radi csak 45mm vastag. A 60mm-es radik azok 120mm-es ventikkel vannak. Melyik a jobb? Illetve mindkét oldalról a radira fújjam a levegőt, vagy fúj és sziv? Van egy tonna ventim.

    "It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

  • hoolla

    aktív tag

    válasz Bakus #49120 üzenetére

    Köszönöm a helpet. Tervezgetem a redszert. Lassan összeáll a kép, aztán már csak meg kell venni a cuccokat. Alig várom, hogy szerelhessem össze.

    "It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

Új hozzászólás Aktív témák