Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Csavez™ #71609 üzenetére

    Google fordító nem biztos, h jól fordított, de ez monitoroz vmit és ha baj van, akkor leállítja a gépet. Jól értem?
    Jah, a videóból kiderült mi ez. :R
    Nos, gondolom PWM-es pumpánál az alaplap is le tudja állítani a gépet, ha nem megy a pumpa.
    Felteszem olyan azért nincs, h van RPM jel, de víz az meg nincs. :))
    De ha minden elromlik és nem forog a víz és vmiért felügyelet nélkül van hagyva a gép, akkor majd a hardveres védelem kapcsolja le Tj hőmérsékleten. Ha az a védelem se hatásos, akkor meg garanciális probléma. :)

    Felteszem ha vki atombiztos védelmet akar, akkor ugye van ups is a gép előtt, meg rcd kismegszakító, stb. Így kisebb eséllyel gyulladt ki a lakás is.
    Jah és a Leakshield-et se felejtsük ki! :))

    [ Szerkesztve ]

  • abridabri

    veterán

    válasz Csavez™ #71609 üzenetére

    Hát az én szros 50ezres alaplapom is tudja ezeket a védelmeket.

    Tud fogadni levegő temp sensort vagy pl ilyen 6eurós vízhőmérőt az alaplapon több header is . Beállíthatok riasztást ,ha a vízhő elér X hőfokot .
    Beállíthatom pl , ha a sysfan5 re kötött pumpám meghal (nem ad rpm jelet) akkor is riaszt .

    Vision touch semmivel se tud többet , áramlást nem mér ,egy flow metert ígyis úgyis meg kell venni külön ,ha arra van igény. (bár lehet alaplapra köthetőt olcsóbban is : [link] )

    Itt most arról megy a vita ,hogy minek vegyen Octo-t az ember 22k -ért, mikor ugyananúgy vezérel az alaplap is.

    Hwinfo64 meg úgyis fut mindenkinél a háttérben , az le tudja kapcsolni a gépet ,ha mondjuk elér bizonyos hőmérsékletet a cpud / vgad / vized akármid amit beállítasz.
    (1. Start HWiNFO sensors, go to Configure and select the Alerts tab
    2. Choose the value you want to monitor for crossing your threshold. Then select "Enable Alerting", If value >= nnn (your threshold like 103).
    3. Enable the "Run a Program" option and choose the "shutdown.exe" tool, which by default resides in C:\WINDOWS\system32
    4. As "arguments:" enter "-s" (without ") for a shutdown action. )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák