Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz Soulblade #64913 üzenetére

    TL;DR: egy AIO-nál engedd el ezt a témát.

    Még ha elemekből összerakott Alphacool féle AIO lenne, akkor azt mondanám, hogy talán-esetleg-ha-feltételesen érdemes lenne vele vesződni. Főleg a merev csövezéssel...

    De az alap probléma azaz, hogy ezek kirakatba való játékvizek.
    Kb arra jók, hogy ne egy batár fémtömb legyen a gépben, hanem valami mutogatni való éppen hogy vízhűtésnek mondható kijelzős-csili-vili-színes-szagos-világító valami.

    Na már most ennek megfelelően nem olyan a kialakítása, hogy csak úgy könnyen bővíthető legyen. Így könnyen meglehet, hogy csak roncsolással fogod tudni leszedni a csöveket az AIO/radiátor végéről.

    Oké te megteszed mindezek ellenére is.

    De nem lesz mire vissza tenned-csavarnod mert nincs menet és nem lesz mire visszatenned a csatlakozókat.

    Aztán ott van a blokknál a ki-be menő csatlakozók belső átmérője amik az épített vizes rendszerekhez képest megmosolyogtatóak és emiatt is értelmét veszti a vesződés ezen a szinten...

    Ez egy több sebből vérző halva született ötlet.

    Korábban én is gondolkodtam azon, hogy megmókolok egy CoolerMaster 120-as AIO-t és mekkora király hűtésem lesz egy 280/420-as radiátorral megtámogatva... nem. Ez egy rossz gondolatmenet.

    Rendes elemekből rendes épített vízhűtést érdemes építeni. Használtan is le lehet csapni adott vízhűtéshez szükséges komponensekre jó áron.

    Én pl használtan vettem a EK-CoolStream CE 420 (Triple) radiátort dobozban és a EK-XRES 140 Revo D5 RGB PWM (szivattyú+tartály) kombót EK-hoz szóló papíros garanciával dobozzal mindennel.

    A radiátor majdnem negyed áron lett az enyém mint az új bolti ára.
    A szivattyú és tartály kombó pedig a bolti új árához képest egy 20-assal volt olcsóbb, úgy hogy kaptam hozzá egy rögzítőt is.

    Aztán lett belőle mindez:

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák