Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacibácsi_70

    friss újonc

    Üdv Mindenkinek!

    Nem értek hozzá, ezért segítséget/tanácsot kérnék az alábbi vízszerelés működésének eldöntéséhez:
    1./ adva van egy átfolyós gáz vízmelegítő és egy 120 literes villany bojler
    2./ az a kérdés, hogy abban az esetben, ha a mellékelt kép szerint párhuzamosan vannak rákötve a hálózatra,
    (linket böngészőbe másolni: http://keptarhely.eu/view.php?file=20220212v00xcowca.jpeg )
    akkor
    - teljesen kinyitott melegvízcsap esetén (bekapcsol a gáz víz melegítő is) a villanybojlerben lévő melegvíz előbb visszafolyik-e a melegvízcsőbe és mintegy előmelegíti a gáz vízmelegítő vizét, vagy csak a gáz vízmelegítőn keresztül folyó víz jut el pl. a kádhoz?
    - kicsit van kinyitva a melegvízcsap a kádnál (azaz nem kapcsol be a gáz víz melegítő), akkor a villanybojlerben lévő melegvíz eljut-e a kádhoz, és folyik a melegvíz, vagy összekeveredik a gáz víz melegítőből jövő (most) hideg vízzel?

    Totál nem tudom elképzelni mi lehet, ezért kérem a T. Fórumtársak segítségét!

    Köszönettel:
    Lacibácsi_70

  • Lacibácsi_70

    friss újonc

    Kedves mauimagic!

    Köszönöm a válaszodat!
    Volt bennem is egy ilyen érzés ("gány" az egész), csak nem mertem elhinni, mert egy víz-gáz-központifűtés szerelő házát vettük meg, és arra gondoltam, ha ebben ilyen a "kötés", akkor biztos van értelme.
    Persze elzárócsap is van a gáz melegítő és a bojler előtt is, de miután mindegyik nyitva van, arra gondoltam, hogy valami olyasmi van, amit én nem tudhatok és a két készülék "kisegíti" valahogy egymást...
    Annak örülök, hogy van ez a fórum és tanácsoddal rávilágítottál arra, hogy felesleges 24 órában melegíteni a vizet a bojlernek, mert az csak pénzkidobás.
    Még egyszer köszöni:
    Lacibácsi_70

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák