Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pjen

    félisten

    válasz Veron #6834 üzenetére

    Azért én hívnék egy fűtés szerelőt, lehet, hogy a csobogó radiátorod kontrás. Rossz felé lejt.

  • 4D4M

    aktív tag

    válasz Veron #6834 üzenetére

    Ezt sajnos így nehéz lesz, főleg úgy, hogy már átmeneti időszak van.

    ugyanolyan meleg
    ~
    Sajnos ez az egyetlen mérési lehetőséged, ami nem túl precíz, ha meg nem sértelek (:

    A beszabályozás célja, hogy minden fogyasztón a tervezett térfogatáram a legkisebb nyomáskülönbség mellett rendelkezésre álljon. Ebből neked csak az hiányzik, hogy mennyi a tervezett térfogatáram az egyes radiátoroknál és mi a legkisebb nyomáskülönbség (: Ehhez még közvetve kapcsolódik mint szükséges információ, hogy mennyi az adott helyiség hővesztesége és ahhoz hogyan viszonyul a radiátor méretezése.
    Pl egy alulméretezett radiátornál akár 5°C-os dT is szükséges lehet, míg egy túlméretezettnél akár a 20°C-os dT is több teljesítményt produkál a kelletténél. Tehát egyáltalán nem garancia a sikerre, ha nagyjából ugyanazt tapasztalod a radiátorokat tapogatva.

    Ha optimisták vagyunk a radiátorméretezéssel és megérted a mögöttes hidraulikai törvényszerűségeket, akkor nekiállhatsz pl úgy, hogy egy felfűtés alkalmával minden helyiségben méred a levegőhőmérsékletet az összes kinyitott szelep mellett. Ahol gyors a felfűtés, ott fojtani kell, ahol lassú az lesz a teljesen nyitott előbeállítású(ez a neve a skálának a szelepen (: ) szelep.

    Mivel sugaras elosztású a rendszered, ezért relatíve kicsi az eltérés az egyes körök hidraulikai ellenállásai közt és relatíve kis nyomással is meg lehet oldani a fűtést, tehát nem követsz el hibát, ha minimumról indulsz a szivattyúval.

    Egyáltalán nem biztos, hogy van olyan radiátor, amit minimumra kell fojtani. (talán egy 11K600-400 WC radiátor)

    Összességében sokkal egyszerűbb lenne kiszámolni a hidraulikát, mint próbálkozni (:

    ...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

Új hozzászólás Aktív témák