Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz wrox #149 üzenetére

    Engedj meg pár választ itt, lehet tudok segíteni valamit.
    Szóval, ilyen esetben gázszolgáltatónál ezt be kell jelenteni, gázórát levetetni velük, ha kész minden, visszatetetni velük, ez kb 20k körül mozog (nekem pont ennyi volt) és csekken kapod meg.
    Ezután, ha a levétel megvan, kezdődhet a szerelés. Amihez terv is kell természetesen, amit tervezőmérnök csinál neked, 30k-tól akármeddig. Ezt a tervezőmérnököt , ha nincs más, beszerez neked elvileg a gázszerelő ember is.
    Ha megvan a gázszerelés a lakásban, akkor jöhet a nyomáspróba, (egyénfüggő, de szintén 20k körül mozog) amit szintén a gázszerelő emberke végez, illetve ilyenkor (vagy utólag) kijön vele egy MEO-s szakember, aki leellenőrzi a tervben megvalósítottakat. Ha minden klappol, megvan az engedélyed az újbóli vételezéshez, visszacsatlakozáshoz. (bár nálam leellenőrizte a cirkó meglétét is, nem tudom mennyire kötik az ebet a karóhoz ez ügyben, de szerintem meg kell legyen a cirkó, MEO-kor nincs olyan, hogy utólag).
    Szóval ha megvan az engedély, a MEO-s ürge ezt majd lejelenti és rövid időn belül jönnek visszatenni a gázórát. Kész.
    A radiátorokról annyit, hogy nekem kisméretű tégla a fal szigetelés nélkül, 45-ös falak vannak 2,7-es belmagasság, legfelső emeleten lakom, beton elemből van a tető, meg nyilván valami szigetelés, de van vagy jó bő 1 méter vastag+műanyagablakok.
    Nekem ugy jött ki, hogy 12nm-es szobába 60x1200-as, 20nm-es szobába 60x2000-es (60-as előremenő vizhővel jó, lejjeb már nem nagyon). És bevált. Demrad radiátorokat vettem, előny olcsó és semmivel nem rosszabb a többitől, hátrány, 10 év helyett csak egy év gar. De amit a másik fórumon is említettem, thermokraft, pekpan, demrad egykutya.
    Ja és a csövezés jó, nincs alaultervezve az tuti, de szerintem eggyel kisebb lépcsőben is mehetsz, ha nem tervezel túl drága radiátorszelepet és megméred az áteresztési keresztmetszetét, bizony még 10-es is alig van (6-os?). Ha ebből indulsz ki, felesleges nagyobb leállásokkal tervezni. Henco csőnél, ha jól emlékszem (ha nem majd kijavítanak) 5mm lejön az eredeti méretből, akkor kapod meg a belső átmérőt.18-asnál ez 13mm, de ha 15-ös csövet teszel még akkor is bőven benne vagy és a falban jobban elférsz.

    [ Szerkesztve ]

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Új hozzászólás Aktív témák