Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • guess.who

    senior tag

    válasz Elrood #20 üzenetére

    A Sobiget vagy háromszor elmondtam itt a fórumon, nem egy nagy valami, de eléggé elterjedt.

    Klez-irtót (vagy mondjuk úgy: bármilyen vírus eltávolítóját) soha nem szabad hasonló ''kaptam levélben, próbáld ki'' dolgokként kezelni, egyszerűen el kell látogatni komolyan vírusirtó cégek honlapjára (hadd ne reklámozzam megint a viruslist.com-ot), és onnan letölteni azt, ami valóban az, ami. :) Logikus és marha egyszerű dolog a vírusok íróinak részéről, hogy másik vírus irtójaként terjesztik el a saját vírusukat. :DDD

    A OneHalf nem törölt egyébként semmiféle adatot, mindössze bootvírusként beült indításkor a memóriába, és szépen elkezdte elkódolni a vincsin levő adatokat. Ebből persze nemigen lehetett észrevenni semmit a lassuláson kívül, mert minden egyes vincsihez forduló parancs rajta keresztül ment, és ő természetesen a visszakódolt adatokat adta válaszként. Aztán ha jól tudom, a vincs felének elkódolása után jött a ''this is onehalfed'' üzenet -na ott már tényleg gond volt. :D
    Ha ijedt júzerek gyorsan törölték volna egy jól irányzott /MBR-rel, akkor tényleg annyi volt az adatoknak, mert nem lehetett utólag semmivel visszakódolni a vírustörzs nélkül... Akkoriban még igen komoly híre volt a Slovak Antivirus Centernek, akik készítettek is a OneHalf minden verziójához irtó/visszakódoló programot, amivel biztonságosan meg lehetett a kis dögtől szabadulni...



    A CIH-CHIP-es dologról annyit: én is megkaptam anno a vírusos CD-mellékletüket, és utána persze sokáig téma volt -de szerintem közel sem volt olyan mumus, ahogy beállították, én pl. még az új lemez, és a vírusirtó postázása előtt leirtottam magamtól a gépről. ;]
    Más kérdés, hogy ez az egész vírusosdi nem okozna tizedennyi gondot, ha az emberek alapból rendelkeznének egy legalább hetente frissített, rezidens vírusfigyelővel/irtóval, és a biztonsági rések javításainak feltelepítését nem csak fölösleges időpocsékolásnak tartanák...

Aktív témák