Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lifer092

    senior tag

    Sziasztok!

    Panellakás teljes újravezetékelése lesz a projekt jövőhónapban (régi alu, füstölő kötések stb.), nem én csinálom, nem vagyok szakmabeli, van némi rálátásom ettől függetlenül, magyarul pont annyira nem vagyok hozzá segghülye hogy átb.sszanak. Gondoltam hogy mindenből a best legyen, bár tudom, kinek mi a best, de kismegszakítók, fi-relé Schneider lesz. A cégnél ahol dolgozom egy villanyszerelő javasolta, hogy már úgyis all-in -t nyomok erre a projektre, akkor tetessek fel a fi-relé mellé egy ívzárlat figyelőt is. A Schneider Acti9-et mondta, vagy az Eaton-nak 3 in 1 megoldása is van elvileg. Néztem, elég combos ára van egyébként. Ennek van létjogosultsága hogy ultimate biztonságos hálózatot építtessek ki, ha már egyszer nekiállunk, vagy teljesen felesleges és azt a pénzt tegyem félre?

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Lifer092

    senior tag

    válasz lappy #9351 üzenetére

    Igen, erre is kértem ajánlatot/javaslatot a kivitelezőtől. Viszont az ívzárlat figyelőről eddig életemben nem hallottam, hogy őszinte legyek. :DDD Jó, nyilván laikusként nem is fogok.

    [ Szerkesztve ]

  • Lifer092

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy újabb kérdésem lenne. Adott szüleim 2 szobás panellakása, ahol kb. 1 hónapja majdnem sikerült egy elektromos tüzet begyűjteni. Régi elosztó, alu vezetékek és a többi szokásos "just panel things".

    Májusban volt egy kisebb festéses "felújítás", amikor az egyik szobában lévő 2db konnektort a villanyszerelő szaki lekötötte, mert szüleim mondták, hogy arra nincs szükségük, így az egyébként sorolt 2db dugaljat leszerelte, és sima fehér sorkapoccsal összekötötte a vezetékeket mindkét szerelvénydobozban, majd erre rakott egy fedelet.
    Tudni kell, hogy a konyha, illetve az a szoba 1db áramkörön üzemel, végig sorolt konnektorokkal.

    Azon a hétvégén épp náluk voltunk párommal, mikor a konyhában tevékenykedve furcsa, igazából semmihez sem hasonlító szagot éreztünk. Párom bement a szobába, akkor furcsa mód nem érződött, majd visszafordult és akkor látta meg a szép kavargó de még enyhe füstöt szállni az egyik "lekötött" konnektorból. Instant sprint az elosztóhoz, megszakítók lenyom, probléma megszűnt. A sorkapocs már fekete volt, a kábel vége is kapott rendesen, de az relatíve egyben maradt. Szaki felhív, kijön, megnézi, és konstatálja hogy bizony ez majdnem kigyulladt, de ennél jobb kötési elemet nem tud ide tenni. Én nyilván nem vitatkoztam vele, nem vagyok szakember, hallottam már a wago-s, alupasztás összekötésekről is nyilván, de itt nem tudtam hogy mit lehet és mit nem. Így ismét rakott egy új sorkapcsot, és összekötötte, azt furcsálltam hogy a megégett részt nem vágta le, és blankolta újra, na de mindegy.

    A kérdésem az lenne, mivel a szüleimnek sajnos egyelőre nincs pénze az újravezetékeltetésre, nyilván tisztában vannak vele hogy sz.r és életveszélyes, de ebben a formában mit lehetne tenni? A legegyszerűbb az lenne ha két fix dugalj visszakerülne, és úgy menne addig amíg nem lesz újrahúzva a hálózat? Gondolom a sorkapocsnál hamarabb lazul a kötés és adja meg magát, mint egy fixen kötött dugalj esetében, vagy nem jól gondolom?

    Nyilván azóta már nem megy egyszerre a sütő, klíma stb. ami azon az áramkörön megy, klíma már egyébként sem fog kelleni tavaszig, fagyasztóládát kihúzták, csak a hűtő megy és a mikró a konyhában. Szobában sem megy semmi addig amíg pl. megy a sütő a konyhában, így próbálják minimalizálni a terhelést addig is.

  • Lifer092

    senior tag

    Sziasztok!

    Vásároltunk egy társasházi lakást, és a lépcsőházi villanyóra szekrényben, a lakáshoz 2db villanyóra tartozik. Mivel van bent egy régi bojler, ezért gondolom az egyik óra a vezérelt áram, a másik pedig a normál nappali. Mivel okos bojlert szeretnénk majd vásárolni, meg egyébként is, van lehetőség fixen nappalira átkötni ezt? ÁVK nincs hozzá, a vezérelt óra mellett van egy extra kapcsoló is a szekrényben ami kb. 30 évesnek néz ki, és ezzel külön is kapcsolható a bojler. Nem túl bizalomgerjesztő, szal az egészet ahogy van átpakoltatnák nappalira.

    Amennyiben ez megoldható, ezt a villanyóra szekrényben kell elvégezni, és ehhez szolgáltatótól kell kérnünk valamit, vagy elég ha egy regisztrált villanyszerelőt megkeresek?

    Mi a menete és módja ennek?

    Köszönöm!


Új hozzászólás Aktív témák