Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cOxeR

    Ármester

    válasz PROTRON #9950 üzenetére

    Jogos, így érthetően félrevezető volt a leírás, pont úgy van ahogy írtad, van egy kültéri doboz - nem plombált amiből tudok legálisan csatlakozni. Eszembe nem jutott áramot lopni, nem is hiszem, hogy ez fórum téma lehetne. :)

    Nekem sose volt “hülye” Fi relé esetem… így nem is értem azt aki inkább kihagyja. A mostani hosszú nyomvonal esetén is van. Ez egy egy egységben levő levegő/viz hőszivattyú - medencéhez, nem írtam ezt se pedig kellett volna, nincs semmi beltéri része, fokozatosan terhel.

    Ami miatt az új nyomvonal létesítését “kerültem” az azért van mert a házban van egy elosztó, onnan ágazik szét minden, itt vannak a Fi-k, meg T1/T2 túlfeszültség levezető, meg a “sok” kismegszakító a külön köröknek. Tehát ha új nyomvonal a kinti dobozból, akkor ott nem lesz túlfesz védelem, mert ebből a szekrényből nem tudok nyomvonalat vinni már. (burkolat/fal sokmindent kellene bontani) Van persze 1 fázisra is kombinált megoldás… csak 30k-t költeni miközben van védett nyomvonalam, ami önálló modul fázisonként cserélhető betéttel, nem ilyen kombinált eldobós megoldás.
    7A azért nem a világ vége fogyasztó, főleg mivel lassan épül csak fel, szerintem ezért mondta a villszerelő is, hogy nem kell neki a dedikált nyomvonal. Most ránéztem - igaz nincs nagy terhelés alatt - 2A folyamatosan megy azért, 19 óra óta stabil 229V. [kép] (a keringető szivattyú megy éjjel állandóan fagyveszély miatt) 232V körül van a másik merőm.
    Mi számít kritikus feszültségesésnek amúgy?
    Illetve amiről senki nem irt, semmit, vesztek vele fűtési teljesítményt?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák