Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz PROTRON #6040 üzenetére

    Ez így van, ahogy mondod, ezért is jeleztem a problémát az előző commentemben. Bár annyira sose másztam bele.

    Shelly Plug doksi (18eFt egy ilyen sz*r, csak hogy a helyén kezeljük :D):

    Installation Instructions
    CAUTION! Danger of electrocution. Even when the device is turned off, it is possible to have voltage across its clamps. Never disconnect or reconnect the clamps before ensuring all local power is disconnected.

    Sonoff zigbee/wifi smart plugok:

    Nem találtam a doksiban semmit, de a gyártó által a CE cert-hez beadott doksiban is egyértelműen látszik, hogy nem bontja a nullát. Ebben a doksiban érdemes megnézni a 9. oldalon az "EUT Photo 5"-öt, egyértelműen látszik, hogy a kék vezetékkel rendelkező érintkezőknél nincs bontás, míg a pirosnál (fázis), kát szál megy a pcb-re (relébe).

    Blitzwolf:

    Zéró infó, de lehet hogy el van dugva valahol, ez egy virtuális brand ugye. De Google-ös belső fotók itt is elárulják, hogy csak az egyik pólust bontja :(

    TP-Link:

    Tonnányi doksi, EU és FCC szabványok felsorolva, hogy miknek felel meg, figyelemfelhívás vagy egyéb safety információk sehol.... Google képkeresővel megnéztem 2-3 típus szétszedett állapotát, ugyanaz a helyzet mint a Sonoff-nál, szépen látszik hogy a nulla (-nak gondol) érintkezőn semmi nincs, gyakorlatilag a be és kimenet rövidre van zárva, a fázisnál meg ott van egy kis relé.

    Xiaomihoz már nem volt erőm, de gondolom nagy csodák nincsenek vele.

    A Shelly mint a piac egyik legfelkapottabb szereplője legalább leírja amit le kell, de ettől függetlenül szomorú az egész :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák