Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tuningtibi

    csendes tag

    válasz jfehervari #104 üzenetére

    szia.Nagy valószínűséggel forrasztási hiba az oka.Régóta foglalkozok a BGA forrasztásokkal.Rengeteg videókártyát megjavítottam már bár itt még ujjonc vagyok.Általában a GPU melegedés és kihűlés okozza ezt a problémát.a hőtágulás miatt(mert a 2 anyagnak nem egyforma a hőtágulása, se a gpu-nak se a panelnak) a gpu alatt lévő "forraszlabdák" gömbök elvállnak vagy a gpu vagy a panel oldaláról és ez okozza ezt a villódzó hibát neked.Amikor bezárod az alkalmazást azért nem jön elő az asztalon esetleg ez a hiba,mert azt a memóriacellát nem használja a gpu olyankor.Sajnos elég gyakori ez a hiba a laptopok esetében is.Hiába 240 fokon olvad meg a forraszanyag a ROCH technológiájú rendszereknél és a videókártya gpu-ja közel sem éri el ezt a hőmérsékletet sajnos a hőtágulás miatt pont elég egy-két gömbnek hogy leválljon és hopp máris nincs érintkezés.Nagy ritka esetben ami sajnos végzetes fel is szakítja a panelról a szálat egy ilyen hőtágulás.Ilyennel is találkoztam már.

    Bga forrasztások javítása Saját fejlesztésű hullámforrasztógéppel,folyatószerrel és redukálószerrel a ROHS technológiájú forrasztások hőmérsékletén.Garanciát vállalok a javításokra.Laptopok, videókártyák javítása,minden ami BGA!!!Kérdezz hátha tudok segíteni...

Új hozzászólás Aktív témák