Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BearLord

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tönkrement a videokártyám, és ideiglenes megoldásként (arra az esetre ha a kártya megsütése nem hoz javulást) sikerült szereznem egy 8600gt-t. Az a problémám vele, hogy a gép nem ad rajta képet. Próbáltam másik (nagyobb áramfelvételű) kártyát a PCI slotban, és azzal tökéletesen működött minden, ezt a kártyát is próbáltam másik gépben és úgy működött ez is, BIOS-ban a PCI slotban lévő kártya az elsődleges. A ház kialakítása miatt sem ez, sem az előző kártya nem volt rendesen a helyén, ezt azóta egy kis barkácsolással megoldottam, tehát csutkára bemegy a slotba a kari. Ha teljesen letiltom az integrált kártyát, akkor csipog a BIOS, hogy hibát észlelt, de nem tud róla képet adni. Lehúztam mindent ami nem kell, kivettem a memóriákat, lehúztam a szükségtelen merevlemezeket, megigazítottam a tápkábeleket, nyomtam CMOS resetet, visszaállítottam mindent gyárira, valamint próbáltam a gépet másik kártyával, és minden működött. Az összes hűtő forog. Azt viszont furcsállom, hogy ha bent hagyom a kártyát a PCI slotban, de az integrált kártyát használja a gép, a 8600 akkor is melegszik, annak ellenére, hogy elvileg nem kéne hogy működjön. Mi lehet a hiba? Mire nem gondoltam?

    Köszönöm.

    Laci.

Új hozzászólás Aktív témák