Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz aphra2 #5943 üzenetére

    Az ember általában Jézushoz tér meg. Vagy az Atyához. ( az egyszerűség kedvéért írhatnék Istent). Hogy milyen konkrét egyházközösséget választ magának, az már nagyjából mindegy. Persze nagyon fontos és lényeges különbségek vannak, de egy katolikus és egy református, vagy más közösségben is meg lehet találni az utat Isten felé.

    Az, hogy melyiket választja az ember, nagyban függ a tapasztalatoktól, előítéletektől, és hogy hol milyen közösséget talál.

    Felekezethez nem lehet megtérni, csak Istenhez. Így aki megtért, az megtért, bármilyen felekezetet is válasszon magának.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz aphra2 #5952 üzenetére

    Nem tudom én sem, mi lehet a különbség "sima" és megtért keresztény között. A keresztény már magában foglalja, hogy megtért. Nekem ezek mindig gyanúsak. Ha másokat lealacsonyítóan kezelnek, és csak magukat fogadják el legjobbnak, és mindezt úgy, hogy másokat megvetnek, kirekesztenek.

    Persze nyilván minden vallás és felekezet azt gondolja, hogy ők csinálják jól, de van, ahol tanítják is, hogy a többi felekezet miért és mennyire rossz. Én ezt nem szeretem. Egy bizonyos határon túl nem, mert az már a kereszténység lényegével kezd ütközni.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz aphra2 #5976 üzenetére

    Most már lehetséges a vegyesházasság, régen ez tiltott volt, de legalábbis utána az adott felekezet rossz szemmel nézett az illetőre.

    Olyan létezik, hogy utólag kimondják, hogy az esküvő nem volt érvényes. ennek megvannak a kritériumai, így érvényteleníteni lehet egy házasságot. Válást nem lehet egyházilag elintézni.

    De van olyan, hogy az ember esküt tesz, és nem tudja betartani. Vagy megfogad valamit, és nem sikerül betartani. Nem lehet ezt kívülről megítélni, ez Isten hatásköre.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • pc-user

    aktív tag

    válasz aphra2 #5952 üzenetére

    nem sima keresztényt, hanem "igazi megtért" keresztényt keresnek

    Talán arra utalt(ak), hogy nem névleges keresztényt, hanem lelkileg keresztényt keres(nek).

    [ Szerkesztve ]

  • kymco

    veterán

    válasz aphra2 #5952 üzenetére

    Létezik egy látható egyháztagság, aminek egy része nem valódi hívő emberekből áll. Van aki azért jár templomba, mert ez így szokás, van aki azért, mert különbnek gondolja ezzel magát másoknál, van aki azért, hogy meg/újraválasszák képviselőnek stb....

    Ezek az emberek nem igazi hívő emberek.... továbbá vannak olyan regisztrált (pld megkeresztelt) emberek, akik névlegesen talán felekezet tagjának tekinthetők, de semmi közük sem a gyülekezetükhöz, sem Istenhez....

    Igazából e részhalmazokat is magában foglaló tág halmazra szokta a köznyelv azt mondani, hogy keresztények... felekezettől függetlenül.
    Pedig maga a Biblia mondja, hogy akik befogadják Jézust az életükbe, csak azok lehetnek igazából keresztények. A "hívő" állapot nem egy kultúrtörténeti örökség, nem a gyerekemnek továbbadott hagyomány, hanem egy tudatos döntés eredménye, amikor is elfogadom, hogy Jézus Krisztus az életem Ura, vele élő kapcsolatban vagyok, és tudatosan elfogadom, hogy a kereszthalála az én bűnömet is eltörölte...
    Ez csupa tudatos dolog. Az ilyen embert hívják megtért embernek. A görögben ezt a megfordulni igével fejezik ki....
    Amikor vezetsz, akkor ha rájössz, hogy rossz irányba mész, egy tudatos döntés a megfordulás, és a helyes irányba állás...
    Ez a megtérés nem látható direkt, külső jegyekben. Nincs az ábrázatunkra írva, nincs névre szóló, látható igazoló okmányunk.
    Valójában kereszténynek csak a megtért embereket illene nevezni... Persze ez egy sommás kijelentés, mert pld a kétéves lányom "státuszán" lehetnek vitatkozni :), ugyanis két hívő ember kicsii gyermeke nem dönthetett tudatosan, de Isten ígéretének birtokosa....

    Sajnos a mai kereszténynek nevezett emberek sokasága szinte semmit nem tud a kereszténység lényegéről és valójában nem tartoznak Jézus Krisztushoz, bár azt mondják, hogy "Uram, Uram", de Jézus mégsem ismeri őket.... (ez egy/több bibliai idézet sűrítve :) )...

    www.refujvaros.hu

  • JJános

    addikt

    válasz aphra2 #6045 üzenetére

    Azokra a magukat keresztényekre gondolok, akik figyelmen kívül hagyják a parancsolatokat. Jézus azt mondta, hogy nem a parancsolatokat eltörölni jöttem, hanem betölteni azokat.

    De ha nem kielégtő a válasz, kérdezz bátran, válaszolok.

    2007-05-06 óta itt!

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz aphra2 #6047 üzenetére

    Melyik vallás szerint?

    Ha azt veszed alapul, hogy a fogantatástól számítva ember az ember, akkor egyes fogamzásgátlók amik a beágyazódást nem teszik lehetővé, tulajdonképpen embert ölnek. A lombikbébi program esetén a méhbe több embriót is beültetnek, mert néhány közülük nem él túl. A megmaradtak pedig szintén többen vannak, a sikeres terhesség érdekében néhányat meg kell ölni közülük. Ez nagy dilemma: szabad-e ölnöm ahhoz, hogy életet adjak?

    Ha keresed Istent, előbb, vagy utóbb jelentkezni fog nálad. Nem kell csodás eseményekre várni, hihetetlen történetekre, vagy természetfeletti dolgokra. Lehet, hogy csak elönt egy érzés, hogy "köszönöm Istenem, hogy létezhetek ezen a csodálatos bolygón, köszönöm, hogy megteremtettél engem, és hogy szeretsz!". Ezernyi hasonló és más élményed is lehet.

    Vagy egy jó beszélgetés egy jó ismerősöddel, egy finom ebéd, egy fárasztó túrázás, egy átdolgozott nap. Keresd benne Istent. Ha van olyan érzésed, hogy "ez most jó", vagy "ez most nagyon nehéz", abban is meglelheted Istent. Ki is próbálhatod, hogy az átlagos eseményekben keresed Istent.
    De lehet, hogy csak évtizedek múlva jön el ez a várt pillanat. Ismerek olyan embert, aki évek óta vár ennek az élménynek a bekövetkezésére, keresi Istent. És nem lehet tudni, hogy Isten mikor nyit be.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • kymco

    veterán

    válasz aphra2 #6047 üzenetére

    Ha a tízparancsolatot betartja, akkor nincs gond... de ez ne vezessen félre...
    Az első parancsolat a szabadító Isten munkájáról szól és arról, hogy ne legyenek más istenek az életedbe... tehát a döntéseidbe ne a félelmeid, kapzsiságod, sajátosan hiányos etikai értékrended vezessen, hanem Isten. Ez csak Isten kegyelméből lehetséges csupán, és csak újjászületett ember számára...

    A köznyelv szerint a tízparancsolat betartása lehetséges, a valóságban nem, csak azoknak, akik már rádöbbentek erre, és Istentől kértek ehhez segítséget a kegyelem által...

    Tehát szerintem már a problémafelvetésed sem rossz...
    És ahogy látom a többi ágakat, már olyan erdőt építesz a kérdéseiddel, amiben nem lehet nem eltévedni...
    Ha lehet egyszerre egy szálon vitázz... különben azt kell hinnem, hogy a nálad a kérdés a lényeg és nem a válasz...

    www.refujvaros.hu

  • JJános

    addikt

    válasz aphra2 #6047 üzenetére

    "Kérdezek: aki mondjuk a keresztény értékrend . ill az átlagos társadalmi norma szerint él,
    (mondjuk úgy , hogy tisztességes becsületes ember) a 10 parancsolatot betartja, misére jár (az úr napját szenteld meg), nincs gyülölet a szívében senki iránt, gyerekkora óta vallásos nevelést kapott"

    Ez nem kereszténység. Ez nem a helyes út.
    Ha számára ez megfelel, és nem akar kilépni, és nem akarja Istent jobban megismerni, az ő dolga. De ez nem kereszténység. Ez vallásosság.

    2007-05-06 óta itt!

Új hozzászólás Aktív témák