Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz tildy #302 üzenetére

    Nos, nézzünk egy példázatot:

    Isten megígéri egy hívő embernek, hogy másnap személyesen meglátogatja. Az illető természetesen egész álló nap tűkön ül, és percenként az ajtóhoz rohan. De általában nincs ott senki. Egyik alkalommal azonban az utcabeli hajléktalant találja az ajtóban, aki be akar kéredzkedni egy meleg ebédre. Az illető azonban eltessékeli, mondván, hogy most egy nagyon fontos valakit vár. Isten azonban nem jön el a nap folyamán. Másnap imájában szemére veti az Istennek, hogy nem tartotta meg az ígéretét. Erre Isten: ''De hiszen ott voltam! ÉN voltam a hajléktalan!''

    Összegezve: Nem feltétlenül csodában nyilvánul meg az isteni kegyelem, hanem látszólag hétköznapi eseményekben. Az már más kérdés, hogy észrevesszük-e. Egy hívő Istennek tulajdonítja, egy ateista nem. De belegondol abba az ateista, hogy ha valóban az ''agya'' gyógyította is meg, az nem-e Istennek köszönhetően történt-e?

    Avagy: Bölcsességet kértem, és kihívásokat kaptam, amiket megoldva okosabb lettem... Soha nem azt kaptam, amit kértem, és mindig megkaptam, amire valóban szükségem volt...

    A kisbetű, nagybetű szőrszálhasogatást hanyagold már, légy szíves!

    [Szerkesztve]

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák