Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz MageRG #22841 üzenetére

    Persze, mindenki mondhat magáról, amit akar, én a Bibliára alapoztam kijelentésemet.
    Aszerint a végidőkben a nagy egyház "parázna asszonyként" lovagol a fenevad hátán - ebben a legtöbb értelmezés egyetért. Csak egy szük kis csoport lesz, aki valóban keresztény, a többiek csak mondják magukról, de nem úgy élnek stb. Sátán még a szük csoportból is próbál elragadni, megtéveszteni hívőket az utolsó pillanatig.

    Hogy ki az igaz keresztény, azt nem én meg az egyes egyházak döntik el, hanem maga Jézus Krisztus és annak neve bele van írva az Élet Könyvébe.
    A Biblia támpontot ad a keresztényi életvitelt illetően (Jézus életén keresztül), ezenfelül segít leleplezni a hamis prófétákat (gyümölcséről ismerszik meg a fa), de figyelmeztet, Sátán ravaszsága és megtévesztő képessége az emberén túltesz.

    Keresztények között a legnagyobb érdemi különbség a kánon tartalma és értelmezése. Én pl. nem csak a Bibliát tartom az igazság forrásának, hanem más iratokat, hagyománytöredékeket is, illetve szerintem minden újabb értelmezés, fordítás, bármiféle újítás rombolja az eredeti üzenetet. Modern világunkban az ember egyre távolabb kerül Istentől (tehát egyre közelebb kerül Sátánhoz), elveszti a metafizikai tradíciót, az Igazságot, köszönhetően minden változásnak, pl. nyelvi, erkölcsi stb.

Új hozzászólás Aktív témák